Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vas omiljen pjevac/ica

+41
Kranta1992
bkomjen
shevchenko
Reba09
Cristiano
DJAMBI
Babeu
maximetar
kuzmar
panchev
dajiz
joba
yo-wan
Stole08
Zeps
maki007
cobanin58
joki
ljiljaaaa
Andjeo
papakcar
kale
stari21
kicos
mithad
Sholim
jovica
bokan 4
japaja
Stevo_Karapandža
marija_ns
Djaga
Ljubo_Srbija
goga_ch
SokoL
ZEKI KEKI
seljancica
Šestica Karijes
Ciga
dontcha
ab16Alen
45 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Vas omiljen pjevac/ica - Page 3 Empty Re: Vas omiljen pjevac/ica

Počalji od Vlada Miskovic Sre Avg 31 2011, 21:53

Upravo zato tvrdim da one najlepse pesme najpre i udu u zaborav, zato sto se tekstovi tesko pamte,a i ne moze svako da ih otpeva.Ostaje samo ono najprostije,najjednostavnije,siromasni tekstovi sa cesto besmislenim refrenima.Od muzike samo klavijatura,jer boze moj,sto bi neko trosio pare za ostale instrumente.I...na sta lici ta muzika?Jos dodje neki Suki,Muki,Ciki,Miki da peva.Po mom misljenju da li je neki pevac dobar ili los,ne meri se popularnoscu,jer ima dosta nepoznatih pevaca koje do sada jos niste culi.A oni cak u mnogim slucajevima i lepse pevaju od onih poznatih faca.Samo sto nisu sebi dozvolili da budu toliko banalni da bi dosli do vrha.
I Pedja D gej je i zizi javnosti,pa jel to znaci da je najbolji?
Drugo sta me nervira je to sto se ljudi ogranicavaju na samo 10-15 poznatih imena,a ostali po njima nista ne valjaju.I svi oni sto slusaju neke druge,manje poznate pevace,za njih su samo seljaci kojima se rugaju.Zar je sramota slusati nekog drugog osim Tome,Halida,Milanceta,Zorice Brunclik...
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vas omiljen pjevac/ica - Page 3 Empty Re: Vas omiljen pjevac/ica

Počalji od Trandafilko Čet Sep 01 2011, 11:37

То о онима који се стиде народњака, елаборирасмо јш пРе деценију, на сербианкафе, а и овде.

Вечна и неисцрпна тема...
За Тому се слажем, јес легенда, али брате један од оних који су "начели" класичне народњаке. Узео је доста мелоса са Блиског истока, не на начин "Јужног ветра", него је била емсиија о Александрији, са музичком подлогом, пар песама личе на његове.

Овде је била тема о најбољме певачу. И неколико њих је навело Синана.
Синана и још пола њих би наглавачке избацили са сваке аудиције Царевац и остали. Неџад је причао, када је изашао са аудиције, да су га питали: "Је ли те Царевац ошамарио? Није. Е, онда си неки жешћи теленат."

Данас би ломили и ноге и руке када би чули како запавеју "звеуде", селебрити итд.
Може некоме да се допада Синан или његове песме, али не значи да је добар.
Певач мог детињства је Гвозден, јесте припада калсичној генерацији, али не тврдим да је најбољи , нити ме то занима.

Онда, један свирач хвали Зорицу, како им улази у такт, па трочетвртински па овако па онако. Али брате крешти. Боли ме брига како се с њима слаже, језиво звучи.

Зорица, Топѕагићка и матоивћка имају гласове који ме чине раздраживим. Мерима пева превисоко, некако бездушно, иди жено у оперу, Ђуришика такође.
Моји су фаворити од жена Вида, Аземина , Гоца Стојићевић, уз Лепу наравно пре свих, па Бранка Шћепановић итд.
Част Цунету, част његовом распону, али мени ни он није толико драг ушима.

Некада дођу раде Вучковић и Шабан у Шуматовац, сећаш се некадашњег, (ту сам некад радио на гардероби као студент), дакле дођу они и питају ко ће да их вози њиховим колима у Шабац: заправо, неко од њих ће да вози, него треба неко трезан да их врати. Иду да пију и да плачу слушајући Бранку Станарчић.
А неће их расплакати неко јачи од ње...


Poslednji izmenio Trandafilko dana Čet Sep 01 2011, 12:18, izmenjeno ukupno 1 puta

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vas omiljen pjevac/ica - Page 3 Empty Re: Vas omiljen pjevac/ica

Počalji od Kranta1992 Čet Sep 01 2011, 12:16

Vlada Miskovic ::Kako bio?Znaci umro je.Bas steta...sve su to pevaci koje sam voleo...
Pozdrav i tebi Jelka.

Jeste umro je 1999 god.Imao je lep glas,ali nije mogao da trpi gluposti koje su i tada kao i sada bile na estradi,pa je rano prestao da se bavi muzikom i povukao se sa scene.
Pozz... Smile

Kranta1992
Registrovan Clan
Registrovan Clan

Godina : 32
Drzava/Grad : Srbija
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vas omiljen pjevac/ica - Page 3 Empty Re: Vas omiljen pjevac/ica

Počalji od Vlada Miskovic Čet Sep 01 2011, 21:34

E bas mi je drago da delimo misljenje,jer sam do sada uvek nailazio na raznorazna ruganja,cak i od strane starih drugara pa jos kazu"Ma bezi bre,ti tvoji nemaju pojma...",a ja ih pitam-pa dobro,da li ste ih slusali nekada i svi kazu NISMO!
Pa kako onda mozes da tvrdis da je neko bezveze,ako ga prvo nisi cuo?Ali ne,nije u tome stvar!Bitno je da budes faca u drustvu i da se ponasas kao i drugi,pa onda moras i da slusas sto i oni.E bas necu!Slusam ono sto meni prija,a ne sto drugi hoce da naturaju.Na silu se muzika ne slusa.

E sad sto si reko za Veru Matovic...bila je jedna,po mom misljenju,dobra pevacica koja je podsecala na veru.A to je Slavica Miksic.Doduse ta Slavica Miksic je u pocetku pevala nesto drugacije (u stilu Bose Ovuke),ali je valjda krajem sedamdesetih bilo popularno bucnije pevanje,pa je promenila svoj stil.Nju cak vise volim od Vere Matovic.

Za Cuneta-isti odgovor i od mene.Zasto su njega te silne godine favorizovali,ja ne znam.Ima neki,meni iritirajuci prizvuk...ne znam kako da objasnim.Suvise dubok glas,kao da dolazi iz debelog creva.
Isto tako me nervira i onaj Tozovac.Mnogo se kurci,a nije nesto poseban.

E sad-ako spomenemo Stanojku Joksic,svi ce u glas "UHUHUHUhahAAHUAAA!!!Pa sta bre hahaha budale jedne?Njen glas i stil pevanja su definicija kako se peva srpska muzika.Ona i Sida Markovic.Poslusajte njihove pesme na You Tubu,ima ih nekoliko.Za sve one sto slusaju Hasana Sinana Brenu i ostale.Da da,to je nasa srpska narodna muzika...i nemoj te se smejati.Slusajte je,ako do sad niste imali prilike.Ako vas je sramota stavite slusalice.

Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vas omiljen pjevac/ica - Page 3 Empty Re: Vas omiljen pjevac/ica

Počalji od Vlada Miskovic Čet Sep 01 2011, 22:22

E sad je dosao na red i Carevac!Sve ga zaobilazim ko kisa oko Kragujevca,al evo,resih i njega da stavim na tapet.

Dakle Vlastimir Pavlovic Carevac.To je znaci ta famozna osoba sto je lupala samare pevacima na audicijama.Taj covek,pa i njegov stil mi se uopste ne svidja.I sva je sreca da nije jos potrajao.On je toliko sterilizovao nasu muziku,da kad cujem neku pesmu stariju od 1960,meni se zgadi zivot.Danas na bilo kojoj radio stanici ili na TV-u,mozete cuti ili ovaj danasnji turbo-dzihad,ili onu cile mile gule dule iz vremena Carevca.Pa nije ni cudo sto omladina sve vise skrece ka stranim pesmama kad ovi nasi nemaju vise sta da pustaju na TV-u.
Ali,ako ste primetili-tu postoji jedna velika rupa u secanju.Muzika iz 60-ih.Ta muzika je najugrozenija i sve vise pada u zaborav.A evo i zasto (moje misljenje):
Sva ta "narodna" ili ti izvorna muzika se cuva u arhivama,neguje u depoima i prebacuje na CD-ove radi sto duzeg ocuvanja,jer to je istorijsko blago.To je muzika koju je snimao Carevac i njemu slicni.Ali kome se j..e za muziku Dragana Aleksica.Bas nekoga briga za njega sta je sve snimio za Diskos.Bitno je da se sacuva samo ono sto je snimano u RTB-u.I onda to izbacuju na trziste,jer te prastare pesme se vode kao delo bez autora,pa se tu ne placa toliki porez.E to je zato.Zasto bi neko placao tantijeme Draganovoj porodici kad moze i ovako.Zato se na TV-u moze slusati muzika ili starija od 1960,ili mladja od 1980.Da li ste skoro na RTS-u mozda videli nekog mladog pevaca koji peva pesmu "Prva ljubav zaborava nema" ili "Ja sam momak sumadinac".Da li su to mozda neke zabranjene pesme na RTS-u?

Ne,ne volim Carevca.Jedan Rade Bogicevic je VELICINA za njega.Poslusajte Radetove pesme.Nema tog Carevca koji ce,na tako slikovit nacin,kroz pesme pune bogatog teksta,slusaocu docarati sumadiju.On je i tekstopisac i kompozitor i pevac i harmonikas i gitarista.Pa zatim nezaboravni Radoje Mitrovic-Barajevac,pa cuveni Mija Krnjevac.
Da se kojim slucajem Carevac bas za sve pitao i da je poziveo jos koju godinu,mi danas ne bi smo mogli da cujemo ni Ziku Marinkovica-Sumca,ni Spasoja Dukica,ni Aleksandra Stefanovica ni Sidu Markovic ni Bosu Ovuku niti mnoge druge.Jer samo sto je njegovom k..cu volja-to bi se snimalo i slusalo.
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vas omiljen pjevac/ica - Page 3 Empty Re: Vas omiljen pjevac/ica

Počalji od gruja Pon Sep 12 2011, 02:09

E sad je dosao na red i Carevac!Sve ga zaobilazim ko kisa oko Kragujevca,al evo,resih i njega da stavim na tapet.

Pozdravljam sva misljenja i ukuse. Sve je to relativno. Vazno je da ljudi uzivaju u onome sto slusaju... Smile

Moram reci da sam procitao dosta razumnog i logicnog u Vasim prilozima. To ne vazi i za ovaj zadnji prilog. To sto kazete da "najbolji" ne postoje– i da je sve stvar licnog ukusa, tu se do nekle potpuno slazem. Kvalitet glasa se da izmeriti dok kvalitet interpetacije pripada ukusu. Ima tu jos dosta toga sto ide u prilog ili suprotno ali to je vec ono sto cini jednog pevaca/pevacicu popularnim ili ne.

Vas opsti komentar o Carevcu i slicnima ste slobodno mogli da izostavite jer ne znate dovoljno o njemu i njegovom radu. Da licno nemate osecaj za taj stil muzike (poravna pesma iz Stare Srbije od dakle, manje ili vise, svi poticemo) razumem, ali da generalizujete tu istu i da je bacate u blato, to ne!. I jos jedna stvar. Carevac nije nikome delio smare. Imao je visoke prohteve koji su ostavili najdublje postovanje kod svih sa kojima je radio. Posto bi ovo bila sasvim druga tema, stanimo na tome.
Drago mi je da ta nasa stara muzika pobudjuje osecanja pripadnosti i kod mladjih generacija.

Pozdrav svim forumasima. Smile

gruja
Registrovan Clan
Registrovan Clan

Godina : 73
Drzava/Grad : bezimenistan
Datum upisa : 02.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vas omiljen pjevac/ica - Page 3 Empty Re: Vas omiljen pjevac/ica

Počalji od micha56 Pon Sep 12 2011, 22:35

@Vlado Miskovicu
Sve ovo sto si napisao za Carevca moze da stoji, ali da si na kraju stavio samo jednu recenicu, koja glasi - "Sve ovo o Carevcu je samo moje misljenje". Jer to u stvari i jeste tvoje misljenje o jednom izuzetnom coveku i muzicaru.

Pa kamo srece da i danas postoji neki Carevac ili vise njih, pa da pustaju kroz filter - sta ce da se snimi, a sta nece - znas kad bi snimale pesme mnoooge nazovi pevaljke (jer nisu ni to), tipa Vendi, Karleusa ... ili pevaci koji imaju visak para da ih bacaju ovoj sirotinji u lice.
Pa znas li kad bi grand prodaksn mogao ovako da proizvodi te "zvezde" ili pink da pusta sve i svasta tipa - udri, stipaj i za p***u pipaj.
Trebala bi da se uvede ponovo cenzura koja bi dovela u red mnoge stvari i izbacila sa programa razne Bokije 13 ili onog transvestita Ognjena Amidzica, koji se pojavljuje u zenskim gacama i halterima sa zenskim carapama.
Mnoooogo sam otisao u off, ali izvinjavajte. Necu vise, ali bio sam izazvan.
Ja radim sa mladim ljudima i ZNAM "da ta nasa stara muzika pobudjuje osecanja pripadnosti i kod mladjih generacija" kako rece @gruja.

Veliki pozdrav svim forumasima.
micha56
micha56
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 68
Drzava/Grad : Srbija/Cuprija
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vas omiljen pjevac/ica - Page 3 Empty Re: Vas omiljen pjevac/ica

Počalji od Vlada Miskovic Čet Sep 15 2011, 23:12

Obicno tako i napomenem,ali ovoga puta sam zaboravio.Izvinjavam se svima.Da tako je - TO JE SAMO MOJE MISLJENJE i ne mora svako da ga uvazava.
Jednostavno nisam ljubitelj ni starogradske ni izvorne muzike,iako volim staru narodnu muziku-a to je bas ona posle izvorne,a pre novokomponovane.Nekako me ta izvorna muzika ne dotice puno,ali ako neko voli...nemam nista protiv.
Pa morace jednom,ko sto Misa rece,da se uvede i ta cenzura,jer kako je ovo krenulo sve ce se zavrsiti na goloj jeb..ini dva travestita na Grandovoj bini!
Sto se tice muzike,moje misljenje je da je muzika odraz jednog vremena i kakve su se pesme pevale,tako se i zivelo.Nekada je bilo mnogo vise postenih ljudi,pa je i sama muzika bila lepa,iskrena i onako od srca napisana.Mislim da je dobra stvar to sto Grand postoji,jer se tek sad vidi kolko ima glupog i nepismenog sveta.To je ogledalo onih koji slusaju to,jer - ako je muzika nakaradna-takva je i dusa njenih slusalaca.Pa ko to slusa,hajde recite mi?Najniza klasa,cistaci ulica,dundjeri,fizikalci,narkomani,socijalni slucajevi,kurve,dzeparosi,umisljene sponzoruse i slicni.To su ljudi bez stila i ukusa,a takvih se u poslednje vreme namnozilo.Posle tolikih sankcija,bede,siromastva i kriza je ucinila svoje.Ljudi vise ne znaju gde se nalaze,a kamoli sta slusaju.I jos sam nesto primetio: Ne postoji vise osecaj sta je lepo,a sta nije.Ne samo u muzici,vec i u mnogim drugim stvarima (pogledajte domace filmove).
Da malo skrenem sa teme
Evo npr. ja radim kao vozac gradskog autobusa.Do tada nisam radio posao gde je tolika frekvencija ljudi.Posle godinu dana shvatio sam i dosao do zakljucka:
80% ljudi je najobicnija S..KA!Njima nista nije sveto.Pisaju po autobusu,razbacuju djubre,nece da kupe karte,dzepare jedni druge,a par puta morao sam da se fizicki razracunavam sa nekima.A zasto je to tako?To je zato sto se dovuklo i s konca i konopca i svi u nekoj zelji da dodju do para na bilo koji nacin.Ni malo ljubavi,ni malo emocija ni osecanja - samo PARE!Misle da u Beogradu cvetaju ruze,a kad shvate da to nije tako,na sve moguce mutljavine pokusavaju da ostvare sto su hteli.Beograd se prenapunio raznorazne stoke iz svih mogucih krajeva,a najvise prostaka i nepismenjakovica.Oni su nam i nametnuli svoj neukus i prostakluk!Mislim da u Beogradu nema ni 10% pravih beogradjana,a isto tako mislim da u Beogradu najmanje i ima srba!Zato je i moja pretpostvka da se svuda po Srbiji mnogo vise slusa narodna muzika,nego u samom Beogradu.A najgore je kad se neki seljak dovuce u Beograd,pa posto ga je sramota (al ne znam zbog cega), on predje na pank,hevi metal,hiphop iako ni sam ne razume to sto slusa,ali boze moj...
I sta htedoh reci ovim: mi smo se pretvorili u,jednom recju - SLJAM! Jedno totalno bezvlasce i ludilo u koje smo zapali dalo je svoje lose rezultate.Zli ljudi su ucinili sto su hteli - mi vise nemamo identitet!
Pa zatim sve cesce na ulici cujem moju generaciju "Mojne,sine...znas...ovo-ono,tebra..."- to je neki sasvim novi jezik,koji ja jedva da razumem.I moze li neko takav slusati Dobrivoja Krantica,Spasoja Dukica ili Stanojku Joksic?Ne moze!Zato sto je kreten.
Vlada Miskovic
Vlada Miskovic
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija / Beograd
Datum upisa : 22.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vas omiljen pjevac/ica - Page 3 Empty Re: Vas omiljen pjevac/ica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu