Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U TRI SOBE 5.000 LONGPLEJKI

2 posters

Ići dole

U TRI SOBE 5.000 LONGPLEJKI Empty U TRI SOBE 5.000 LONGPLEJKI

Počalji od SMEDEREVAC Sre Jan 11 2012, 21:18

[You must be registered and logged in to see this link.]

Milan Kijevčanin Princ (49) napravio je od svoje kuće u Raški muzej muzike
U TRI SOBE 5.000 LONGPLEJKI

(0) Send to friend Print Utorak, 5. Oktobar, 2010.| Autor:

RAŠKA - Milan Kijevčanin Princ (49) napravio je od svoje kuće u Raški muzej muzike! On je u tri sobe smestio oko 16.000 nosača zvuka. U njima je pod konac poslagano 5.000 longplejki, 6.000 audio-kaseta, 2.000 kompakt-diskova i više od 3.000 DVD nosača.

Milan Kijevčanin Princ je za portal Kurira izjavio da je za pravljenje ovakve kolekcije potrebno mnogo volje, odricanja, novca i razumevanja porodice.
- Supruga Dragana često u šali kaže da ne zna više šta će da radi sa mojim pločama i da joj samo smetaju i zauzimaju prostor u kući. Ipak, ona razume moj hobi. Takođe, i moje tri ćerke me potpuno podržavaju u mojoj ljubavi i ovu bogatu kolekciju ću jednog dana ostaviti njima - kaže Milan, kojeg kolekcionari zovu sa svih strana sveta da mu poklone svoje ploče ili da ih razmene sa njim.
- Verovali ili ne, fale mi neke ploče. Imam 1.500 duplikata ploča, u odličnom su stanju. Ko želi da se menjamo možemo putem interneta ili neka dođe kod mene u Rašku. Ovih dana su me kontaktirali neki ljudi iz Austrije.

Ovaj Raščanin, zaljubljenik u LP ploče i singlice, poziva sve ljude koji više ne žele da čuvaju svoje ploče da mu ih ustupe. Milanu je jedino važno da su ploče i omoti očuvani, a za vrstu muzike ne pita.
- Svi koji ne znaju šta će sa svojim pločama nek ih pošalju meni. Najviše volim rok iz šezdesetih godina, ali ne biram. Skupljam stare ploče izvorne narodne muzike, zabavne muzike, teški rok, pank... Važno je samo da su očuvane - priča za portal Kurira Milan Kijevčanin.

Prve ploče dobio je od ujaka kada je imao devet godina. Kada je postao punoletan autostopom je putovao na more, ali i po celoj bivšoj Jugoslaviji i Evropi, odakle je, kako kaže, donosio pune rance tada najprodavanijih i najboljih ploča. U "kućnom muzeju" Milana Kijevčanina Princa nalazi se i 3.000 domaćih i stranih filmova.

Ljiljana Raković

Vesti: Muzej, muzika, RAŠKA, Milan Kijevčanin Princ
SMEDEREVAC
SMEDEREVAC
Super Clan
Super Clan

Godina : 57
Drzava/Grad : Sweden.Smederevo-Srbija
Datum upisa : 13.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

U TRI SOBE 5.000 LONGPLEJKI Empty Re: U TRI SOBE 5.000 LONGPLEJKI

Počalji od prki64 Uto Apr 24 2012, 18:43

svaka cast za takvu kolekciju muzike i filmova,ovo retko ko ima, pozdrav

prki64
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 60
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu