Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SOKOL TRAZI.

+49
Reba09
samodreza
dragan koja
Kanarinac
smoki
grujic dragan
acko_iz_kanade
Stole08
SuDbbInnAaa
cergar
sigmax54
pedjabenic
DJAMBI
nikolija
panchev
Jakuza
mirnikolic
Zeps
sareno
caleharm
ab16Alen
Nikki
mimi.va
srecko
NIKA
Andjeo
seljancica
mithad
Homoljac_1
shop
Ivo_jv
Lovac_DK_AT
jovica
teacher
boban1969
tamnavac
Nesbojsa
aleksandarxxx
Mihajlo
maki007
pesmica
jumbo
Jezda58
zoxm
Boki
goga_ch
Ciga
ZEKI KEKI
SokoL
53 posters

Strana 22 od 22 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od Stole08 Sub Jun 10 2017, 19:07

Ljiljana Petrovic - Od kako sam tudja zena

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]


Izvoli Sokole...mislim da je to sto ti trazis...Pozdrav!!!
Stole08
Stole08
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 58
Drzava/Grad : Srbija, Leskovac
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Ned Jun 11 2017, 14:15

Trebalo bi da je sa tog albuma, jeste ali ne mogu da skinem !!!!! Neki sajt pun reklama , sve zivo mi izlazi ali da se skida pesma nikako u moj kompjuter, ima neki problem taj sajt !!!
Daj vidi ako mozes Stole, zivota mi nece 100 puta sam kliknuo, ma kakvi, nema sanse.
Postavi ovde ako ti nije problem [You must be registered and logged in to see this link.]
hvala
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od Stole08 Ned Jun 11 2017, 15:04

Probaj da li je u redu

[You must be registered and logged in to see this link.]
Stole08
Stole08
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 58
Drzava/Grad : Srbija, Leskovac
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Ned Jun 11 2017, 15:31

Skidam u sekundu ovde, da jeste to je ta, ma obrisao sam je bio bezveze, greskom. Hvala puno veliki pozdrav STOLE. ***Onaj sajt ti ne valja sa UPLOAD tamo nikako.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Pet Jun 16 2017, 15:22

Zdravo svima jos jednom.
Ovako ako neko ima neki album imam samo omot od Vide Pavlovic LP 1317, a spisak pesama sa albuma je na omotu. HVALA
[You must be registered and logged in to see this image.]


*****HVALA*****Snasao sam se ne treba, jer sam pokupio iz raznih albuma, sve pesme sa liste i nije potreban UPLOAD, POZDRAV SVIMA !!!!!!!!
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Sre Jul 05 2017, 17:58

Da li ima neko album iz 1988 LPD 20001400 ili KD 30001491 Ko je krivac, od Šeki Turkovića ali, da je nekog pristojnog kvaliteta, može još bolje neki, što se kaže "sirovi" WAV, pa obradicu ja u Mp3 to bi bilo još bolje od Mp3. Ja imam nešto sam obrađivao ali nisam zadovoljan, malo više ka basu mi ide kvalitet. Ako neko želi postaviću moj Mp3 ovaj album. Hvala unapred i pozdrav za sve.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od majdan Sre Jul 05 2017, 23:44

SokoL ::Da li ima neko album iz 1988 LPD 20001400 ili KD 30001491 Ko je krivac, od Šeki Turkovića ali, da je nekog pristojnog kvaliteta, može još bolje neki, što se kaže "sirovi" WAV, pa obradicu ja u Mp3 to bi bilo još bolje od Mp3. Ja imam nešto sam obrađivao ali nisam zadovoljan, malo više ka basu mi ide kvalitet. Ako neko želi postaviću moj Mp3 ovaj album. Hvala unapred i pozdrav za sve.

Poslusaj ovaj snimak pa ako ti odgovara bice mi drago

[You must be registered and logged in to see this link.]

majdan
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 54
Drzava/Grad : Sweden
Datum upisa : 13.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Čet Jul 06 2017, 21:20

Da te zamolim samo da postavis na neki drugi UPLOAD posto odatle sa FILE-UPLOAD nista ne mogu da skinem,
evo recimo ovde mi postavi na ovaj UPLOAD, [You must be registered and logged in to see this link.] hvala unapred.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od majdan Pet Jul 07 2017, 23:51

Evo novi link na zeljenom serveru

[You must be registered and logged in to see this link.]

majdan
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 54
Drzava/Grad : Sweden
Datum upisa : 13.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Ned Jul 09 2017, 12:39

Hvala prijatelju, ma ide koliko sam kliknuo u secundu se skida.Kad skinem preslusam dajem komentar za kvalitet. Pozdrav

- Dobro nije los snimak, samo dosta slabo.Mislio sam da ima nesto jos bolje ali moracu da sednem pa da kompresujem punocu zvuka, vazi PUNO TI HVALA JOS JEDNOM I VELIKI POZDRAV.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Ned Jul 09 2017, 15:24

Majdan, a kakav prijatelju snimak imas pazi sad - album iz 1992 LPD 20001732, KD 30001943 Nisam ti rekao sve isto od Sekija Turkovica?
Ni po internetu nije nista bolje kao u moj folder, ono najbolje da se ima WAV format pa da se konvertuje FULL, da se ima neka kaseta pa da se prebaci.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od majdan Pon Jul 10 2017, 00:07

SokoL ::Majdan, a kakav prijatelju snimak imas pazi sad - album iz 1992 LPD 20001732, KD 30001943 Nisam ti rekao sve isto od Sekija Turkovica?
Ni po internetu nije nista bolje kao u moj folder, ono najbolje da se ima WAV format pa da se konvertuje FULL, da se ima neka kaseta pa da se prebaci.

Sto se tice kvaliteta najbolje je da sám procijenis
Evo ti link pa poslusaj

Seki Turkovic 1992 - Nisam ti rekao sve

[You must be registered and logged in to see this link.]

majdan
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 54
Drzava/Grad : Sweden
Datum upisa : 13.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Pon Jul 10 2017, 16:18

Sa ovim snimkom sam zadovoljan, jeste slab, opet snimak ali pojacacu, to mi je najmanji problem, kvalitet je dobar s obzirom da su moje neke Mp3 unistene u ovom albumu, bas sam pokusavao da nesto izvucem ali tesko,mnogo su snimci osteceni, od ovih ovde kazem zadovoljan sam, super. Hvala "MAJDAN".

* Ako dodjem do vremena da u toku veceri malo da se izrazim kao "REMASTERIZUJEM" snimak na visi nivo, da se cuje jace, postavicu ti snimak taj koji obradim, ne znam kako si ti zadovoljan sa ovim snimkom? Da ide lepo, pikovi se lepo cuju, samo sto slabo, sto se kaze, jedino to mi bode usi. Na MAX mora pojacam VOLUME na WINAMP da bi cuo normalno kao ostali Mp3.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od majdan Sre Jul 12 2017, 23:01

Ne znam zasto mislis da je snimak tih kad je glasnoca 95 dB?
Normala je 89 dB.
Danas postoji dosta programa koji na veoma brz i jednostavan nacin mogu da pojacaju ili smanje glasnocu,
ali ja mislim da je 95 dB sasvim dovoljno.
Ali kao sto mnogi kazu "ukusi su razliciti i o tome je suvisno raspravljati"
Pozdrav i pojacaj do daske :SVIRA

majdan
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 54
Drzava/Grad : Sweden
Datum upisa : 13.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Pon Jul 17 2017, 22:41

Nisam zaboravio da ti odgovorim, ali uhvatio sam se i kod kuce kad dodjem s posla opet u neki posao i katastrofa, onako umoran samo u krevet, ne stižem da sednem ovde za kompjuter malo ali aj na brzaka što se kaže. Hoću još jednom MAJDAN da ti se zahvalim na albumima koje si mi poslao, dobro je i to što su snimci jednolični, ako su kako sam rekao slabi. Da ti odgovorim slabi su jer kad uporedim taj snimak sa ostalim snimcima Mp3 koje imam ovamo kod mene, da kažem neke NORMALNE Mp3 snimke u količini 90% svakojake muzike ne samo narodne i roka, popa itd odudaraju mi. Drugo što se tiče programa jeste ima raznih koji na brz i jednostavan način sve to odrade ali što kod nekih nisu tačni parametri ni vrednosti, gde nema veze sa onim što prikazuje program. Misliš na Mp3GAIN ? Kakvi tu ti je po defaultu 0 dB , a VOLUME 89. Da ti dočaram 95dB je jačina koju proizvodi evo da uzmemo primera, motornu testeru otprilike, što se kaže ako bi radila neprekidno par sati, a mi bili pored nje, zasigurno bi dobili oštećenje sluha. Pošto je zvuk promenljiv, onda se logaritamski meri ta jačina u decibelima, ali mora da taj zvučni pritisak proizvodi neka fizička veličina, a to su za našu temu zvučnici. Program ne snima u toj jačini, program snima u digitalni zapis, odnosno laser (tačkice) koje posle i iščitava, a pojačalo pojačava električne impulse i predaje zvučniku gde se čuje koliko želimo zvuk u dB. Kad sednem za kompjuterom i pustim zvučnike neka normala i slušam Mp3, pa to je otprilike oko 50dB, ali evo sad ću da izmeri tačno i da vidimo na slici gde kaže normal 52dB, a vrhovi amplituda idu do 74dB i minimum 30dB.
LINK
[You must be registered and logged in to see this image.]
Da li je 89db podrazumevani nivo jačine ili neki drugi? Slušam naravno onu jačinu da ne oštetim sluh to je pravi nivo jačine.
Što se tiče amplituda u toj jačini zvuka, naravno u raznim frekvencijama svaka za svoju frekvenciju, mogu da idu
u raznim Q faktorima.Sve što je veci Q faktor amplituda ima vecu strminu, selektivnija je po užem opsegu frekvencija i obrnuto.
I zaključak kod mene snimak u kompjuterskoj obradi ide u maksimumu od 10 do 12dB po svim frekvencijama, ako želim bez "limitera" onda se vide vrhovi, gde tako većina voli i podešava kad očita u programu da vidi amplitude.Nasuprot što se ne vidi, ne mora da znači da je "preforsirano" već da je manji Q u kolu oscilacija i sad se razlaže na levo i desno širina. Dalje ili ako želim da uključim "limiter" pa sasečem vrhove, da bih čuo još neku informaciju slabiju, s tim što i sasečeni vrhovi mogu da se uobliče kao da nisu sasečeni, odnosno limitirani, Itd, Itd, Itd. Tako prijatelju veliki pozdrav, gde ovo može da se piše do jutra laku noć.


Poslednji izmenio SokoL dana Pon Jul 24 2017, 16:17, izmenjeno ukupno 1 puta
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od majdan Sre Jul 19 2017, 00:04

A joooooj sokole, ti meni odrza pravo predavanje sto se tice zvuka Very Happy
Moram da ti priznam da dosta od ovih stvari sto si naveo nisam znao.
Hvala ti na informacijama. Dobro je svasta znati.
Pozdrav

majdan
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 54
Drzava/Grad : Sweden
Datum upisa : 13.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Sre Jul 19 2017, 21:37

Bitno da sam dobio šta sam tražio od tebe,tražene albume, nema problema. Jeste lepo je da se zna ali ne može sve ni da se zna ali svi se trudimo, a ko se trudi on i zatrudni, haha, šalim se.
- Evo od albuma što si mi poslao, ako te interesuje možeš da čuješ 2. verzije pesme "Seki Turkovic - 03 - Zivim kako hocu". Jedna je verzija gde je amplituda normalna bez sečenja i druga verzija sasečena amplituda, limitirani vrhovi u neki nivo recimo -4,5 dB.
Evo LINK-a
[You must be registered and logged in to see this link.]

U međuvremenu dok ovo postavljam na UPLOAD, sad ću da spakujem iz mog foldera u RAR, ovaj tvoj kompletan album što si mi poslao, gde sam ga i za sebe kodirao sasekao amplitude na -4,5 dB od 12dB i to mu dodje nivo na 7,5 dB.
LINK
Seki Turkovic 1992 - Nisam ti rekao sve NEW
[You must be registered and logged in to see this link.]

Sad imaš 2. verzije albuma, uporedi, pa što kažeš POJAČAJ DO DASKE I UŽIVAJ,VELIKI POZDRAV !
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od majdan Sre Jul 19 2017, 23:03

Istina je ima razlike, ali nemoj se ljutiti ja radije slusam moju verziju. Ova tvoja mi je nekako ostra a moja mekanija i
bolje mi pase za slusanje. Za moj ukus nekako prirodnija boja zvuka.
Ti uzivaj u svojoj a ja cu u svojoj verziji zvuka :SVIRA

majdan
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 54
Drzava/Grad : Sweden
Datum upisa : 13.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Čet Jul 20 2017, 14:35

100% se slažem sa tvojim rečima, baš tako. Pozdrav.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Pon Nov 20 2017, 00:03

Zdravo svima,ovako zamolio bih ako ima neko da postavi ceo album iz 1984.godine Raletov merak - Jovan Milenkovic RALA. Moze i neobradjeni snimak ako ima neko u WAV ili bilo kom drugom formatu.Unapred hvala i pozdrav svima.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od milanbrka123 Pon Nov 20 2017, 09:39

pozdrav komsija....album u temi "narodna kola i trubaci".....preuredi ako nisi zadovoljan kvalitetom snimka

milanbrka123
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 42
Drzava/Grad : Srbija Krusevac
Datum upisa : 01.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Pon Nov 20 2017, 10:22

OK, idem odmah da potrazim tamo, HVALA i veliki pozdrav.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Pon Jul 09 2018, 17:58

Pozdrav svima, zamolio bih za samo jedno kolo ako neko ima, sasvim drugaciji snimak od svih snimaka sa interneta i YouTube sledece kolo:
Danilo Miskovic i Zivomir Zile Miletic - Harmonikaska zavrzlama
Neko ko je radio RIP sa ploce, nesto sasvim svoje drugacije od ovog jednog snimka koji se vrti svuda po netu, a da nije naravno MONO. Hvala puno i jos jednom pozdrav.
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od SokoL Sub Jun 20 2020, 09:30

Da pitamo album od Perice Jovanovic Gule - Momino kolo ili Pekijev stakato, ili bilo koji album samo daje kompletan, (Može i neobradjeni snimci ). hvala pozdrav
SokoL
SokoL
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 49
Drzava/Grad : Srbija/Jagodina
Datum upisa : 26.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

SOKOL TRAZI. - Page 22 Empty Re: SOKOL TRAZI.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 22 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu