Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ode Megaupload

+5
ljupcebgd
golmandzija
micha56
SMEDEREVAC
Mister No
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Ode Megaupload Empty Ode Megaupload

Počalji od Mister No Pet Jan 20 2012, 10:01

Za informaciju nekim članovima koji su prakticirali ovaj server,na žalost,ugašen je a samim time i kompletna muzika koja je bila na njemu.

UBRZO nakon što je američka vlada ugasila internetsku stranicu Megaupload.com, na svojoj je koži osjetila bijes i odmazdu hakera koji su uzvratili istom mjerom i izveli napad na stranice FBI-a koje nisu bile dostupne nekoliko sati, piše Forbes.

Situacija u virtualnom svijetu sve se više zahuktava od kad je američka vlada predložila kontroverzni zakon kojim bi se onemogućilo besplatno dijeljenje sadržaja na internetu.

Zamračenje Wikipedije

U četvrtak popodne nakon što je FBI ugasio Megaupload, hakerski kolektiv Anonymous preuzeo je odgovornost za cybernapade kojima su srušene internetske stranice U.S. Justice Departmenta, FBI-a, Universal Musica i M.P.A.A.-a i R.I.A.-e.

Svoj protest prema prijedlogu zakona za zaštitu od internetskog piratstva ovaj su tjedan pokazale brojne internetske stranice, a među njima i Wikipedia, koje su "zamračenjem" svog sadržaja pokazale svoju viziju interneta nakon što bi na snagu stupila SOPA, odnosno "Stop Online Piracy Act".

Protiv zakona Google, Facebook i Twitter

Tom zakonu protive se i tvrtke Google, Facebook i Twitter koje smatraju da bi se njegovim uvođenjem vrlo lako mogle ugroziti inovacije internetskih kompanija i sama nacionalna cyber sigurnost.

Sve dodatne informacije o projektu "Blackout" i protestu protiv kontroverzne SOPA-e možete saznati na stranici sopastrike.com, na kojoj ćete naći i popis tvrtki i internetskih stranica koje svojim sudjelovanjem u akciji podržavaju spomenuti projekt.
Mister No
Mister No
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 10.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od SMEDEREVAC Sub Jan 21 2012, 17:14

I gde sada da uploadujemo?Vase misljenje o rapidu za free users dali je pouzdan
SMEDEREVAC
SMEDEREVAC
Super Clan
Super Clan

Godina : 57
Drzava/Grad : Sweden.Smederevo-Srbija
Datum upisa : 13.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od micha56 Sub Jan 21 2012, 18:06

Ha, ako su ugasili Megaupload - ni jedan sajt takve namene nije vise siguran, ako se glavni server nalazi u SAD. Pa pitanje je da li ce njihovim stopama krenuti i ostale evropske zemlje. Jer znate kako kazu - ako Amerika kine - Evropa dobije grip automatski.

Znaci - dovoljno je da Vas podvedu pod pirateriju - GOTOVO. Ode sajt.
A gde nema piraterije ???!!!...
Vise ni ovakvi muzicki forumi nisu sigurni da ih nece ugasiti. I sta onda ???
micha56
micha56
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Cuprija
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od golmandzija Sub Jan 21 2012, 23:23

Onda ćemo na neku livadu i da igramo kolce Very Happy :SVIRA Kolo :SVIRA iujhj
golmandzija
golmandzija
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 33
Drzava/Grad : Srbija/Feketic
Datum upisa : 24.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od ljupcebgd Ned Jan 22 2012, 07:17

SMEDEREVAC ::I gde sada da uploadujemo?Vase misljenje o rapidu za free users dali je pouzdan
Nije ni Rapidshare ono sto je nekad bio, pogotovo kad je za dzabe (free useri). Doduse, link koji
niko ne skine 30 dana i treba da se brise, zar nije tako.
Ono sto je veoma bitno da link potraje je da se ne radi reupload (pogotovo kad se radi reup
bas onako kako je originalni uploader uradio i kada nema nikakvih reklama u mp3 ili linku.)

Pozdrav
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od golmandzija Uto Jan 24 2012, 00:59

Hakerska odmazda Anonimnih zbog gašenja sajta Megaapload

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hakerska grupacija "Anonimni" (Anonymous) oborila je rano jutros sajtove Federalnog istražnog biroa (FBI), ministarstva pravde SAD, kao i muzičke i filmske industrije SAD - iz osvete zbog zatvaranja Megaaploada (Megaupload), jednog od najvećih sajtova za razmenu fajlova, javljaju svetski mediji.

Megaapload je ugašen sinoć, a njegovi čelnici su uhapšeni i optuženi za kršenje američkih propisa o pirateriji. Sve se to dogodilo samo dan posle masovne internetske pobune protiv predloga dva američka zakona o borbi protiv piraterije u kojoj je učestvovalo više od 7.000 sajtova, uključujući englesku Vikipediju.

Ubrzo pošto je vest o gašenju Megaaploada obišla svet, hakerska grupa "Anonimni" udarila je na sajtove organizacija muzičke i filmske industrije SAD (MPAA i RIAA), filmskog studija Juniverzal (Universal), muzičke kompanije EMI, agencije za zaštitu autorskih prava SAD, kao i Ef-Bi-Aja (FBI) i Ministarstva pravde SAD.

Oboreni su i sajtovi francuske agencije za zaštitu intelektualne svojine Hadopi, kao i organizacije za kolektivnu zaštitu autorskih prava američkih muzičara i kompozitora BMI.

"Anonimni" su u svom saopštenju naveli da je na meti njihovog napada i veb sajt šefa organizacije filmske industrije SAD (MPAA) Krisa Doda (Ćris Dodd), jednog od najvećih zagovornika kontroverznih zakona o borbi protiv piraterije poznatih pod skraćenicama Sopa i Pipa.

"Anonimni" tvrde da je ovo njihov najveći organizovani napad u smislu broja učesnika - izveden je sa više od 5.635 kompjutera.

"Mi, Anonimni, upravo izvodimo svoj najveći napad ikada na sajtove vlade (SAD) i muzičke industrije. Zar je FBI stvarno mislio da će se izvući (sa zatvaranjem Megaaploada i hapšenjem njegovih zvaničnika).

Trebalo je da nas očekuju", navodi se u saopštenju koje prenose svetski mediji i internetska zajednica.

U saopštenju su navedeni i lični podaci Krisa Doda, bivšeg američkog senatora iz redova Demokratske partije, sada šefa MPAA.

U optužnici protiv Megaaploada se navodi da je koštao nosioce autorskih prava više od 500 miliona dolara smanjenih prihoda zbog piratizovanih filmova i drugih sadržaja.

Ministarstvo pravde SAD navelo je u svom saopštenju da su Kim Dotkom (Dotcom), ranije poznat kao Kim Šmic (Sćmitz), i još tri direktora Megaaploada uhapšeni juče na Novom Zelandu na zahtev američkih zvaničnika. Još dva optužena su na slobodi.

Megaaupload su podržavali poznati muzičari, glumci i ostali iz industrije zabave koji su najčešće žrtve kršenja autorskih prava.

Pre nego što je sajt zatvoren, na njemu je bila podrška Kim Kardašijan (Kardashian), Ališe Kiz (Alicia Keys) i Kanje Vesta (Kanye West).

U optužnici se navodi da je Dotkom, žitelj Hongkonga i Novog Zelanda, i s dvojnim državljanstvom Finske i Nemačke, zaradio u 2010. godini 42 miliona dolara. On je osnivač, bivši direktor i sadašnji šef inovacija Megaaploada.

Pre zatvaranja, na Megaaploadu se nalazilo saopštenje u kojem se navodi da su optužbe za olakšavanje kršenja autorskih prava "groteskno prenaduvane".

"Činjenica je da je velika većina internet saobraćanja preko Megaaploada legitimna i mi ćemo opstati. Ako industrija želi da iskoristi našu popularnost, rado ćemo ući u dijalog. Imamo dobre ideje. Molimo vas, kontaktirajte nas", navodi se u saopštenju.

Na Megaaploadu su korisnici mogli da ostavljaju fajlove koji su previše veliki da bi se slali elektronskom poštom, da bi ih kasnije preuzimali drugi ljudi.

Takvi sajtovi mogu imati sasvim legitimnu upotrebu, ali se koristiti i za razmenu materijala koji je zaštićen autorskim pravima. Američko filmsko udruženja procenilo je da je veći deo razmene materijala preko Megaaploada, predstavljao kršenje autorskih prava.

Megapload je omogućio korisnicima da skidaju filmove, televizijske serije, kompjuterske igre ili muziku bez naplaćivanja, ali je naplaćivao pretplatu korisnicima koji su želeli da do novog sadržaja dođu većom brzinom. Takođe je davao prostor za oglašavanje.

golmandzija
golmandzija
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 33
Drzava/Grad : Srbija/Feketic
Datum upisa : 24.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od Trandafilko Uto Jan 24 2012, 17:58

Пазите ово: Нико не дира јутјуб, на коме је постављено хиљаду пута више фајлова него на мега. Али зато, јујтјуб је некоме потребан, због пропаганде. Сетимо се колико су снимци качени на јутјуб имали улоге у разним арапским пролећима...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od golmandzija Uto Jan 24 2012, 18:18

Ja mislim da je sve to osmišljeno kao gašenje Megaupload-a i svega toga samo da nama zamažu oči dok oni sebi trpaju novac u ddzep...ii otkud mediji ili američka vlada uopšte znaju šta anonimni tvrde : "Anonimni" tvrde da je ovo njihov najveći organizovani napad u smislu broja učesnika - izveden je sa više od 5.635 kompjutera. i baš bi tzv anonimni njima dali podatke sa koliko su ih kompjutera napali...čisto zamazivanje očiju narodu...videćete da će proraditi Megaupload u najkraćem roku...garantovano!
golmandzija
golmandzija
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 33
Drzava/Grad : Srbija/Feketic
Datum upisa : 24.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od _seljak_ Pet Feb 17 2012, 21:53

"rapid" jel' i on na redu juće i danas nešto usporio da te Bog sačuva! Sleep
_seljak_
_seljak_
Srebreni Clan
Srebreni Clan

Drzava/Grad : CH
Datum upisa : 11.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od _seljak_ Pon Feb 20 2012, 10:12

Vidim 16 citanja teme al niko ne odgovori, pa opet da priupitam:

Jel se ovo i kod Vas dogadja ili samo kod mene?
_seljak_
_seljak_
Srebreni Clan
Srebreni Clan

Drzava/Grad : CH
Datum upisa : 11.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od micha56 Pon Feb 20 2012, 13:22

Ja najvise koristim Yandeks, a pored njega 4shared i Rapidshare podjednako, a u poslednjih nekoliko uploada probao sam Mirrocreator, koji radi kao Multiupload sa vise servera i izgleda da nije ni on los.
Za Yandeks razmisljam da ameri ne mogu da umesaju prste jer je cisti ruski sajt, drzi 90 dana, a onda samo treba da se ulogujes i produzavas na sledecih 90 i tako do u beskonacnost.

Ovo je moje iskustvo i ne mora da znaci da je OK.

Pozdrav.
micha56
micha56
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Cuprija
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od SMEDEREVAC Uto Feb 21 2012, 05:13

Ja koristim [You must be registered and logged in to see this link.]

100%Gratis
nema downloads limit
Do 200MB po fajlu
Neograniceno vreme
Netreba registracija a moze ako zelis da imas fajlove dostupne za sebe


Sto se tice Rapida on ide oko 30kb/s ako su fajlovi veci
Mali fajlovi idu kod mene i po nekoliko Mba/s
SMEDEREVAC
SMEDEREVAC
Super Clan
Super Clan

Godina : 57
Drzava/Grad : Sweden.Smederevo-Srbija
Datum upisa : 13.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od Trandafilko Uto Feb 21 2012, 14:34

Yandex ru је добра ствар,

Копирам део дискусије са сцафе, у вези јандекса, који ти нуди ебсплатно и сајт.
**


Dakle pošta na yandexu podržava kako srpsku ćirilicu, tako i hrvaticu, zatim poseduje video poštu,tj. snimanje videa sa web kamere kompjutera u trajanju do 20 minuta, veliki izbor čestitiki, editor za crtanje i obradu slike, i transliterator ćirlica/latinica. Sve nabrojano integriše u pismu zajedno sa tekstom.

Servisa ima preko 70, a ja sam istražio tek nekoliko: 10-to dnevnu vremensku prognozu za vaš grad (Belgrad), kalendar, besplatan sajt sa adresom: nekisajt.narod.ru, hosting fajlova, putnu mapu Srbije, ruski Fejsbuk, dobar izbor vidzeta (kojima popunjavate početnu stranicu vašeg naloga na yandexu), statistiku za sajt, virtuelna tastatura za 10 jezika... i mnogo toga>>> [You must be registered and logged in to see this link.]

Sve nabrojano funkcioniše odlično, a video pismo sam isproba i pravi je odmor od kucanja.

*
VIDEO PISMO NA Yandex.ru
U pitanju je deo pošte, a evo kako čitava stvar radi:

Na sledećem screenshotu [You must be registered and logged in to see this link.] možete videti kako izgleda kada primite mejl sa video pismom. Kada kliknete na Otkrыtь videopisьmo [You must be registered and logged in to see this link.] prebacit će vas na stranicu sa videima na kojima se čuvaju videopisma, zatim ukucajte lozinku blLXQ i čućete moju kratku poruku.

Kvalitet snimka zavisi od kamere i osvetljenja, a ova poruka je snimana u jednom net-kafeu, gde su i kamera i mokrofon dosta loši.
*
Kome je domen @yandex.ru tezak za pamcenje, može uraditi sledeće: otici na Podesavanja>Podesavanje i otpravka pisama i izabrati domen @narod.ru
Barem sam ja tako uradio.

Takođe, narod.ru mozete ukucati umesto yandex.ru, kao adresu servisa.

*
ично, у овом случају је бих мешао политику, гледам практтичну страну.

И, осим оног што наведох, мали ме нервра и следећа ствар: Пре него се улогујем на yahoo, изађе цела страница са неким вестима, од којих су ми неке занимљиве, а неке баш и нису. Рецимо, ко се загрцну на „Америчком идолу”.
А често се деси да наведу неки спортски куриозитет, и хоћу да погледам видео-клип, али добијем обавештење „Одбиј, није ово педвиђено да се гледа у твом региону”. У глобалном селу званом „Свет”, постоје засеоци који су привилеговани да вде рецимо кикс негог голмана, и засеоци којиме је то ускраћено.

А код овог „Јандекса” је све прилагођено твојој географској локацији, почев од прогнозе...

*
Да, он аутоматски према адреси анализира одакле је постилац, па сходно томе поставља линк са мапом његове државе, временском прогнозом главног града и каталог са пријављеним сајтовима из рецимо Србије - који су на руском језику.

Интересантно да временску прогнозу за Србију има подешену на 4 града: Београд, Димитровград, Пећ и Приштину.
*


Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od _seljak_ Uto Feb 21 2012, 15:52

Pozdravljam Te prijatelju, Trendafile ne vidjam te odavno.

sve je to lepo al' još treba da učim i Ruski a ni ovaj Nemački mi nije baš mio , a Srpski sam već pola zaboravio zbog Jengleskih skraćenica.

Kuku lele ne znam gde ću!

Ja pitah za ovaj Rapidshare, naime dosta stvari je na njemu postavljeno al' ne lezi vraže oni smanjili brziu download-a na oko 2 kb/s pa jedan album od 60 MB se skida celih 3 sata.

To oni traze predplatu ili koliko ja ovo razumen registraciju da bi brže išlo al' ja ne bi bio ja ako mi nešto ne bi bilo jasno.

Naime čisto sumnjam da oni hoće samo registraciju za brže skidanje,

da li bi neko bio tako ljubazan i dobar da mi ovo malo bolje objasni jer bilo bi mi jako žao da napustim Rapidshare.

_seljak_
_seljak_
Srebreni Clan
Srebreni Clan

Drzava/Grad : CH
Datum upisa : 11.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od _seljak_ Čet Feb 23 2012, 19:36

evo zasto je rapid usporio download na oko 30 kbit/s za vece dokumente dok pojedinacne pesme idu ko alva( kao i pre)., mislim , steta ! stalno ti jameri a rapid im je prosle godine platio debele pare valjda oce jos!

[You must be registered and logged in to see this link.]
_seljak_
_seljak_
Srebreni Clan
Srebreni Clan

Drzava/Grad : CH
Datum upisa : 11.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od micha56 Pet Feb 24 2012, 11:23

A ovo je valjda za one koji znaju nemacki, a sta cemo za one seljake koji znaju samo srpski????
micha56
micha56
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Cuprija
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od _seljak_ Pet Feb 24 2012, 13:20

ja kad ne razumem onda koristim : [You must be registered and logged in to see this link.] izaberem jezik ubacim unutra i on mi prevede na jezik koji znam odprilike tako
_seljak_
_seljak_
Srebreni Clan
Srebreni Clan

Drzava/Grad : CH
Datum upisa : 11.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od ljupcebgd Pet Feb 24 2012, 15:37

Na jednom forumu nadjoh spas za skidanje (free) sa skoro svih servera.
Lepa brzina, nema cekanja, moze i po nekoliko stvari paralelno da se skida:

KLIK OVDE i samo ubacite link gde treba

Proverena stvar, ja je koristim

Pozdrav
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od _seljak_ Pet Feb 24 2012, 20:16

provereno radi, super, hvala Ti ljupcebgd king
_seljak_
_seljak_
Srebreni Clan
Srebreni Clan

Drzava/Grad : CH
Datum upisa : 11.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od ljupcebgd Pet Feb 24 2012, 21:50

Izgleda da i Rapidshare crkava polako ili se mozda krije od alamunja...Sad
Direktnim klikom na Rapidshare link danas ne moze nista da se "skine"

Iskopirajte link na ono mesto iz prethodnog posta i skidajte, opet bez ogranicenja

Pozdrav
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od _seljak_ Pet Feb 24 2012, 22:12

zato ja i kazem ovo tvoje super funkcionise, inace ide rapid ali sasvim polako.

gde ima dima ima i Jamerike! :cheesy1

_seljak_
_seljak_
Srebreni Clan
Srebreni Clan

Drzava/Grad : CH
Datum upisa : 11.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od ljupcebgd Sub Feb 25 2012, 08:36

Zao mi je sto i ostali koji imaju slican problem ne navire
u ovu temu i nadju resenje za svoje probleme

Kad su mrze neka se i pate Smile
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od goga_ch Sub Feb 25 2012, 14:04

Ja nemam problema, jeste da rapid usporava al sta da se radi, strpljen spasen, pozdrav
goga_ch
goga_ch
MODERATOR
MODERATOR

Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od ljupcebgd Sub Feb 25 2012, 16:29

Nisam ni ja neki nestrpljivko, Gogo ali sa ovim generatorom
Rapid povremeno radi k'o metak i nema cekanja za drugi, treci...download

Rapidov premium je (od generatora ) bolji samo jer dozvoljava skidanje jednim klikom
a za generator mora da se uradi COPY/PASTE + DOWNLOAD (3 klika)

Pozdrav
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od crniduja Sub Feb 25 2012, 19:33

Ja i dalje ostajem veran Criptload-u.Markiras sve linkove Copy i on ih sve ubaci,ok i skidanje pocinje.Ne instalira se samo se exe fajl izvuce na desktop sistemom napravi precicu,u opcijama mu odredis folder u koji ce sve da skida ostalo zavisi od brzine koju server odobri.
crniduja
crniduja
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Sr.Mitrovica
Datum upisa : 20.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ode Megaupload Empty Re: Ode Megaupload

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu