Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podrška Ljubiši Pavkoviću

+11
Ljubo_Srbija
peka_016
joba
Trandafilko
Babeu
rajinac
ljupcebgd
pesmica
dontcha
Djaga
mika
15 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od mika Pon Mar 08 2010, 18:06

Prema raspoloživim informacijama nova urednica redakcije za narodnu muziku RTS-a Merima Njegomir rodjena Kurtiš, koja je inače jedva završila srednju školu u Zemunu, smenila je sa mesta šefa Narodnog orkestra RTS profesora Ljubišu Pavkovića, sasvim sigurno najboljeg instrumentalistu medju harmonikašima na ovim prostorima, čoveka koji se neprestano bori za očuvanje naše narodne muzike i koji očigledno drži do svog dostojanstva. Zbog čega? Pa nova urednica, koja je inače sjajna interpretatorka, ali očigledno o poslovima urednika televizije nema pojma niti je za to kompetentna niti školovana, dozvolila je sebi da raspiše konkurs za nove članove narodnog orkestra a da se o tome nije čak ni konsultovala sa šefom orkestra koji je njegov član 40 godina, a od toga skoro 30 godina umetnički rukovodilac ili kako mi to volimo da kažemo ''šef''. Narodni orkestar je zacelo nadaleko i naširoko najbolji orkestar bez premca, kojeg je maestro Ljubiša Pavković doveo bukvalno do savršenstva. I sad se pojavila Merima Kurtiš da odlučuje ko će u orkestru svirati i ko će se u orkestar primati?! Ljubiša Pavković nije mogao da pređe preko toga, i naravno po ''srpskom'' običaju ''napenalio'' je Merimu i to žestoko, a ona mu uzvratila tako što ga je stavila na ''raspolaganje''.

Mislim da je ovo neviđena sramota i da se tako nešto ne bi smelo dešavati nigde. Zato pokrećem inicijativu da se Ljubiša Pavković vrati na čelo Narodnog orkestra RTS, jer jedan takav umetnik i virtuoz nikada ne sme i ne može da ode u penziju. Mora i treba da svira dok je živ, jer tako je od pamtiveka, tako je bilo u vreme Carevca, Radeta Jašarevića, Žarka Milanovića, i zašto bi sad menjali nešto što je dobro?!


:SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA
mika
mika
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 57
Drzava/Grad : Beograd
Datum upisa : 09.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Djaga Pon Mar 08 2010, 18:56

mika ::Prema raspoloživim informacijama nova urednica redakcije za narodnu muziku RTS-a Merima Njegomir rodjena Kurtiš, koja je inače jedva završila srednju školu u Zemunu, smenila je sa mesta šefa Narodnog orkestra RTS profesora Ljubišu Pavkovića, sasvim sigurno najboljeg instrumentalistu medju harmonikašima na ovim prostorima, čoveka koji se neprestano bori za očuvanje naše narodne muzike i koji očigledno drži do svog dostojanstva. Zbog čega? Pa nova urednica, koja je inače sjajna interpretatorka, ali očigledno o poslovima urednika televizije nema pojma niti je za to kompetentna niti školovana, dozvolila je sebi da raspiše konkurs za nove članove narodnog orkestra a da se o tome nije čak ni konsultovala sa šefom orkestra koji je njegov član 40 godina, a od toga skoro 30 godina umetnički rukovodilac ili kako mi to volimo da kažemo ''šef''. Narodni orkestar je zacelo nadaleko i naširoko najbolji orkestar bez premca, kojeg je maestro Ljubiša Pavković doveo bukvalno do savršenstva. I sad se pojavila Merima Kurtiš da odlučuje ko će u orkestru svirati i ko će se u orkestar primati?! Ljubiša Pavković nije mogao da pređe preko toga, i naravno po ''srpskom'' običaju ''napenalio'' je Merimu i to žestoko, a ona mu uzvratila tako što ga je stavila na ''raspolaganje''.

Mislim da je ovo neviđena sramota i da se tako nešto ne bi smelo dešavati nigde. Zato pokrećem inicijativu da se Ljubiša Pavković vrati na čelo Narodnog orkestra RTS, jer jedan takav umetnik i virtuoz nikada ne sme i ne može da ode u penziju. Mora i treba da svira dok je živ, jer tako je od pamtiveka, tako je bilo u vreme Carevca, Radeta Jašarevića, Žarka Milanovića, i zašto bi sad menjali nešto što je dobro?!




:SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA :SVIRA
jedan od najboljih! a ovo drugo se slazem

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od dontcha Pon Mar 08 2010, 21:11

stvarno sramota neznam samo kako je sve to moguce neznam samo ko je ozadi merime? ZALOST I SRAMOTA
pozz miko
dontcha
dontcha
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 43
Drzava/Grad : france
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od pesmica Pon Mar 08 2010, 21:19

A kad će Merima u peMziju? Podrška Pavkoviću!

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od ljupcebgd Pon Mar 08 2010, 22:13

I ja sam jedan od onih koji veoma ceni delo velikog majstora
i poznavaoca muzike Ljubise Pavkovica i, koliko ja znam, u penziju je otisao
po sili zakona, jer je ispunio oba uslova (godine zivota i staz). Da ima dobre volje
u rukovodstvu RTS-a (ne verujem da se Mehrima tu nesto pita) Ljubisa je mogao
da nastavi sa radom jedino po ugovoru sa RTS-om i to je verovatno jedina varijanta
da i dalje uzivamo u muzici koju on izvodi sa VNO.
Nije ni Ljubisin naslednik za potcenjivanje...Ljubisina je to skola, samo sto ce dosta
vremena da prodje dok Vlada Panovic napravi ime i stekne autoritet da bi vodio VNO
barem priblizno onako kako je to majstor Ljubisa radio.

Pozdrav svima
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od mika Pon Mar 08 2010, 23:18

Penzija........ mislim da se to tako kaže i u vojsci kad nekog generala ražaluju, ima takvih primera u srpskoj istoriji da su neke vojvode penzionisali pa ih vraćali ''kad je frka''.

Samo nikako da ukapiram što onda nisu penzionisali i Carevca, Radeta Jašarevića, itd... Ili npr. da li je Pikaso bio penzioner? Da li Bata Živojinović ne treba više da se bavi glumom? Da li to znači da Cune Gojković ne treba više da peva zbog godina? Znate li dokle je Andre Segovia svirao gitaru? Da li, da li, da li???????? Hiljadu puta: ''da li''.

Koliko mi je poznato, a poznato mi je, nisu svi članovi NO RTS u stalnom radnom odnosu. Večeras je na RTS1 orkestar u sastavu imao i ''neki sintisajzer'' ili tako nešto, a meni se sve čini da će od Narodnog orkestra u bliskoj budućnosti ostati samo uspomene i priča ''kako je to nekad bilo''.

Ajde malo svi da razmislimo, da je Ljubiša Pavković po ''sili zakona'' otišao u penziju, zar ne bi možda nastavio i dalje da svira u orkestru, zar ne bi njegova matična kuća RTS organizovala oproštajni koncert, zar ne bi na televiziji u nekoj emisiji bila izvršena ''primopredaja dirigentske palice'', da na primer voditelj u emisiji ''Jedna pesma, jedna želja'' koju vidim da su izgleda skinuli sa programa od večeras, najavi ovako: ''Poštovani gledaoci, živa legenda narodne muzike, virtuoz na harmonici, profesor Ljubiša Pavković, od danas, posle 40 godina rada u Narodnom orkestru, od toga 30 godina na njegovom čelu, odlazi u penziju, a Veliki narodni orkestar RTS od večeras će svirati pod upravom Vladimira Panovića''.

Zar se to ne radi tako???

Za one koji ne znaju, u Beogradu se već godinama ne može čuti apsolutno ništa od narodne muzike na radijskim programima, a mene teši to što ponekad vikendom ili leti odem u selo između Obrenovca i Uba, i onda odvrnem do daske u dovorištu radio i roštiljam po njemu menjajući stanice, ne mogavši da se sit nauživam dobrih starih narodnjaka. Da neko ne pomisli da slušam samo narodnjake, imam ja u kolekciji i zabavne, pop, rok muzike, opere, klasike, jednostavno volim dobru muziku, ali me izluđuje što neko uništava iz sve snage ono što je naše i čime treba da se ponosimo.

I evo posle ponoći, sve nešto razmišljam da ću početi uskoro da gledam i slušam PINK, koji mi inače ne pada na pamet da gledam, mislim onaj Grand production, gde se ne zna šta je šta od muzike, ako na primer pametni i promućurni Saša Popović uradi, a ne bi me ni malo čudilo da uradi, u nekoj od emisija na grand pozornici (je l' se to tako zove?) glavom i bradom najavi sledeće: Poštovani gledaoci, od večeras zvezde granda pratiće Veliki narodni orkestar Grand produkcije pod upravom, pa onda malo zastane da podigne tenziju, i nastavi, MAESTRA :SVIRA LJUBIŠE PAVKOVIĆA !!!

A pametni urednici sa RTS-a odu u Japan, da izvrše harakiri...

Šta mislite, da li je to moguće? Živi bili, pa videli!

Plači, Srbijo !!! k_crying10
mika
mika
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 57
Drzava/Grad : Beograd
Datum upisa : 09.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od rajinac Sre Apr 14 2010, 11:44

Kakvi su oni umetnici kad sviraju svadbe i ostala veselja pod satorima ???
Da ne spominjem kako se ne zna ko vise krade baksis od svih njih. Televizija je jedno a stvarnost sasvim drugo. Druga stvar, Pavkovic jeste vrhunski umetnik ali nije mu tata prepisao da mora dozivotno da svira tu. Necu da spominjem kakvi su to kompleksasi pocev od njega, Bokija, Djokica,....Svima im je zinulo dupe za pare samo i nista drugo.

rajinac
Registrovan Clan
Registrovan Clan

Godina : 53
Drzava/Grad : KRALJEVO
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Babeu Sre Apr 14 2010, 12:01

Ako je tako,svaka osuda za Merimu.
Babeu
Babeu
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 50
Drzava/Grad : Beograd, Rakovica, Sunčani breg
Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od ljupcebgd Sre Apr 14 2010, 12:02

rajinac ::Kakvi su oni umetnici kad sviraju svadbe i ostala veselja pod satorima ???

Znaš li slučajno kolika je plata u ustanovi u kojoj pomeniti rade (ili su radili)?
Sa druge strane, ko bi (kvalitetno) svirao svadbe i ostala veselja kad bi ovi majstori
radili samo za TV ili Radio? Ili mozda treba da postanu trafikanti ili kafedžije i od toga zaradjuju
za život? Gde si čuo to za kradju bakšiša...živo me interesuje? Kompleksaši??? Ne bih komentarisao...
Neko je tebe, dragi moj prijatelju, lepo nafilovao pogrešnim informacijama, da ne kažem lažima
o pomenutim majstorima

Uzdravlje
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Babeu Sre Apr 14 2010, 12:18

Negde sam čuo da je njihova plata ravna prosečnoj plati u Srbiji.
Zar to nije veća sramota nego svirati na svadbama???
Verujem da ti koji ih angažuju za svadbe imaju ukusa i da to nisu one svadbe (parada pijanstva i kiča) na koje se obično pomisli pri izgovaranju reči-SVADBA.
Ako se sa ukusom organizuje,svadba može da bude na nivou koncerta.
Babeu
Babeu
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 50
Drzava/Grad : Beograd, Rakovica, Sunčani breg
Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od rajinac Sre Apr 14 2010, 15:33

ljupcebgd ::
rajinac ::Kakvi su oni umetnici kad sviraju svadbe i ostala veselja pod satorima ???

Znaš li slučajno kolika je plata u ustanovi u kojoj pomeniti rade (ili su radili)?
Sa druge strane, ko bi (kvalitetno) svirao svadbe i ostala veselja kad bi ovi majstori
radili samo za TV ili Radio? Ili mozda treba da postanu trafikanti ili kafedžije i od toga zaradjuju
za život? Gde si čuo to za kradju bakšiša...živo me interesuje? Kompleksaši??? Ne bih komentarisao...
Neko je tebe, dragi moj prijatelju, lepo nafilovao pogrešnim informacijama, da ne kažem lažima
o pomenutim majstorima

Uzdravlje

Kolika je plata znam otprilike i nije problem sto oni sviraju svadbe nego je problem sto oni pljuju po tome i po svemu sto nije izvorna muzika. A to sto im je mala plata oni nadoknade casovima koje daju po ceni od 100-nak eura, tako da se ja ne bojim za njihov opstanak. Nije problem, kvalitet treba platiti, nemam nista protiv. Ima vrhunskih muzicara koji nikada nece biti u Narodnom orkestru. Ima tu i drugih linija kojima se dolazi u NO. Gde sam cuo za kradju baksisa ? Sasvim slucajno sam muzicar i poznajem pola estrade tako da to nisam izmislio. E moj Ljupce, da nisam video svojim ocima ne bih ni ja verovao. Niko me nije nafilovao lazima, to je tamna strana vecine umetnika koju vi ne poznajete niti cete ikada upoznati. Da se razumemo, sto se Pavkovica tice, on je za mene vrhunski umetnik, nema dileme. Njegov naslednik Vlada Panovic je pun pogodak. Za svoje godine je babaroga za izvornu muziku tako da nema brige za buducnost Narodnog orkestra.

rajinac
Registrovan Clan
Registrovan Clan

Godina : 53
Drzava/Grad : KRALJEVO
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Babeu Sre Apr 14 2010, 15:49

Svako od njih je odrastao na nekoj vrsti iizvorne muzike i teško je sa ukusima.Većina njih su ceo život u izvornoj muzici i to obožavaju i logično je da za njih narodna novokomponovana muzika nema toliku vrednost,ali daleko od toga da podržavam "pljuvanje".
Svaka muzika ima pravo da postoji dok je interesenata za nju.

Što se kvaliteta izvodjenja tiče,mislim da se Pavkovićev odlazak ne oseti i mislim da smo dovoljno talentovan narod da iznedrimo svake godine bar po još jednog Pavkovića,ali,ako se ne varam,tema je način na koji je Pavković otišao,a ne ko je bolji od njih dvojice.

Ne plašim se ni ja za njihov opstanak ,nego kažem da je sramota da takvi umetnici ne žive od plate i tantijema kao u normalnom svetu,već se dovijaju sa strane.
Babeu
Babeu
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 50
Drzava/Grad : Beograd, Rakovica, Sunčani breg
Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od ljupcebgd Sre Apr 14 2010, 18:21

Rajinac,

Tek sad videh da si iz Kraljeva a u oba orkestra bilo je i jos uvek
ima dosta kraljevcana...kragujevcana takodje. Sasvim slucajno sam i ja muzikant
i znam se dobro za skoro svim clanovima oba orkestra. Znam da Pavke skoro i ne prihvata
privatne tezge...Bane ponekad, ali veoma retko i to zamo za prijatelje (koji to mogu i da plate)
Cuo sam i ja (cak i video svojim ocima) da ima kradje baksisa, ne prijavljivanja cele pogodbe...
ali to za ovu dvojicu nisam cuo i prosto ne mogu da verujem da takva "ekskurzija" njima moze da se desi.
Pavke ima tesku narav i onda mu mozda kolege zbog toga po nesto svale na grbacu.
100 Evra za cas...znas li koliko naplacuju nabedjeni harmonikasi ili napaljeni klinci za cas? Za Baneta znam 100% da
vec dosta dugo nema ni jednog ucenika...Pavke verovatno ima, koliko naplacuje nemam pojma a mislim da taj
covek ima sta da pokaze i da se svaki evro dat njemu isplati.
U oba orkestra je veoma tesko da se udje i nije jedini kriterijum kvalitet...veoma su bitne i ostale osobine muzikanta...Znas da ni u KK Partizan ne igraju samo najbolji pa evo vec 10 godina haraju nasim terenima.
Sto se Panovica tice tu se slazem sa tobom sto se muz. kvaliteta tice a kako ce da drzi dizgine to cemo tek
da vidimo. Gledao sam prvi nastup na TV kojim je komandovao Vlada i mogu ti reci da se osetilo da nema Pavketa,
ne toliko u svirci koliko u izboru pesama i kola koje su tada odsvirali...neke od tih pesama Pavke nikada ne bi
svirao na TV-u.

Raspisah se...izvinjavam se

Pozdrav

Ljupce
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od rajinac Sre Apr 14 2010, 18:39

Ja sam i napisao da sve sto vredi ima svoju cenu i tih 100 eura za cas vredi svaki cent. Nisam mislio konkretno da Pavke krade baksis a da ide na tezge, ide. Verovatno ima lepu cenu i treba da ima. Sto se tice njegovog odlaska sve je jasno, covek ide u starosnu penziju i to je to. On ako hoce da doprinese nasoj narodnoj muzici, niko mu ne brani i pored penzije. Moze i na Grand, sto da ne. Sve za pare. Porodica ne pita sta sviras i gde sviras, samo traze lovu, jel tako ? Sto se tice drzave, a kome je to ona pomogla ?

rajinac
Registrovan Clan
Registrovan Clan

Godina : 53
Drzava/Grad : KRALJEVO
Datum upisa : 10.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Trandafilko Čet Apr 15 2010, 08:24

Познато је да нисам музичар, али да се прикључим причи. Једом сма на радију чуо неку причу о тешкој муважи из давних времена. Наводно је Батаканда био најозбиљнији кандидат за Велики оркестар РТБ. Па јо, опет кажем "наводно", на неку мућку он избачен из те приче, од чега се никад није опоравио.
Опет кажем, не знам шта је од тога тачно, а и незсмисливо ми је да тај неизбор толико уништи некога, па није ВО јеидно место за свирање.

У свакој причи постоји нешто "иза завесе". Ко зна шта је било кад с еборило за превласт у ВО РТ Сарајево, шербо, Јовица, Побрићћ. Ко то зна..
У сваком случају, Љубиша није толико стар да би се на основу тога отпремио у пензију. Кад један министар има 85 хгодина и одлучује о нашим животима...

А што с етиче "изворне" музике... Већ сам писао да се мало јежим од тог израза. признајем израз "старкокомпонована". јер, за сваку песму се зна аутор. Зна с ешта је написао Драгиша Недовић, шта Милован "Сељанчица", шта Обрен..
једна од најстаријих песама је "Што се боре мисли моје". Зна јој се аутор: најш најбољи и најверопскији владар, књаз Михајло.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od ljupcebgd Čet Apr 15 2010, 09:46

Trandafilko ::Наводно је Бата Kанда био најозбиљнији кандидат за Велики оркестар РТБ. Па јe, опет кажем "наводно", на неку мућку он избачен из те приче, од чега се никад није опоравио.
Takvu priču je mogao da lansira samo ON, t.j. sam Bata Kanda, da bi sebi
malo podigao rejting (više kod publike nego kod kolega). Ne smem ni da
pomislim kako bi on vodio VO...

Pozdrav
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Babeu Čet Apr 15 2010, 10:37

heheh
Doveo bi Džeja da "driblaju" digi-digi-daj....heheh
Babeu
Babeu
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 50
Drzava/Grad : Beograd, Rakovica, Sunčani breg
Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty gost

Počalji od mikagost Čet Maj 06 2010, 19:52

Evo i mene, nema me već dosta vremena na forumu, posao, šta da se radi, ali svratih malo da vidim šta drugari kažu o Ljubiši. Vidim da se diskusija nastavlja, sammo napred...

Pozdrav svima na forumu [You must be registered and logged in to see this image.] od Mike

mikagost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od joba Pet Maj 14 2010, 09:40

Vidim da vec par dana nema komentara na ovu temu.Iskreno nisam cuo da je Pavke smenjen ali ako je na takav nacin smenjen onda smatram da to ipak nije lepo.Posle toliko godina moglo je to mnogo svecanije da se uradi i sto je vec neko rekao neki oprostajni koncert da bude da i mi obicni smrtnici bar jos jednom uzivamo i njegovoj svirci.
I njegov odlazak u penziju ne bi trebao da ima veze sa tim kakav je njegov karakter i sta i da li radi na nekim privatnim svirkama.

joba
Registrovan Clan
Registrovan Clan

Godina : 40
Drzava/Grad : Srbija
Datum upisa : 07.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Trandafilko Pet Maj 14 2010, 10:58

Јобо,
Видим да живиш му Србији...
Па човече, зар те више ишта чуди?
Срозани су и понижени толики вредни људи, на челу да оним Зплтаном што је срушио "невидљивог", па разни часни официри, па уметници, па политички неподобни а стручни лекари...
Па реформа судија, нису прошли неки што су били студент генерације и имају каријеру без мрља, а пролазили студенти са просечном опценом 6, значи ни из неког левог предмета нису искамчили бар седмицу...

А то што је Мерими, на конто доброг гласа дато да се игра са људима, то истио нешто говори...
Може да се чуди неко ко живи у сређеној земљи, али ми овде смо навикли на све...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od peka_016 Čet Nov 18 2010, 22:37

Pavkovic je izuzetan muzicar i mnogo je ucinio u muzickom svetu. Dao je "definiciju" izvirnom melosu, o Bata Kandi ne vredi pricati jer on je improvizacija muzicar. Ja sam za to da se i mladima da prostora, naravno uz saglasnost Sefa Narodnog Orkestra! Srbija je guzacki posla u Evropu ali trebamo sacuvati "duh" Srbije a ona se ogleda u muzici i drugim vidovima kulture. P.S. Ko je ispod krusku on jede kruske!

peka_016
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 46
Drzava/Grad : Srbija/Leskovac
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Ljubo_Srbija Pet Nov 19 2010, 15:31

Ne verujem da je tako. Sigurno je Ljubiša sam hteo da ode u penziju. A to što kažeš evropa, to nema veze. Tamo rade ljudi u firmama i preko 70 godina života. Samo treba da se voli to što se radi. Sećam se da je pilot B-777 Continental Airlines-a umro na sred atlanskog okeana na mestu kapetana prirodnom smrću u 73-ćoj godini života. Znači samo je bitno da se voli to što se radi, a ovo govori da se Ljubiša zasitio svog posla. Nije niko drugi uticao 100%.
Ljubo_Srbija
Ljubo_Srbija
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 45
Drzava/Grad : Cacak
Datum upisa : 19.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od ljupcebgd Pet Nov 19 2010, 18:40

Ljubo_Srbija ::Nije niko drugi uticao 100%.
U pravu si Ljubo. Niko (direktno) nije uticao na njegov odlazak.
Ispunio je oba uslova za penziju i zakon kaze da mora u penziju.
Sa druge strane, ubedjen sam da je mogao da se nadje neki nacin
(recimo, da radi po ugovoru..)samo da je bilo dobre volje. Ljubisa
je covek cija narav nije bas svakome po meraku (pogotovo iz vremena
kada se druzio sa casicom) pa je mozda to i razlog sto su neki jedva
docekali da mu vide ledja

Pozdrav
ljupcebgd
ljupcebgd
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : Srbija/Beograd
Datum upisa : 24.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od acko_iz_kanade Ned Dec 19 2010, 17:48

Svaka cast LJubisi,

al kad sam cuo cime se bavi i koliko je ljigav zgadio mi se! On je ove godine namestio da neka devojcica pobedi u Sokobanji koja nije to mesto zasluzila. Nemam nista protiv toga sto je devojka, vec sto nije za prvu harmoniku, a ne pogotovu sa 18 godina.

On se uhvatio da bude u svim zirijima za izbor prve harmonike gde god da je bilo i forsorao svoje ljude, a da ne spominjem to sto ne postuje dugmetarce. Za njega ne postoji Jovica Petkovic. Jadan je

A evo vam jedan snimak sa takmicenja prve harmonike Srbiji u Topoli. Ovde mozete da vidite muzicki podmladak i momke koje su na vrhu svog zanata trenutno u Srbiji!

[You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji izmenio acko_iz_kanade dana Ned Dec 19 2010, 23:05, izmenjeno ukupno 1 puta
acko_iz_kanade
acko_iz_kanade
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 41
Datum upisa : 14.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od pesmica Ned Dec 19 2010, 19:30

Znači tako, alal vera... Kome tu u stvari treba podrška?

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podrška Ljubiši Pavkoviću Empty Re: Podrška Ljubiši Pavkoviću

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu