Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poklon iz Italije: Smoki-yu

+33
rastusa
Reba09
Ciga
jovica
niba
Boki
nicifor91
nikolija
ZEKI KEKI
MarkoGM
crnizeks
Dragz20
milovan
sigmax54
samodreza
Nikki
rajinac
Leka
novicap
zoki74
zoxm
emil_pevac
Kanarinac
japaja
crniduja
Stole08
boraf
Babeu
mika
goga_ch
Trandafilko
pesmica
Smoki-yu
37 posters

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Smoki-yu Uto Feb 23 2010, 10:49

Veliki pozdrav svim ljudima dobre volje i ljubiteljima dobre narodne muzike sa prostora bivše nam Juge!
Za početak, želim da vam poklonim prvi singl Miroslava Ilića iz 1965 godine:
a1 - Savila se vita grana jablana
a2 - Potočić žubori
b1 - Poslušajte pesmu moju
b2 - Kolo Vodeničarka (svira Dragan Aleksić)
P.S. Omote, nažalost, nemam - ali ako neko poseduje ove omote, neka ih "okači". - Od Miroslava Ilića
posedujem kompletnu diskografiju sa mnoštvo omota originalnih.
Za početak, toliko - veliki pozdrav iz Italije!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Password: Smoki-yu

Smoki-yu
Veran Clan*
Veran Clan*

Godina : 54
Drzava/Grad : Srbija
Datum upisa : 09.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od pesmica Uto Feb 23 2010, 10:58

Imamo slike ploce od pucka, isto iz Italije, bil ti to valjalo? A snimke slusam dovece, mozda su to ti isti. A jesi li nabavio i onu cuvenu Kad bi znala (iz Ljubine arhive), poZdrav i dobro nas naso

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Uto Feb 23 2010, 11:22

Da i ja čujem kako je to novokomponovan demokrata nekad pevao

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Smoki-yu Sre Feb 24 2010, 04:31

Hvala "pesmice" na dobrodošlici - "BOLJE VAS NAŠ'O"., a što se slika ploča tiče, pa može - neznam o kojoj se pesmi radi "Kad bi znala" sa ovim nazivom u kolekciji Miroslava Ilića ja je nemam.

Smoki-yu
Veran Clan*
Veran Clan*

Godina : 54
Drzava/Grad : Srbija
Datum upisa : 09.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Sre Feb 24 2010, 07:26

Smoki, ti napisa da je ovo Miroslav.
Ili je on nekad bio pevačica, pa promenio pol, ili je neka greška.
Ove 3 pesme peva ili Zehra ili Zora..

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od pesmica Sre Feb 24 2010, 07:29

Onda nije kompletan (ta je sa Ilidže 73), a od ove prve singlice slike ploče od pucka
[You must be registered and logged in to see this link.]
i pazi na tagove (ovde imaš naziv sajta, a to nije dozvoljeno), poZdrav

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Smoki-yu Sre Feb 24 2010, 10:43

.. to g.sn Trandafilko sto ti ne mozes da "svaris" Miroslava zbog njegove pol.ideologije, to je tvoja stvar - pesme su originalne i nema reci o nekoj Zori ili nekoj Zehri!

Smoki-yu
Veran Clan*
Veran Clan*

Godina : 54
Drzava/Grad : Srbija
Datum upisa : 09.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Sre Feb 24 2010, 11:28

ovaj fazon s politikom se odnosi naravno na njegovo presvlačenje košulje zbog zeta.
Ali sam i dalje zbunjen: Ako je ovo muški glas, onda sa mnom nešto nije u redu.

Ajde što u pesmi "Potočić žubori" peva "Imal sam momka dva", dešavalo se da Safet peva žesnku pesmu "ne ljubi ciganku", Dobrivoje takođe "Po rastanku", Branka Šćepanović mušku "Devojko sa planine".

ali ljudi, poslušajte ako je ovo muški glas, onda zbilja ne znam šta da kažem. Idem odmah kod otorinolaringologa.
Miroslav je mislim 50-o godoište, ili 49-o, pa i ako je bio u puberetut i glas mu mutirao, ali ovo nije glas dečaka nego devojke.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od goga_ch Sre Feb 24 2010, 12:37

Jeste bas je slusala i glas sucmurast, ja sam imala te pesme i proveravala = isti snimak a ima i slika ploce znaci tako je Miroslav nekada pevao Smile
goga_ch
goga_ch
MODERATOR
MODERATOR

Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Sre Feb 24 2010, 12:53

Па д анису они у продукцијској кући погрешили са налепницама?
КОлико је певача снимило плоче у мутирајућем стадијуму, у пибертету? Па се опет препознаје да је то мушки глас, мада још танак.
Шабан је имао исто отлико гдоина кад је снимио "Утјеху". Види се да је глас пискавији и плачнији, али оепт мушки.
Па ни мали Рамбосек на својим плочама не звучи као женско, него као дечачић.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od mika Sre Feb 24 2010, 13:12

Ovo je Miroslav Ilić, provereno !!!
Imam te pesme odavno u svojoj kolekciji sa singlice.
A naravno da mu je glas takav kad je imao samo 16 godina.
mika
mika
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 57
Drzava/Grad : Beograd
Datum upisa : 09.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Sre Feb 24 2010, 13:16

Taman koliko Šaban kad je snimio "Utjehu".

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od goga_ch Sre Feb 24 2010, 14:02

Da zovemo Miroslava da nam objasni sta je u pitanju, nemoze vise ni diskografskim kucama da se veruje kako rece trandanfilko
goga_ch
goga_ch
MODERATOR
MODERATOR

Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Sre Feb 24 2010, 14:14

Ne znam da li je u kontaktu sa njim moj poznanik iz Studenjaka, akademski slikar, a nekadašnji Aleksandrićev ekskluzivni tekstopisac Srđa, koji se proslavio sa "Pozdravi je pozdravi", "Jesen 70 i neke", "Treba mi rame tvoje", ali ću da ga ovih dana nazovem i da ga pitam. Ionako se sve nešto dogovaramo da se vidimo i podsetimo na studengradsje dane.

Zapravo, možda nije produkcijska kuća omanula suštinski nego tehnički. Možda je snimak malo ubrzan ili na neki drugi način malo izmenjena boja glasa.
Evo sad sve 3 pesme preslušavam sa slušalicama, definitivno su u studiju nešto zeznuli.

Jeste da tada nije bilo nekih tehničkih mogućnosti za obradu zvuka..

Sećam se kad su se raskantali Kvaka i Buca, pa počeli da se prepucavaju preko novina. Buca mu poruči, između ostalog: Sećaš li se da smo morali da matramicama umotvamao mikrofone, da sakrijemo krkljanje tvog glasa.

Danas ti digit tehnika od glasa napravi šta hoćeš.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Babeu Sre Feb 24 2010, 14:27

Trandafilko,ne vidim zašto si toliko sumnjičav,poslušaj malo pažljivije njegove trilere koji nisu tako izraženi kao danas,ali su prepoznatljivi.Naročito u pesmama "Poslušajte pesmu moju" i "Potočić žubori".
Sam glas jeste pomalo ženski,ali ne mutira svaki čovek baš u isto vreme i 15-16. godina je definitivno prelazni period,pa su zato mnogi čekali da prodju te godine da bi snimili prve albume,pa i sam Miroslav je posle ovog odlučio da ipak malo pričeka do sledećeg singla.
Sigurno razlog nije bio nestašica vinila.heheh

Uz sve to,zar omoti nisu dovoljan dokaz?
Ako misliš da su nalepnice pomešane slika baš i nije.Na njoj se jasno vidi da je on ,iz "logorskih" dana.

Što se maramica i sličnih trikova tiče to su neki sitni tehnički trikovi koji ne mogu značajno uticati na prepoznatljivost glasa.
I Ani Bekuti su stavljali žvaku izmedju zuba ,dok ih nije sredila,da ne bi šuškala,pa se to ne primeti.
Babeu
Babeu
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 50
Drzava/Grad : Beograd, Rakovica, Sunčani breg
Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Smoki-yu Sre Feb 24 2010, 19:14

Vidm da se "rasplamsala" diskusija oko nečega što je vrlo zanimljivo i dosta upečatljivo za naše "Balkanske prilike" - ma šala na stranu., Trandafilko, budi siguran da je ovo Miroslav Ilić - provereno.
Sad ćeš me pitati: kako provereno?
- pa, jednostavno provereno, i da se ne bih mnogo pravdao, Miroslav i ja smo bližnji rođaci (3-će koleno)., ma hajde da se ovde zaustavimo!

Smoki-yu
Veran Clan*
Veran Clan*

Godina : 54
Drzava/Grad : Srbija
Datum upisa : 09.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od pesmica Sre Feb 24 2010, 19:15

Ala ste se raspričali, ako, ako, da mi imamo šta čitati. A ja mislim trandafilko da si sad ubeđen ovim argumentima, malo mladost, malo snimak, malko ploča i ispalo kao je ispalo.. Ali lepo je čuti ovakvu starinu, poZdrav

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Čet Feb 25 2010, 07:44

Ма добро, нисам ејдна од оних који мроају да буду у праву. Част аргументима.
Већ од мог другог јављања на ову тему, моја је поента није била у томе да није Мирослав, него да је нешто мало са самим снимком.Доовољно је да је убрзан макар пола секунде, зато наводих пример са оном Гвозедновом која је била успорена само 1сец, па знаш како му деформисало глас.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Čet Feb 25 2010, 08:05

Само да додам да сад разумем твоју рекацију на моју шалу за Мирослава и његов политички ангажман.
Него, у заблуди си да "не могу да га сварим" због идеологије,јер не знам на коју идеологију мислиш.
Због заокрета за 180 степени.
А лично мислим да сваки певач и уопште уметник има право на свој властити став, у свему, па и у идеологији/политици. Само мислим да јавно познати и популарни уметници не би требало да своју полуларност стављају у службу ни једне идеологије, то јест да то остане у домену њиховог личног избора.
Ако ништа друго, због тога што се на овом јадном Балкану, те идеологије за час мењају.

Знам ја каква је била идеологија неких других певача, али увек разликујем њине песме од њине идеологије. Да их не помињем.

Не знам да ли си тада био на форуму где сам помињао једну од највећих неправди не само музичких него социопошких, антрополошких и сваких других: кад је својеревремено на "Девојку из града" био стављен "шунд" печат. Неки тадашњи цензори, ћим видели д аје народњак, одмах га оценили као "шунд".

Зна се којој иделогији припадају они који мрзе све што је српско и традиционално.

И на крају, ја немам политичку идеологију, али имам неке друге.
Рецимо музичко-поетску.
Е, по тој мојој "иеологију", врх врхова су "Далеко си сада", "Разболех се под трешњама".

Само, на жалост, ни он, ни неки други више неће певати нешто тако.


Поздрав,

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Babeu Čet Feb 25 2010, 09:26

Ideologija,ljudskost,neljudskost itd. su lične stvar čoveka i njegov ponos,odnosno bruka.
Nijednom pevaču nisam zamerio na "nestašlucima" te vrste,jer da jesam moje uši bi izgubile:
Miroslava Ilića,Safeta Isovića,Šerifa Konjevića,Asima Brkana,Radišu Uroševića,Bahtijara Brulića i još mnoge druge pevače koje volim.

Sve je to na njihovu dušu,a pesma je nešto drugo.
To što su neki snimali mi je samo deo diskografije i ne slušam nikad,a ko zna zbog čega su i snimali,to možemo samo da nagadjamo i da se opterećujemo glupostima.

Pesme su dar od Boga i, koliko god da se taj dar zloupotrebljava,uvek se može naći mnoštvo umetničkih dela (medju kojima su i nekadašnji šundaći) u kojima ćemo uživati,a šta pevači privatno vole je njihova stvar i nikad dobrom pevaču neću zameriti,jer su i oni ljudi koji imaju pravo na izbor kao i svi.
Babeu
Babeu
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 50
Drzava/Grad : Beograd, Rakovica, Sunčani breg
Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Čet Feb 25 2010, 09:45

Апсолутно се слажемо.
Него, Смоки, као новији члан, није навикао на моју сатиричну приорду, која мора ту и тамо да мало нешто или некога "чачне", што не мроа да значи да ја своје "жртве" не могу да сварим.

Али, остајем при констатацији да ове "нове идеологије" са висине гледају на све песме које певају о баштама, ливадама, тузи урезаној у кору дрвећа и свим некадашњим Мирослављевим темама.

На једној ТВ редовно станици питају госте "Гуча или Егзит", као да нема ништа треће. Да мене питају, не бих рекао ни једно ни друго, него нешто треће: Прислоницу, где се одржава сабор фруле и двојнице, па бих навео фестивал посвећен Драгиши Недовићу.

Или, много ми пречи Мрчајевци од Егзита. Мој лични избор.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Babeu Čet Feb 25 2010, 10:02

Mislim da to nema veze sa ideologijom već sa urbanim i ruralnim.
Oduvek sam se grozio tih selekcija.
Medju ruralnim ljudima postoje mnoge mane koje ne možemo da ne vidimo,pa se čak i sprdamo.Urbani se toliko trude da ih naglase,a svoje veličaju i bore se čak i za pravo da im se mane javno i zakonom priznaju kao vrline,a kad se ruralni pobune protiv tih mana onda su zaostali.

U Beogradu ukinuše gotovo sve narodnjačke stanice pod izgovorom borbe protiv neukusa,a ne vide da ga i sami propagiraju pod plaštom underground muzike.
Ne zameram čak ni takvim TV koje to rade koliko zameram što nema protivteže.
Rts se malo koprca sa par emisija,vidim da u SA ima nešto sevdaha,ali situacija je manje -više slična na celom prostoru balkana.

Ja sam negde na pola puta izmedju toga,jako se fino osećam i TV uopšte ne gledam odkad sam primetio te stvari.

Ovakvi forumi su spas od ružne sadašnjosti i veoma mi je drago što ne živim potponu u duhu ovog vremena,koliko god to nekad bilo bolno.

Ja se izvinjavam na širenju tema gde im nije mesto,ali mi se baš htelo da izustim,odnosno napišem.

POZDRAVLOOCK!!
Babeu
Babeu
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 50
Drzava/Grad : Beograd, Rakovica, Sunčani breg
Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od boraf Uto Mar 02 2010, 11:42

Toliko gluposti i presipanje iz supljeg u prazno nam zaista ne trebaju . Cemu sad neke politicke polemike na ovom muzickom forumu ?

Ko se to uplasio konkurencije ?

Niko ovde nikome ne oduzima primat i titulu , i nemojte ga jos u startu kociti u zapocetom , a to je da nas sve ovde obradije necim novim iz njegove zaista bogate kolekcije .

Smoki-yu , idemo mi dalje , kom drago , a kom ne .

Iako nista ne uzeh odavde , hvala na trudu , i srecan ti pocetak .
boraf
boraf
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 75
Drzava/Grad : Srbija , Stepojevac
Datum upisa : 27.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Smoki-yu Uto Mar 02 2010, 13:00

... ma nema polemike, bar sa moje strane, ali moram priznati da si u pravu sa konstatacijom: "i nemojte ga jos u startu kociti u zapocetom" - stvarno sam razmisljao da odustanem od svega, ali NE, nastavicu zapoceto i uskoro cu ponuditi veliki izbor muzike, pa kome se svidja, nek' izvoli! Hvala "boraf" na podrsci! Pozdrav svima iz Italije!

Smoki-yu
Veran Clan*
Veran Clan*

Godina : 54
Drzava/Grad : Srbija
Datum upisa : 09.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Trandafilko Uto Mar 02 2010, 13:37

Збиља не знам да ли смо ја или Бабеу човека кочили. Јесам набацио онај коментар у вези Мирослављевохг салта од српског традиционалисте до "европејца", али не видим по чему би то Смокија ометало да понуди музику коју има или пак да преузме нешто од понуђениог што му се свиђа.

А јасно сам и гласно рекао да су , по мом мишљењу "Далеко си сада" и "Разболех се под трешњама" сам врх у нашој музици, од текста, музике, изведбе и у сваком смислу, чак и да их се он једног дана одрекне.

И давно пре него се Смоки појавио на форуму, још пре неку годину, на сербианкафеу, коментарисао сам како су некакави тадашњи цензори, душебрижници у покушајима да нас "модернизују" на "Девојку из града" стављали онај "шунд печат", и то сам назвао јендом од највећих неправди.

Такође сам коментарисао ону тугу и јад кад особа која је певала "Коме срце рањено да нудим", "Оплакану љубав" и да не набрајам, седи у некаквом орвеловском духовном казамату и учи "песме" од Карлеуше.

Ако се сећате, скоро сам копирао оне дискусије "То су била времена", где је наведено доста детаља како се политика петљала у нашу музику. Како нам је кидана веза са традицијом. Да није то рађено, да су нам деца одрастала са мрчајевским песмама, не би се примала на хипхоп и друге ствари. Кад ти једном истргну корен, онда ти раде шта хоће. Могу да ти накалеме шта им воља.

Значи, ја се Смокију извињавам ако сам га увредио, директно или преко рођака.

А од сад ћу лепо да ћутим. Док не донесем још коју синглицу да то наш сликар рипује, лепо ћу да ћутим и ако понеку песму преузмем, само ћу да напишем
ХИСПО
што нема везе с а"хиспо" американцима, него је скраћеница за
ХвалаИјаСеПОслужих.

Поздрав,

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poklon iz Italije: Smoki-yu Empty Re: Poklon iz Italije: Smoki-yu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu