Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dilema o tagovima

+17
Djaga
Ljubo_Srbija
boban1969
goga_ch
jovica
joki
Nikki
mithad
SokoL
niba
Mihajlo
teacher
nebi-vs
Boki
Nesbojsa
maki007
pesmica
21 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od pesmica Sub Feb 21 2009, 17:31

Tačno je da se ne može internet kontrolisati, to nam i ne treba biti cilj, nego samo ovde u našem dvorištancu da razvijemo nekakav fer odnos, poZdrav

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Nikki Sub Feb 21 2009, 17:54

PESMICE
Slazem se sa tobom da medj nama treba da bude nesto jer vi ipak ulozite veliki trud!
Ali ovaj forum je dosta otvoren i kako to onda kontrolisati??????
Pozdrav :sm112 :SVIRA
Nikki
Nikki
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 104
Drzava/Grad : USA
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Gost Sub Feb 21 2009, 18:05

pozdrav Nikki redrose_md_clr


nismo male bebe da neznamo sta radimo i da nas treba kontrolisati

radi se o nasem moralu i karakteru i sto kaze pesmica da budemo fer

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Nikki Sub Feb 21 2009, 19:02

Zoki
I tebi da odgovorom - 36_3_16

Ma mene nije briga za kontrolu ali neki mislim to zele ja sam tu da uzivam
Hvala na ruzi
:96+:

Slazem se da je sve do KARAKTERA osobe a ima nas svakojakih i zato se ne treba sekirati
NAJGLAVIJE JE DA MI ZNAMO DA NAM JE SAVEST CISTA!!!!!
Ja sam tu da uzivam posle tolikih godina u lepoti nase muzike i da izmenim sa vama pesme barem neke i opustim se!

Pozdrav tebi i svima koji citaju ovu temu! Veliki poljubac ! cmoka
Nikki
Nikki
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 104
Drzava/Grad : USA
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od joki Pon Feb 23 2009, 00:52

Ja se slazem sa Pesmicom i Nesom ne postavljam tag da nebi vi to mogli da koristite nego licno da znam da je moj trud i omote postavljam u velikoj rezoluciji nije mi jasno sto vam smeta ploce mi tragamo za njima i ono sto imamo to je uspomena da se ne zaboravi samo nije fer da postavljaju na drugim sajtovima nas rad i kite s'time imala sam prilike da sam videla moje omote i pesme jeste da se ta osoba izvinula ali ipak mislim da je postojalo mogucnosta da se kaze ja cu da postavim tvoje pesme nebi nista rekla
A za taj forum sto vi govorite bila sam ja tamo i odjavila se sama jer sam im ponudila da im dam preko hiljadu ploca oni se nisu javili mislili da cu da ima okrunim ja sam sam se odjavila kad nesto mi ne odgovar idem dalje kao i ovde ima vise da skidaju pesme nego oni koji zahvale znaci ne cene nas trud jer uvek isti se zahvale pozdrav
joki
joki
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 67
Drzava/Grad : Paris (Fr )
Datum upisa : 20.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od jovica Sre Feb 25 2009, 00:34

Ja cu jos jednom da ovde dodam mali komentar ito je to
Ja mislim svi vi sto ste dali kometar da ste upravu bas svi vi
Svacije misljenje je pravo pa kako ga vi tumacili.
Ja uzivam u ovoj muzici kao i svi vi ostali i zato i postavljamo
Ja cu postavljati i dalje ako vi to zelite ako ne ja cu stati
Ovaj jbni TAG samo sam stavio radi sebe da znam da nepostavljam po dva
tri puta jedno te isto da znam da je moje i posle sam poceo da stavljam sliku
Ovo je gubljenje vremena pisati o tome
Ja sam tek pre godinu dana poceo da snimam jel stvarno nisam imao pojma o tome
iako sam imao sve za snimanje ali nisam znao
ali sam uzeo od vas u poslednjih nekoliko godina i sad je vreme da se ja vama oduzim
ovu temu treba zatvoriti i neka radi ko sta hoce i kako hoce ............Volim vas sve..........jovica A.
jovica
jovica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 111
Drzava/Grad : Chicago, u.s.a.
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Gost Sre Feb 25 2009, 13:48

Joco ,super je sto se ovako lepo druzimo na ovako divnom forumu steta sto neki to koriste ,neka ih sluzi na cast.Sto si ti obelezio svoje stvari sasvim je u redu ja bih isto uradio ,a drugo nije problem pobrisati kao sto neki rade .Ja nebrisem jer ovako znam od koga sam sta dobio

Pozdrav Joco kuiö

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od goga_ch Sre Feb 25 2009, 15:08

Da upisem i ja koje slovo,
pocela sam prvo sa kako vi to kazete ripovanjem kaseta, a posto ova stvarcica net ima svasta brzo sam i odustala...pocela sam da tragam za tom starijom muzikom tako da danas previsim nekih 5-6 sati "okacena" na netu. Ova jurnjavina za komletnom diskografijom pevaca mi je presla u "zarazu" a tesim se jer ste mi i vi drugari.
Sto se tice tagova reklama itd
po meni
1 ne volim da ima na pola pesme reklame kao "folk com" i nemam ti pojma koje vise reklame. Reklame radija nemam nista protiv jer ljudi zasticuju svoje
2 nisam pristalica slicica (osim slike pevaca), ali diskretno napisano kao npr jovic@ lepo je videti i znati ko je uradio taj snimak
3 brisem i brisacu ona silna www to su oni (cast izuzecima) sto su pokupili od ovih meni poznatih vukova jovice, cige, kalauza, pikija, nese, bivan itd (izvinjavam se onima koje ne mogu sada da se setim) i kriju se iza www
4 za teachera Neznam sto ti smeta da neko siri i postavlja tvoj snimak bilo gde jer ako si ti podelio sa nama (mi nismo pokvareni i ne obrisemo tvoj tag) a mi prosirujemo krug treba da ti bude drago, jer zbog cega smo mi ovde i "buljimo u ekran" da bi sacuvali nasu predivnu riznicu starih narodnih pesama.

Mislim da nam je bolje da delimo ono nesto najlepse sto imamo, a ne da gajimo ovu novokomponovanu folk i nemam ti pojma kako vise zovu NARODNU MUZIKU

srdacan pozdrav goga_ch
goga_ch
goga_ch
MODERATOR
MODERATOR

Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od mithad Čet Feb 26 2009, 17:51

Ko je prisutan na forumu
Ko je prisutan na forumu

Ukupno 7 korisnika online: 5 registrovanih, 1 skrivenih, 1 gost
Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 29 dana: Wed Jan 07, 2009 8:14 pm

Registrovani članovi trenutno na forumu: maki007, Mihajlo, mithad, zikaa, zoxx69
Members connected during last 28 hours : ab16Alen, Andjeo, aquarius, aroz, austrija, Babeu, bambus, Banacan, Beba, bivan, Boki_Zvezdas, bole253, Carigrad, Ciga, Daniel93100, deki_franzuz, DJAMBI, djekic, dontcha, Dragana40, Dragan_sydney, dzajko, eremengo, gdj, Glogovac, goga_ch, gosa, homoljac, Homoljac_1, ivica35, Iznenada, japaja, joki, kalauz, kale, Kalis, ljupa, ljupcebgd, maki007, maki_pn, marili, midhat58, Mihajlo, milojko, milos, mimi.va, mimi1899, mischa54, mithad, moske, mrva-car, musicman, NIKA, nike007, Nikki, panchev, pianac, plavooka, racman42, Rade_1, rudnicanin, ruskic, sapcanka, sarmer, seda62, seljancica, shop, siga, slaveles, SLEEPING, sokan, SokoL, stapar, sugubinac, teacher, tracky, viksta, vlajkoos, Vrlanac, ZEKI KEKI, zikaa, zoki, zoki74, zoxm, zoxx69, Šestica Karijes


Evo ko je trenutno prisutan na forumu,i jedno pitanje za Administraciju zbog cega neki clanovi ulaze kao skriveni.Trenutno ima jedan a vi pogadjajte ko je,pa se posle cudite ko mijenja tagove i sara omote.Pozzz.
mithad
mithad
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 48
Drzava/Grad : Austrija/Wien
Datum upisa : 14.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od pesmica Čet Feb 26 2009, 17:59

Men odma Ljubo sumnjiv, he, he, poZdrav inspektore..
PS Mislim da nisu sumnjivi oni nevidljivi (evo i mene nevidljiva ko ništa) nego oni što samo dolaze, a ne javljaju se osim možda sa tražim..

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od mithad Čet Feb 26 2009, 18:01

Hajd poslacu ti nesta na PP da pogledas,pa ti reci da sam posle lud hahaha.Pozzz.
mithad
mithad
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 48
Drzava/Grad : Austrija/Wien
Datum upisa : 14.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Nesbojsa Čet Feb 26 2009, 21:12

Mithad nije bas tako sto kazes, vidim ja ko je skriven. To je otvorena opcija svima na forumu da izaberu kako zele biti pristupni... Danas je na forumu bilo 9 skrivenih clanova ali svi su to verni clanovi....
I ja sam na mnogim forumima skriven ali iz savim drugih razloga...

Pozdrav

Nesbojsa
Veran Clan
Veran Clan

Datum upisa : 23.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od nebi-vs Čet Feb 26 2009, 21:20

Mithad ja sam 99 % uvek skriven na Forumu kao i sada dok ovo pisem ali nemora da znaci da oni koji su skriveni i menjaju tagove.
Ali mislim da je bezvezno vise pisati o tome jer ce toga uvek i dalje biti. Iako sam cesto video sta se radi sa nasim snimcima jos nikoga napao nisam zbog toga,
Niti javno niti na PP.

Ja iskreno receno isto menjam tagove i pripisujem ih onako kako ih rasporedjujem po Folderima ali ipak ostaje u komentaru ili na Folderu(dok ne nadjem vremena da pripisem kako ja to kod sebe vodim) od koga je snimak , dali to bilo od Cige, Bokija, Frulasa, Gose, Jovice, Bivana, Pucka i td. pa ne samo kod snimaka vec sam i kod nekih Omota koje sam skida isto zapisivao od koga sam ih skinuo.
Ali te snimke pa ni omote ne sirim dalje, oni ostaju kod mene na mom PC-u.

Ako nesto postavljam na nekim drugim Forumima (A njih mogu izbrojati na prstima jedne ruke), to su iskljucivo svoji licni snimci ili omoti.
Ako su u pitanju bili neke informacije u vezi diskografija, napomenuo sam da to nije iskljucivo moje saznanje vec jednog kolektiva sa kojim se niko na netu nemoze meriti.
Toliko od mene jos na ovu temu i sa time ja vise nemam sta da dodam sa svoje strane.

Pozdrav od Nese-Vs

nebi-vs
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od boban1969 Čet Feb 26 2009, 21:59

mislim da na ovu temu treba staviti
tacku ,jel u sustini to je razgovor gluvih.
tacno je i to sto je pesmica rekla da nije
fer menjati tagove, sdruge strane i uca
je u pravu sve su to pesme koje su tudje ,
nisu nase (MISLIM NA AUTORSKA PRAVA)
prema tome treba prepustiti svakome da se
ophodi prema savesti ako nema obraza tu
nema pomoci.
ja uglavnom postavljam 99% iz svoje privatne kolekcije
i nikad ne upisujem svoje inicijale u tagove.
pozdrav svim forumasima
boban1969
boban1969
Super Clan
Super Clan

Godina : 54
Drzava/Grad : austria/n.beograd
Datum upisa : 24.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od pesmica Čet Feb 26 2009, 22:50

Lako za tačku, ali lepo je čuti vaša mišljenja i stavove u vezi ovoga. Ko pita ne skita. A možda neko od članova ispoštuje želje onih sa tagovima, pa tako pokaže da ceni to što neki nesebično dele. A to je možda i cilj ove priče, da bude vuk sit i koza cela.. Dakle vuče, da postaneš vegetarijanac.
PoZdrav

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Ljubo_Srbija Sub Feb 28 2009, 02:35

Suština ove teme je. Nemenjajte tagove ako hoćete da ih dajete na drugo mesto.
A postoji još gora problematika o kojoj niko nije pričao nigde.
Ako neko kao ja, obeća da neću da dajem dalje (obično tamo gde uzimam mi kažu, ćuti, slušaj i nepričaj da imaš) a ja nisam takav da neću da dajem, a ima dosta drugih ljudi koji su u sličnoj situaciji i nešalju pesme kao ja UPRAVO zbog ovakvih sitacija. To niko neshvata. Ja sam dugo razmišljao gde da se usidrim i pošto je Ciga drug (mada jednom me zaobišao i nije svratio) rešio sam ovde da budem i zbog većine vas što ste pravi drugovi. Jedino mi je žao što Piki nije sa nama.
Ako ste mi drugovi, daj da sačuvamo za nas ovo zašta se borim da čujemo arhivu pa posle kad poumiremo neka rade sa tim šta oće. Za ploče nekažem ništa, to i treba da se digitalizuje sve. Svako to radi na svoj način i ja prepoznajem to bez taga.
Mene je jedan član ovog foruma izneverio i zatvorio mi je jedan kanal odakle sam ja dobijao pesme. A taj član nezna ni on sam šta je uradio i gde na kom sajtu je postavio to što nije trebao. (radi se uglavnom o arhivskim snimcima).

P.S. ja znam da 80% vas ovo nerazume i da će opet biti isto Smile Nadam se da niste englezi ko onaj Skozobar. On je taj koji je prvi počeo. A ja mu ni dan danas nisam ništa rekao za to jer sam ja kriv što nisam znao dobro engleski, ali smo opet drugovi samo što od mene nemože imati koristi.
Ljubo_Srbija
Ljubo_Srbija
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 45
Drzava/Grad : Cacak
Datum upisa : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Djaga Sub Feb 28 2009, 13:05

Razlicita misljenja su uvek dobra da bi se postigao kvalitet teme, pa bih i ja dao svoje naime nikada mi nije zao kada nekome dam pesmu a ako je on prosledi dalje to je jos bolje jer koliko sam ja do sada zakljucio mi smo ovde da bi ocuvali nasu narodnu muziku koju pocev od politike pa preko sporta i kulture [pod navodnicima] svi unistavaju.Nekada na stadionima pre pocetka utakmice i na poluvremenu se moglo cuti neko lepo kolo lepa pesma bilo da je iz srbije ili sevdalinka sve je to narodna pesma mi sada koliko se ovi uvlace u dupe zapadu mozemo ocekivati nato himnu.Ja imam puno pesama narodnih pravih i kad mi neko trazi ja cu mu dati i neka ih on dalje siri na sve strane nemam nista protiv to je u cilju ocuvanja narodne muzike isto tako cu ako dobijem od nekog a drugi traze proslediti ja niti znam da postavljam te oznake niti ih skidam mislim da je to bespotrebna radnja.Ljudi opametimo se ovi idijoti ce nas oduvati---pozdravljam vas sve tek kad mi se desilo ono sa devojkom sto radi kod mene video sam koliko smo svi mali zato postuj mo se i VODIMO LJUBAV A NE RAT i jos sam zaboravio da kazem da nema potrebe prikrivati se od sopstvenih prijatelja

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Zeps Uto Mar 31 2009, 12:45

Pozz svima, slucajno sam nabasao na ovaj forum, i mogu vam reci da sam mnogo iznenadjen.....Iznenadjen zbog toga sto sam maltene cuo za sve ove nickove, a nisam znao odakle izviru sve te pesme.Naravno ti nickovi su se nalazili u "mojim" pesma, koji naravno nisu obrisani.Procitao sam sve ovo, i samo da kazem da je i moj slucaj isti kao i sa Mitkom, ili Mithadom da sam skoro svu muziku skinuo sam nekih bugarskih sajtova u cijim pesmama nije bilo nista ispisano osim reklame tog sajta, cak ni ime pesme itd...U par tagova su se nasle reklame nekih nasih sajtova, koje sam naravno posecivao, a jedan pogotovo, da ne imenujem sad. Nemam pristup poklon pesmi i ostalim delovima ali se nadam da cu svojom aktivnosti to sebi omogiciti.I samo da kazem da kroz povrsno gledanje foruma mogu reci da je ovo izvor stare dobre muzike koja se siri po celom netu.Posedujem i ja neke ploce i kasete pa cu i ja nesto ponuditi...naravno bez sara po omotima posto to nema nikakvog smisla, i ubacivanje reklame u pesme, to mi je skorz nelogicno.Jos jednom da vas pohvalim i sve pozdravim.

Zeps
Super Clan
Super Clan

Godina : 35
Drzava/Grad : Srbija/Novi Sad
Datum upisa : 31.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Djole Sre Apr 01 2009, 22:56

Šta zar nismo Svršili so tim TRAGOViMa i nemo se više trtite

Djole
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : Srbija/Topola
Datum upisa : 22.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od crniduja Pet Apr 22 2011, 11:30

Nisam citao sve komentare,ali moram i ja da se ukljucim.Godine 1977 sam dosao iz armije i tada sam imao 1300 singlica.Zivot ima svoje zakone.Zenidba,deca,pravi kucu,manjak prostora za licne stvari i.t.d. i polako se smanjuje fond ploca.Onda dodje novo doba internet,forumi,i nostalgija za mladoscu i lepim vremenima i trazi ponovo sto si imao.Ali sada sve te ploce stanu na jedan HDD.Ovaj kao i mnogi drugi forumi preko svojih clanova omogucuju da se dodje do starih stvari.Ja kada ripujem svoje ploce ne upisujem nista u TAG vec mi je namera da i drugi dodju do pesama ako ih zele.Kada skinem neke pesme a koje suste,pucketaju,ja se trudim po svojoj mogucnosti da ih ocistim i takve stavim na forum,jer ako ih samo postavim kave su bile nista nisam uradio.Tako je bilo skoro sa diskografijom Drage Popovic i posle dva sata truda potkrala mi se greska i ostala su dva TAG-a nekog sajta i odmah sam banovan sa tog dela foruma. Ne ljutim se prekrsio sam pravilo.Ali vas pitam da li svi vi imate hiljade ploca u svojoj kolekciji i sve sto postavljate je "vase"?Da li je vazan riper ili pesma i dali smo na forumu zbog nasih imena ili zbog razmene muzike?Pozdrav svima i nije mi namera nikog da osudjujem.
crniduja
crniduja
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Sr.Mitrovica
Datum upisa : 20.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od goga_ch Pet Apr 22 2011, 19:39

Pa normalno da nije sve nase, ali ako u tagovima ima ime ripera pa bilo koji da je odavde ili negde drugde postavlja se sa tagovima. E sad, ja brisem tagove gde postoji samo [You must be registered and logged in to see this link.] bilo koje ime da ima ono se ostavlja, to je bar malo postovanja za one koje sede satima i trude se da rip bude sto kvalitetniji
goga_ch
goga_ch
MODERATOR
MODERATOR

Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od crniduja Pet Apr 22 2011, 20:51

U tome i jeste stvar sto nema imena ripera vec 30 puta ime sajta i dok sam brisao po 15 adresa za svaku pesmu eto potkralo se pa sta mogu.
crniduja
crniduja
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Sr.Mitrovica
Datum upisa : 20.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od micha56 Ned Maj 29 2011, 12:03

Ja sam vec izneo svoje misljenje u vezi sa ripovanjem i tagovima u mojoj temi (micha56 trazi) i ovde cu samo to da citiram:
Kod:
Ma ljudi ja mislim da je najvaznije da neko hoce da pomogne.
E sad, ako je neko uradio RIP neke ploce i to izbacio na net, da mogu svi, koji to zele, urade download - taj RIP jeste njegovo vlasnistvo, ali je istovremeno postao i svacije. Tesko je to kontrolisati - u koje svrhe se dalje koristi taj njegov RIP.
Lepo je napomenuti prilikom postavljanja na net necijeg tudjeg RIP-a - to je od toga i toga i ovom prilikom mu se zahvaljujem. To je lepo i to odobravam u svakom momentu. Na kraju krajeva - to je neciji trud koji treba bar ovako nagraditi.
Ali, ljudi, ja licno nisam imao pojma za ove TAG-ove, da to moze da se vidi, a verujem da ima dosta takvih kao ja.
I sad zamislite situaciju - skinem nesto negde na netu i sad se pojavi potreba da ovde nekome pomognem - taj zatrazi neko kolo ili plocu, koje ja imam. Normalno ponudim to, ali nema sanse da se setim od koga je i ko je uradio RIP (ne mogu da se setim ni gde sam to skinuo, a kamo li od koga je).
Pazite - opet ponavljam, nije mi tesko da se zahvalim i hiljadu puta kad mi neko pomogne, ali NE ZNAM KOME.
Ovo preko "view file info" je dobra stvar i svaki put kad postavljam nesto, negde, svakako cu tu proveriti i SVAKAKO zahvaliti vlasniku RIP-a.
Ne pada mi napamet da brisem podatke sa RIP-a i time ukidam necije pravo na rip. To u mojim snimcima ostaje SVAKAKO.
E sad, ako se kosi sa pravilima foruma i ne sme da se pojavi sa kog je to sajta - mogao bih da obrisem natpis foruma, ali ostalo kod mene MORA da ostane i obavezno cu se zahvaliti takvim pregaocima koji su svoju ljubav prema starim plocama podelili sa svima nama.

Ako se slucajno do sada nisam nekome zahvalio za njegov RIP - oprostite mi, jer nisam znao gde da pogledam i utvrdim ciji je RIP, a nisam mogao da se setim ciji je.
I hvala vam drugari sto ste mi ovo objasnili, jer cu bar u mom slucaju, na dalje da ispravim jednu veliku nepravdu.

Mislim da je jasna moja poruka -
U svakom slucaju treba postovati tudji trud i rad, ali mi ipak ne postujemo autorska prava pravih autora tih ploca i to treba imati na umu u svakoj od ovih diskusija. Mozda tih ljudi i nema vise, ali postoje naslednici.
Medjutim svi koji urade RIP ploce i postave to na net - ne zaradjuju ekstra novac zbog toga, ali su mozda omogucili nekom drugom da presnimi to i napravi neku kompilaciju (DVD i sl) i da to proda, odnosno zaradi novac potpuno nelegalno. U ovom slucaju riperi postaju u neku ruku saucesnici ovima koji to prodaju.

No bez obzira na sve - VEOMA sam zahvalan svim riperima na njihovom veoma znacajnom radu u oblasti NEZABORAVA mnogih starih i vec zaboravljenih ploca i kaseta i sto su svojim radom otrgnuli od zaborava mnoge ploce i sjajan muzicki materijal proslih vremena.

HVALA IM DO NEBA ZBOG TOGA.
micha56
micha56
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 68
Drzava/Grad : Srbija/Cuprija
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dilema o tagovima - Page 2 Empty Re: Dilema o tagovima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu