Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podrška Ljubiši Pavkoviću

+11
Ljubo_Srbija
peka_016
joba
Trandafilko
Babeu
rajinac
ljupcebgd
pesmica
dontcha
Djaga
mika
15 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od peka_016 Ned Dec 19 2010, 23:01

Poslusajte Pobednika soko banje 2010 na youtube. Pa ja sam ovako svirao pre 15 god. Sramota za Soko Banju i festival! Ako je ovo najbolje u Srbiji ja sam Car za Evropu Very Happy P.S Ko je ispod krusku on jede kruske!

peka_016
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 46
Drzava/Grad : Srbija/Leskovac
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Djaga Uto Dec 21 2010, 00:22

hvala bogu da ste ga provalili ja to pricam trideset godina da je on prosecan harmonikas koji se dokopao pocasnog mesta i samo je obradjivao i presnimavao a jako malo je dao svoga licnog. To je klasicni lobista koji je trajao dok je mogao da lobira i o njegovoj drskosti u narodnom orkestru se mnogo zna pa je tako bio na kritici doduse iza ledja od strane muzicara koji su svirali u narodnom orkestru jer bilo kakav istup bio bi sankcionisan rigorozno.Kao sto se da primetiti ostavio je Panovica bez mirisa i ukusa covek nije kriv sto se nasao u toj situaciji ali ocigledno je da se tu nesto desava da je covek zatecen i da jednostavno nije ni svestan sta je preuzeo na sebe sticajem okolnosti on vidi da tu ima boljih muzicara od njega ali sta je tu je nepruza se sansa svaki dan mada mislim da ce covek ukapirati. Moram da naglasim da zbog tacnog informisanja doticni je tezak alkoholicar [mislim na Pavkovica] to licno znam i prepotencija i drskost kod njega nemaju granicu.Prosperirao je ranije zbog odredjene politicke podrske kao i u svim drugim segmentima drustva gde je bitna. Moram da naglasim a i videli ste u nekoliko emisija sa Branimirom Djokicem [ne zelim da ih poredim ] da sve to moze da se odsvira i na drugi nacin [srpski] a ne na nacin na koji Pavkovic namece mada nemam nista protiv tog stila.
Mi cesto pricamo o narodnoj muzici pa bi tu normalno bilo da se pominje sumadija kao nosilac svega jer su najbolji harmonikasi potekli upravo odatle Krnjevac pa redom medjutim doticni Pavkovic je uvek izbegavao taj teren verovatno on zna zasto i uvek je vukao na neku drugu stranu sto bi on i njemu slicni okarakterisali kao umetnost. To bi sve moglo da prodje kad bi on bio sef bugarskog narodnog orkestra ali u Srbiji zaobici sumadiju i pogaziti jednog Krnjevca, Dragana Aleksica i druge velikane preveliki je zalogaj i zato njegov rok trajanja je vec istekao i mislim da ce vise biti upamcen kao alkoholicar koji je sa Cveletom Radovanovicem pijan svaki dan nego da je nesto konkretno uradio na polju narodne muzike. Nebi zeleo da cujem kao kontra argument pa on je snimao sa ovim ili on je snimio ovo odnosno presnimio to su prazne price za svo svoje vreme sefovanja napravio je nekoliko kola a za trideset godina morate priznati to je kap u moru.I u tim presnimavanjima nikad se nije usudio da svira kola Jovice Petkovica Dragana Aleksica i drugih jer nebi zvucalo kao kad oni sviraju
Takvih harmonikasa doduse anonimnih koji nisu uspeli da se probiju a po kvalitetu sviranja ne zaostaju za njim ni milimetra ima u Srbiji

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od ljupcebgd Uto Dec 21 2010, 07:16

Preslusao sam na You tube par takmičara sa Soko Banje 2010. i jako
bih voleo da vidim obrazloženje koje je žiri napisao o pobednici. Devojče
lepo svira za svoje godine ali mislim da je titula pobednika malo PREVIŠE
za nju. Možda su Pavke i prof.Dragiša čuli od nje još nešto što nije bilo
u takmičarskom delu?

Bata Djago,

Ko bi po tebi (od harmonikaša) bio pravi Šef Velikog NO RTS?
Moram iskreno da kažem da ja volim kako zvuči VNO i da mislim
da će sa Panovićem to da se nastavi samo ako on uspe da nametne
autoritet u orkestru (a to može da uradi samo znanjem i ekstra svirkom)
i da se izbori sa alama iz rukovodstva RTS-a. Ako pusti dizgine, mož' se pakuje
za Kraljevo i tamo pravi svoj orkestar.

Uzdravlje
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Djaga Uto Dec 21 2010, 08:21

VNO zvuci tako kako zvuci svaki orkestar koji ima toliko clanova . S igurno da Panovic nemoze biti autoritet jer je jednostavno covek celog zivota bio u senci i nema svoj stil niti ga je mogao izgraditi pored onog ljudozdera. Covek svira ravno i neprepoznatljivo bez nekog emotivnog naboja kao da mu je dosta muzike. U VNO ima vrhunskih muzicara koji nece dozvoliti bilo kakvo nametanje I sve su to autoriteti sami za sebe
Ko bi po meni mogao biti sef NO RTS veruj mi ovog trenutka nemogu da ti odgovorim jer nepoznajem ove mladje harmonikase ali verovatno kroz jedan dobar konkurs sireg opsega moglo bi se doci do resenja nedaj boze da u Srbiji nemoze da se nadje barem deset vrhunskih harmonikasa.
Mislim da je Kemis jos medju dva tri harmonikasa i sigurno autoritativniji od Panovica i po meni mnogo bolji ali uvek se postavlja pitanje kakav ce biti kao rukovodilac
a sto se tice Soko banje to je vec dugo godina lakrdija i mesto gde se uzimaju pare od ambicioznih roditelja koji bi po svaku cenu da im deca pobedjuju [ne pitam sta kosta]
pozdravlja te bataDjaga

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od ljupcebgd Uto Dec 21 2010, 12:43

Bata Djago,

Moram da ti kažem da sam na Kemiša kao (najmanje moguću) opciju skroz zaboravio. Voleo bih
da čujem barem par numera pod njegovom dirigentskom palicom. Bilo bi to sjajno, ubedjen sam u to.

Djaga ::VNO zvuci tako kako zvuci svaki orkestar koji ima toliko clanova .

Mislim da za ovo nisi u pravu...i kod Baneta (na nekim nastupima) ima mnogo članova pa opet
orkestar zvuči potpuno drugačije od VNO. Sve to zavisi od šefa i njegovog muz.ukusa.

A pogledaj ovog šefa...njegov posao je da povremeno svirne malo po ćemanetu, da diriguje i da se veseli
na bini sa članovima svog orkestra.



Pozdrav
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Djaga Uto Dec 21 2010, 19:11

upravo sam ti i rekao da je stil Baneta Djokica drugaciji ali to je opet stvar ukusa kako ko sa svoje tacke gledista gleda na to ali nikako nemoze da se kaze da njegov orkestar lose zvuci cak naprotiv zvuci napadnije od VNO koji je upakovan u sopstvenu ljusturu cemu je Pavkovic tezio i samo povremeno isticao sebe.
Prici nikad kraja pozdrav od bataDjage

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Vlada Miskovic Pon Avg 22 2011, 00:44

Nebi zeleo da cujem kao kontra argument pa on je snimao sa ovim ili on je snimio ovo odnosno presnimio to su prazne price za svo svoje vreme sefovanja napravio je nekoliko kola a za trideset godina morate priznati to je kap u moru.I u tim presnimavanjima nikad se nije usudio da svira kola Jovice Petkovica Dragana Aleksica i drugih jer nebi zvucalo kao kad oni sviraju
Takvih harmonikasa doduse anonimnih koji nisu uspeli da se probiju a po kvalitetu sviranja ne zaostaju za njim ni milimetra ima u Srbiji
[/quote]
I ja mislim tako.Zasto se taj Pavkovic toliko favorizuje.Ljubitelj sam muzike koju je komponovao Dragan Aleksic iz Mrcajevaca.I mislim da je steta sto sve ove godine on nije vodio narodni orkestar.Draganova muzika ima dusu...nekako,ne znam kako da objasnim to.Pesme,pa i kola su mu nekako "narodnija" od Pavkovicevih.On je umeo nesto sto Pavkovic,pa i mnogi drugi nikad nece moci.
Na ovo moram jos nesto da dodam - ne samo sto je tu nepravda,vec je i sa pevacima.Uvek su se forsirali Tozovac,Cune,Vasilija i dr.Da li je neko cuo za Spasoja Dukica,Stanojku Joksic,Sidu Markovic,Radmilu Mihajlovic,duet Radeta Bogicevica i Bose Ovuke,Aleksandra Stefanovica i druge.Zar su oni bili toliko losi pa ih niko i ne pominje?Cak sta vise,po meni su i bolji od ovih isforsiranih.
Ali tu ima jedna druga stvar koju sam ja primetio.Svi pevaci i ansambli sto su snimali za Jugoton,Diskos,Beograd disk,Kolo i druge muzicke kuce potpuno su zaboravljeni.Narocito oni iz 60-ih i 70-ih.Dok u "legende" narodne muzike ostadose samo oni sto su snimali za ploce PGP-a.Nije li to malo cudno?
Nek se ljuti ko hoce,ali to je moj ukus.S punim pravom tvrdim da je 60-ih Jugoton imao mnogo bolje pesme i pevace nego Radio Televizija Beograd.Eto,toliko od mene.
Pozdrav svima od Vlade Miskovica.
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od crniduja Uto Avg 23 2011, 19:32

Nisam citao sve komentare,postujem Pavkovica kao muzicara ali ne kao i coveka.Mnogo greha ima sto javno sto tajno.Borio se da istisne Branimira Djokica i da preuzme njegovo mesto na nacin na koji i sam sada mora otici.Poslovica kaze "Ne cini drugom sto ne zelis sebi"Uzima pare za casove i to zavidne a ko se od njegovih ucenika proslavio?Evo sakupljamo kola ko hrckovi i s pravom mogu reci da ima mnogo boljih harmonikasa.Postujem svaciji komentar a ovo je moj.pozdrav
crniduja
crniduja
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Sr.Mitrovica
Datum upisa : 20.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Baron_L Pet Mar 07 2014, 23:03

Zao mi je sto ovu temu nisam video ranije, ali samo zelim nesto da kazem. Postujem rad i delo gospodina Ljubise Pavkovica i njegov doprinos narodnoj, ali pravoj narodnoj muzici. Procitao sam dosta ovde napisanih komentara (nisam sve) i vecina vas nije u pravu. Niste dovoljno informisani pa zato i dajete pausalne ocene. Nemojte dusu gresiti jer Merima Njegomir nije imala nikakve veze sa Ljubisinim odlaskom. Covek je to sam uradio. Uzeo 16.000 eura i otisao u penziju misleci da se posle toga moze opet vratiti na celo NO. No nije znao za zakonsku odredbu da ako uzme otpremninu ne moze ponovo raditi. To je sva istina oko njegovog odlaska. A kakav je bio sef, covek i kolega vidi se sada....

Baron_L
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 60
Drzava/Grad : Srbija, Beograd
Datum upisa : 28.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću - Page 2 Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu