Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pevacica Sida Markovic

+11
micha56
pesmica
marili
amater
MarkoGM
Trandafilko
dragan koja
Djaga
golmandzija
jovica
Vlada Miskovic
15 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od marili Ned Avg 28 2011, 18:08

Bilo sta bilo, Sida je bila legenda i veliki talenat; mislim da je cak i svirala harmoniku i komponovala par pesama: Tece Ibar, Cemu sada da se nadam...Danas je pola estrada to sto je ona bila, ako je to uopste i bila. Hvala za temu o njoj. Cak bi posetio i njen grob jer sam rastao uz njene pesme a o njoj vrlo malo znao. Neko je cak rekao da je bila i medicinska setra, babica u Kragujevackoj bolnici. Njene pesme i danas zive a to nesto znaci. Ne znam samo gde je rodjena i gde je veci deo zivota provela. Bilo bi lepo saznati nesto i Stanojki Joksic, Leni Balaz, Bosi i Radetu, Radetu Bajicu, Fadilu Karicu, Radmili Mihajlovic i drugim legendema tog prerioda.

marili
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 59
Drzava/Grad : usa
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Trandafilko Ned Avg 28 2011, 18:41

Ja od Side znam samo "Mamino prvače"...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od pesmica Ned Avg 28 2011, 18:51

A Srećan nek ti bude sine put, nema veće dike ideš u vojnike? Pa Godine su na izmaku, duet sa Fadilom.. Pa Livada je moja uspomena, dragog čekam, njega više nema..

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Trandafilko Ned Avg 28 2011, 18:55

"Livada je moja uspomena, dragog čekam, njega više nema.." To znam od Raše Pavlovića, srećan nek ti bude sine put ne znam...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od micha56 Ned Avg 28 2011, 21:09

marili ::Bilo bi lepo saznati nesto i Stanojki Joksic, Leni Balaz, Bosi i Radetu, Radetu Bajicu, Fadilu Karicu, Radmili Mihajlovic i drugim legendema tog prerioda.

Evo ja o Radmili imam informaciju - da je rano prestala da peva i svira harmoniku, da je zivela u Prokuplju i Nisu, da joj je muz bio Ljubisa Cvetkovic Robi, cuveni pesnik i pevac u tom kraju i da je bila na lecenju na neurologiji u Prokuplju.
Nazalost - kazu da je izvrsila samoubistvo na Djurdjevdan 06.05.2011.g.
Smatram da nije potrebno otvaranje nove teme za Radmilu, ali ako treba ...

Pozdrav.
micha56
micha56
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Cuprija
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Vlada Miskovic Ned Avg 28 2011, 21:55

Evo odgovora za Marilija:
Sto se tice Radeta Bogicevica,on je rodjen 1936 u Donjoj Jezevici kod Cacka.Bio je najmladji od tri brata.Zavrsio je cacansku gimnaziju,a zatim i muzicku skolu u Beogradu.Ne mogu da se setim kako se zove...mislim da je muz.skola "Stankovic" (to je ona preko puta skupstine).
Mislim da je bio jedno vreme pedagog u nekoj skoli,ili je samo zavrsio to.Morao bi da ga pitam...
Njegov put do uspeha bio je trnovit.Po dolasku u Beograd oko 195-i neke ziveo je na Karaburmi,negde u Vojvode Micka.Svirao je harmoniku po tadasnjim kafanama i vasarima sa jos jednim nepoznatim harmonikasem iz Visnjice.Negde krajem pedesetih,u k.u.d."Braci Stamenkovic" je upoznao Bosu Ovuku.Ubrzo zatim su presli da zive zajedno,opet na Staroj Karaburmi u ulici Cice Romanijskog 13 u suterenu jedne stare kuce.Bosa je tada radila u stofari na Karaburmi.Inace ona je rodjena u Dalmaciji ili tako nesto.Mislim da je i Rade bas u to vreme poceo da radi u nekoj skoli,al je zarada bila mnogo mala pa je napustio.Ubrzo je i Bosa napustila stofaru i poceli su zajedno da pevaju po priredbama i svuda.Na jednoj priredbi otpevali su "Skopski splet".To je odusevilo jednog novinara i on je napravio jedan intervju sa njima.To se ubrzo proculo i 1960 Rade i Bosa snimaju prvu plocu za Jugoton,pesmu koji je Rade sam napisao i komponovao-"Po gradini mesecina ko dan".I tada je pocelo zlatno doba dueta!
Desilo se cudo!Ploca je u kratkom vemenu prodata u zlatnom tirazu od 100 hiljada.To je PRVA ZLATNA PLOCA U SFR JUGOSLAVIJI!!!
Nedugo zatim,Diskos i RTB izbacuju tu istu plocu sa drugim pevacima.Za RTB je snimio duet dve pevacice Milosevic-Aleksic,a za Diskos...ne znam ko tacno.To se do tada nije desilo da u tako kratkom roku TRI i jedine muzicke kuce u SFRJ izbace istu pesmu.Kasnije je Rade ponovo snimio tu pesmu,ali je dodao i cetvrtu strofu.
Pocinje vreme dueta.Svi snimaju duete.To je bila neka "duet groznica" i trajala je desetak godina.
Od 1960 masovno se snimaju dueti.Rade i Bosa su prednjacili.Pevali su uglavnom svoje pesme.Na mnogim plocama pratili su ih Jovica Petkovic i Dragan Aleksic.Uvek ih je pratila dobra muzika i uglavnom su snimali za Jugoton.Godine 1963 snimaju pesmu "Maramica svilenica" kao dueti: Ovuka-Joksic-Urosevic-Bogicevic i opet-ZLATNA PLOCA.Tu su nesto poceli da ih kopiraju Cune i Radmila Dimic kad su istu pesmu snimili za RTB,ali je original bio bolji.Kasnije 1973 za RTB su snimili pesmu "Kud da idem i gde da te trazim".Pesma je ostavila dubok trag u nasoj muzici.Rade i Bosa vencali su se tek 1980 godine.Kasnije su snimili jos nekoliko singlica i LP-ja.Poslednju plocu su snimili negde oko 1993g.U to vreme su Rade i Bosa ziveli u Zemunu u Radnickoj 7 a potom se sele u Cacak.
Od 1993 do oko 1999 pevali su uglavnom po privatnim zurkama i za prijatelje.Bosa se tada razbolela (od reume) i pila je neke jake lekove koji su joj pojeli zeludac.Od tih lekova padala je po dvoristu.Rade je uzalud vodio po lekarima.Bosa Ovuka je umrla 1 Februara 2003 g.Od tada se Rade vise ne bavi muzikom.Penzionerske dane provodi sam u Bosanskoj ulici 40 u Cacku.
Posetio sam ga u martu 2007.Nije se puno izmenio-jos uvek nosi one njegove starinske brcice Very Happy


Poslednji put izmenio Vlada Miskovic dana Ned Avg 28 2011, 22:17, izmenio ukupno 3 puta
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Vlada Miskovic Ned Avg 28 2011, 22:05

Cuo sam i da je Stanojka Joksic umrla pre par godina.Izuzetna pevacica,po meni cak bolja i od Lepe Lukic.Ne znam zasto je snimila tako malo ploca.


Poslednji izmenio Vlada Miskovic dana Pon Avg 29 2011, 02:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Djaga Ned Avg 28 2011, 22:13

koliko ja znam o njemu zaboravio si da u njegovom muzickom obrazovanju napises da je zavrsio neku vojnu muzicku skolu a instrument bas gitara ako se nevaram

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Vlada Miskovic Ned Avg 28 2011, 22:14

Moguce.To mi nije spominjao.
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od marili Pon Avg 29 2011, 02:31

puno hvala na ovoj informaciji o pevacima koje i dan danas rado slusam; bosa i rade su izvanredan duet koji se ne ponavlja. hvala ti vlado na ovoj informaciji; ulepsao si mi dan.

marili
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 59
Drzava/Grad : usa
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Vlada Miskovic Pon Avg 29 2011, 03:00

Moracu da otvorim novu stranicu.Skrenusmo sa teme jbg.A ne znam...da se moderatori ne naljute?
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Djaga Pon Avg 29 2011, 12:41

Moguce.To mi nije spominjao.

Kako ti to nije spominjao kad to svi njegovi prijatelji znaju? Ja sam upoznao Radeta 1972god kada je poceo da svira u kafani kod mog rodjaka i od tada se znamo.Cesto je umeo da se zapije posle fajronta pa je Bosa morala sama za Zemun u sitne sate a ujutro bi dolazila po njega. Tada u to vreme su imali Citroen bele boje i sa njima je pevala Slavica Miksic, koliko si ti tada imao godina? Pokojnu Bosu sam znao tako sto smo ja i njen bratic Ovuka Marinko isli zajedno u srednju skolu cetiri godine i cesto smo je posecivali

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Ciga Pon Avg 29 2011, 12:46

Vlada Miskovic ::Moracu da otvorim novu stranicu.Skrenusmo sa teme jbg.A ne znam...da se moderatori ne naljute?

Pozdrav Vlado i dobro doso na forumu Narodne Muzike.

Samo ti otvori svoje teme, nece se niko ljutiti jer je ovo mesto da se dikutuje o nasoj Narodnoj Muzici Wink.

Veliki pozdrav i tebi BataDjago...
Ciga
Ciga
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Datum upisa : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Vlada Miskovic Pon Avg 29 2011, 20:53

Odgovor za Djagu:
Imao sam nula godina.Nisam ja brale bio ni u planu.Rodjen sam 24.6.1983.
Pa znas kako je sve to pocelo:
Ja sam rodjen na Staroj Karaburmi.I kada je jedan moj komsija umro pre 30-ak godina,igrom slucaja,njegov stari Grundig magnetofon ostao je kod nas.Taj komsija je voleo da slusa Radeta i Bosu,pa je na tim trakama,pored nekih drugih pesama bilo i njihovih.Takvu vrstu muzike sam cuo prvi put,a imao sam 4 ili 5 godina.Odmah sam se zaljubio u tu muziku i od tada pa do danas je volim,vrlo dobro se secam kada je tata pustao.A onda se stari magnetofon pokvario Crying or Very sad Bilo mi je krivo zbog toga,bas...Posle par godina slucajno sam ga pronasao u supi i nekako ga osposobio,ali pola traka je nestalo.A onda sam jednom setao Bulevarom i tamo kod "JAT-a" vidim jednog coveka sto prodaje stare ploce.Poceo sam da kupujem kod njega jer su bile jeftine i sad imam jednu lepu kolekciju.Uglavnom od 1960-1980 i neke.Probao sam i drugu muziku da slusam,ali nekako mi ova najvise prija uhu.
E sad otkud bas Rade i Bosa?
pa ne slusam samo njih-bilo bi glupo.Ali su mi medj duetima najbolji.A ko slusa muziku iz 60-ih nemoguce je a da ne slusa duete.Jer su se vise oni snimali nego bilo koji drugi.
Ja se nisam privatno druzio sa Radetom jer sam suvise kasno rodjen.Preko 988 sam nasao njegov telefon u Cacku.I pozvao sam ga...a to je bilo oko 2000g.jos je Bosa bila ziva.Cica se odusevio da neko mladji slusa to.Kasnije je on mene zvao(i opet je bio pijan Smile ) sta ces,covek voli spricer ...i tako,vise puta smo se culi i pricali o svemu.Ali jednom sam isao nekim poslom do Cacka i resio da ga obidjem.E tad sam ga prvi put i upoznao.To je bilo 2007g.Bilo mi je neobicno da ga vidim starog jer sam ga znao samo sa starih ploca.Cudan je taj osecaj - ceo zivot znas za nekoga,a u stvari ne poznajes ga.Pa resih,ajde i da ga upoznam.
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Djaga Pon Avg 29 2011, 21:38

Odlicno! dobro je da i vi omladinci volite nasu narodnu muziku.U to vreme o kome ti pricas je bilo i dueta ali dosta je bilo i samostalnih izvodjaca samo nisu svi uspeli kao ni sada sto nemogu svi.
Bosa i Rade su bili vrlo dobar duet mozda jedan od najboljih ali netreba zanemariti ni Radetove kompozitorske sposobnosti jer je u to vreme pa i kasnije pisao mnoge pesme za druge izvodjace.
Nego da ja tebe pitam secas li se restorana Topola ili Samackog hotela [neznam dali jos postoje] pa sedma beogradska negde na toj relaciji je bataDjaga ziveo u momackim danima davne 1972 kada sam posao u srednju skolu

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Kanarinac Pon Avg 29 2011, 21:46

Ala si mator Bata Djago. A na onom skupu sam se i uverio koliko poznajes i volis muziku Pozdravljam te puno i veliko hvala na gostoprimstvu Bilo sve na nivou Videcemo se nadam jos koji put
Kanarinac
Kanarinac
MODERATOR
MODERATOR

Godina : 104
Drzava/Grad : Bern CH
Datum upisa : 14.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Vlada Miskovic Pon Avg 29 2011, 22:36

Ma jes djavola! Evil or Very Mad Od svih omladinaca koji slusaju tu muziku ja poznajem samo mene.Al ajde,necemo sad da se razocaravamo,sta je tu je.
A nesto ne mogu da se setim te "Topole",al mi naziv poznat.Ne znam na koji samacki hotel mislis?Ako je na Novoj Karaburmi jos postoji.Ustvari ima dva.
Bata Djago,kazi ti meni,posto sam ja nov pa ne znam,cime se ti bavis?Mislim jel si neki muzikant?
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od marili Uto Avg 30 2011, 00:02

Mica, hvala na informaciji o Radmili Miahjlovic steta sto je tako zavrsila zivot. Ali njene pesme ce vectio da zive; Svadben venac kapiju mi krasi, U ranama srce moje, Zasto majko kunes ljubav moju. Puno hvala.

marili
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 59
Drzava/Grad : usa
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Vlada Miskovic Uto Avg 30 2011, 00:11

Marili...odakle si? Cool
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Trandafilko Uto Avg 30 2011, 07:22

Бата Ђаго, и ја се изеннадх како си матоооррр. А овамо ја мислио да смо исписници, хе,хе.
Него, видиш, наш нови пријатељ са Карабурме запуцао у Чачак даупозна Радета.
А ја годинама тражим начин да упознам Гвоздена. Знам само да живи на Новом БГ, ваљда негде у блку 45. Нема теелфон регситрован на његво име. Једна мој познаник ради са њговим сином, ја милио д аме повеже, а он се нешто прићутао.

Познајеш ли га ти? МОжеш ли нешто учинити по тем питању?

Порука за Владу: И ја сам некад свраћао код оног што продаје плоче испод ЈАТа, пребирао, гледао шта има.

Али, овај форум ти је права ризница... Код оног ммка нема Субхија, а овде сам је нашао... Не питај која Субхија, то је нека моја "историјска" потрага за једном епсмом, која је трајала 8 година...
Не, ниси једини из млађе генерације који воли праву музику.
Не знам колико друштва имаш, ни ко су, али ти тврдим на невиђено: Има их још који воле тај звук, али се снебивају да признају, да не би испали старомодни...

Поздрав

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Vlada Miskovic Uto Avg 30 2011, 10:51

Evo odgovora za Trandafila:
Koliko ja znam Gvozden Radicevic ti stanuje u svojoj kuci na Banovom brdu.A taj stan na Novom beogradu je dao pod zakup.Rece mi tada njegov podstanar. Smile
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Trandafilko Uto Avg 30 2011, 13:26

Па не знам има ли шансе да тај пдостанар аранжира неко виђење легенде са обожаваоцима. Још њих са форума би радо видело човека. Одемо ан Б брдо, седнемо негде на кафу, попричамно, сликамо се...

Ја сма причао оде како сам засрео Анђелку Гов. и нисам рекао "Знате, ја знам ко сте ви.." него путао"
_ Извиниуте, д али сте ви евали још неку Буцину песму, осим "Нежних речи".
Фраоирала се. Хајде да је неко препозна, није чудо. Али, д аје пита нешто за песму с краја 1970 године.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Djaga Uto Avg 30 2011, 14:05

Kanarinac ::Ala si mator Bata Djago. A na onom skupu sam se i uverio koliko poznajes i volis muziku Pozdravljam te puno i veliko hvala na gostoprimstvu Bilo sve na nivou Videcemo se nadam jos koji put
Gde si brate sta radis ima li snega Ciga kaze samo sto nije. Secam se jedne godine dok sam ziveo u Italiji pa hajd da zapucam u Svajcarsku preko San Bernardina bilo je ovo vreme i gore sam bio zavejan.
Ako Bog da videcemo se kako da ne kad ides kuci znas gde sam pa navrati. Sad pecem cistu viljamovku a sljiva vri ociscena bez kostice i ja obavezno dva puta prepecem.Uh da nezaboravim sad se bere portogizer to je stara domaca sorta crnog grozdja vinskog i samim tim najava raznoraznih manifestacija te vrste. Napisao sam lepu pesmu o Topoli i muzicki je obradio pa cu mozda da ponudim tamo organizatorima za te dane. Koci bataDjago tebe dok nema nema a kad se docepas pisanja neznas sta je dosta
pozdravljam drustvo

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Kanarinac Uto Avg 30 2011, 14:22

Snega mozda ga ima kod Cige jer on boravi medj tim planinama dok kod mene u Bernu je sasvim drugo vreme Znam gde se nalazis i gde da navratim u ladovini kad god mi se ukaze prilika samo zbog dunjovace ce i navratim Pozdrav iz Berna tebi i familiji
Kanarinac
Kanarinac
MODERATOR
MODERATOR

Godina : 104
Drzava/Grad : Bern CH
Datum upisa : 14.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Ciga Sre Avg 31 2011, 19:11

Cao BataDjago...
Nema jos snega, mada skoro je bilo 4-5 stepeni a sad malo otoplilo... Uh jos nam nije ni potreban sneg Wink
Sto se tice sljuve i ja sam bogami ove godine dosta sakupio. I vec je kazan u dvoristu, samo mi zao sto ja nisam kuci, al imace negde oko 20 kazana...
Ali zato bicu za berbu grzdja Wink
A dace Bog i da se vidimo kad budem kuci...

Veliki pozdrav tebi i supruzi.. naravno i svim ostalim clanovima.
Ciga
Ciga
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Datum upisa : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

pevacica Sida Markovic - Page 2 Empty Re: pevacica Sida Markovic

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu