Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O narodnoj muzici - PRICAONICA...

+23
Vlada Miskovic
amater
micha56
vuk78
Ljubo_Srbija
Kanarinac
jovica
Zeps
Boki
goga_ch
Nesbojsa
kicos
marili
Babeu
teacher
siga
kale
vir2all
Trandafilko
ZEKI KEKI
kalauz
Djaga
pesmica
27 posters

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Pet Dec 11 2009, 19:45

od Trandafilko taj Sre Dec 09, 2009 3:25 pm

То да ли је "Дођи да остаримо нзаједно" његова најбоља песма, питање је... То су утврдили неки критичари...
Каквих је све Шабан песама отпевао до те 79-е!!! И, био на спрдњу овим "јевропејцима".
Сећам се, ја слушам Шабана и Квакину "Тајну" а цимери ми се смеју. А они слушају "Амасадоре" и
једно паће одрпаче
муху једну ловило..

Бог те молово, који квалитет!!!

Па онда кажу: Јесте, има моћан глас, али "не осети песму"..
Није него!. А критичар је осетио да Шабан није осетио.

Једино бих се сложио да је имао проблем са "Два ока њена": песма није тужна, а њему се глас просто истрже да оде на његов чувени трилер.
Такође, и она стара "ја у Шабац ноћас идем" му, на прилику, прави проблеме. не можеш мерцедеса терати 20км/х. Замислите да Слободан лалић пева "Сачувај тајну"...

И онда сними неку скаламерију од песме. "Дођи да остаримо..."
Сви љубитељи народњака које знам, били су разочарани у прво време.

Народњак - ни случајно... Не знам који је жанр.

И онда се испостави да је аранжман са свим тим цвилећим виолинама радио Д Кнежевић. професор музике..
И наједном - Шабан цар.
Медијски заокрет за 180 степени.

Ствар укуса.
Али, ако је Кнежевић филхармоничар, молим лепо, нек иде и он и Шабан у Оперу и филхармонију и нека то то певају.
Али, то није народњак.


Узмимо етномузиколога да уврди шта је више у духу традиције: "Засвирај ми циго тужну песму" или "Дођи"".
Или, колико је више у нашем духу "Најлепша жено времена свих".
Пазите, та песма и "Засвирај ми.." нису моје најомиљнеије песме, па да будем субјективан. Него су нанародњачкије.

И сада, Шабан може да ради шта хоће.
Да сними "Све сам с тобом изгубио". Тада сам се први пут сложио са једним критичарем из "Радио ТВ ревије" у тврдњи да је та песма написана искључииво да покаже шта он све може са својим моћним гласом да уради..

После сними "Не плачи душо". Јој, антологијска песма!!!
Само зато што пева тихо.
А то што је заправо пресликана "Болујем ја", ко те пита...

Свако има право на свој укус. Можда је мој укус леви, али на њега неће утицати ни медијска халабука, ни сазнање да је неко професор музике.
Имаш ти песнике-докторе књижевности и лингвистике, па нека неки напише песму као што је напише Добрица, који нема ни комплетну основну школу.

Још нека ми неко каже да је "Ти само ћути и буди добра" антологијска песма. Можда.
Али не у жанру народњака.
Схатам ја да је Раде В експериментисао са том песмом и Калезићевим "добрим анђелом"...

Значи, од његових неколико стотина, свако има паво ан свог "фаворита". Мени се, овако наопаком, највише свиђају неке које нису хитови:
Ником те не дам -1986,
Горе писма сведоци љубави, итд.
Сећам се те жене

Али ја не тврдим да су то његове најлепше песме.
Али зато, "Дођи" уопште не сврставам у анродњаке. Него у неку групу где је и в Зминанац "Да будемо ноћас заједно.."

А Ђаги и Љупче као професионалци, могу да ме сасеку слободно, без милости...




od kale taj Sre Dec 09, 2009 6:18 pm

Uvijek sam cijenio kvalitetne komentare, kao sto je i ovaj od Trandafilka.Vidi se po izlozenom da je rijec o muzickoj osobi.Slazem se sa komentarom, samo uvijek ima pravilo, da svako ima svoje misljenje, i da isti misli da je u pravu.Ali, postoje i ukusi, pa su tu uvijek i razlicite ocjene.Ipak, bez obzira na sve, postoji ljestvica po kojoj su svi rangirani.Ja sam svirao sa skoro svim pjevacima iz bivse nam drzave.I sad, niko me ne moze ubijediti da je Himzo Polovina pjevac.Svaka cast Himzi, ali kao vokal, to je nista.Ili recimo Hasan Dudic, pa Nazif Gljiva ili Era Ojdanic.Svi oni imaju svoje mjesto na estradnom nebu, ali se zna gdje.Davno sam svirao sa Slobodanom Lalicem.Pazite nesto.Covjek ima glas da razbije salu, moze sve da pjeva da se dere koliko publika zeli.Ima i triler i visinu i sve.Mozes mu svirati od kuda hoces, on pjeva.On ne zna ni sta je intonacija, ni dikcija ni nista, on samo mase rukom, kao "Hajde idemo".I nama kaze."Vi svirajte svoje, a ako ja negdje zapnem vi me stignite, vazne su pare", i nikad nije znao kad treba poceti ili stati, ili mi i ne zavrsimo forspil a on podje.Ali smo se snalazili, jer smo znali ko je.A on, zvijezda.Slicno je i sa Serifom, samo sto je on mudriji, pa kad vidi da je izletio, onda pravi neke burgije sa glasom tako da to ispada da je namjerno nesto uradio.Slicni su i Mitar Miric,Bora Drljaca,Milena Plavsic i ima ih jos more.Ali kad su muzicki znalci, onda moram napomenuti Milanceta, on tacno zna svoje intonacije, ritmove, pauze, austaktove, i milina svirat, ali je i pjevacina.Moram spomenuti i Dobrivoja Topalovica, Muharema Serbezovskog,Zoricu Brunclik itd.Zao mi je sto nikad nisam svirao sa Novicom Negovanovicem koji je(kompletan) vrstan muzicar.I sad da nesto kazem o nekoj razlici kaod izvodjaca.Naprimjer;Dobrivoje Topalovic.Pjevac takvog mekanog glasa koji moze da pjeva tri dana u istoj intonaciji i snazi.Glas koji zadovoljava mase, nije derator, ali svakog zadovoljava.I niko mu ne moze osporiti kvalitet.Slobodan Lalic.On je rodjen sa takvim glasom i nikad ne moze da otpjeva recimo neke sjetne pjesme ili romanse ili balade.Njegovo se zna.Udri sto jace i brze, tako ce izgledati bolje.A kad je rijec o Sabanu, tu nema puno price.Sve se zna.On moze sve, i svaka pjesma mu je otpjevana kako treba.E, sad muzicki strucnjaci nadju dlaku u jajetu, pa iskritikuju, ali samo neku pjesmu ili strofu, ostalo je odlicno.U moje vrijeme kad sam svirao, sav kvalitet se vrtio oko Safeta Isovica.On je bio plafon, a svi ostali ispod.I sve su uporedbe bile oko njega, ali niko kao on.Gledao sam prije tri godine na BM-tv neku Sabanovu emisiju.Izmedju ostalog, voditelj ga pita kako se on osjeca kao nekrunisani kralj narodne muzike, i evo sta je rekao."Pa ne bih bas tako, jer ja mislim da je to ipak Safet Isovic, pa ima nekoliko praznih mjesta, pa sam onda ja".Nesto i ja kontam, pa vidi kad se velicina pita za velicinu.
Eto nisam spominjao zenski svijet osim Zorice.Mislim da i ne treba dalje.Ona je prva i niko joj ne moze oduzet primat.Moze da pjeva sve.Ama bas sve, i to bez konkurencije.Lepa Lukic je po meni vrsna pjevacica, pa Sikica, pa Branka Stanarcic, Marija Trajkovska,VIDA PAVLOVIC, itd.
A, sad je doslo vrijeme da pjevaju neke zgodne i lijepe djevojke.Neke Mikice,Kikice, Jane, Plane i neznam jos kako se ne zovu.Isto je kod muskog svijeta.To su sad muzicka izoblicenja u vidu pjesme.Sve se svodi na neke polu-tonove i neodredjene ritmove gdje se pojavljuje izvodjac.Ali to je ipak opsteprihvaceno, a koliko ce trajat, ne znam.
Toliko o mom vidjenju i nekakvim ocjenama.Napominjem, da nikog ne zelim da vrijedjam, jer je to samo moje licno misljenje.Pozdrav Kale.



od Andjeo taj Sre Dec 09, 2009 8:08 pm

Ima on jos jednog sina Roberta .. cijoj majci je odma isplacena alimentacija do 18 te godine deteta ..Nikad ga nije priznao zvanicno
_________________
Voleti nekog a ne biti s njim ,isto je sto i biti kaznjen a ne biti kriv



od crna_mamba Juče u 12:06 am

У бре, Трандафилко (никад краја овом нику) - Ти како доби букет ТРАНДАФИЛА као да си завршио ИСТОРИЈУ МУЗИКЕ !!!



od Djaga Juče u 8:08 am

Zdravo Kale koji ti instrument sviras?



od Trandafilko Juče u 9:21 am

Oдмах да вас разочарам: Музички сам остао непомисмењен.
Od 5-7-ог разреда основне, моја наставница музичког везала 2 узастопна трудничко-породиљска боловања. Па нисмо научили ноте.

А волим да певам.. Само, када запевам на јавном месту, пар секунди тајац, а онда неко повиче „Полако!! Прво жене и деца!!! Масовна бежанија.. (шала на свој конто)

Стари донео из Немачке Хохнерицу, 11 регистара, 120 басова, четворогласна. Учио мене и сестру неки тип слухиста. није нам објаснио ништа, него смо само памтили покрете прстију. Нема леба...
После је хармонику узео рођак, тотално самоук, и укачио доста ствари. Чак је свирао на пар испраћаја.

И сад, ако негде коментаришем нешто, имам на уму једног критичара који је рекао: Не знам ја ни да снесем јаје, али знам да га поједем и оценим ваља ли...

Једном сма причао са човеком из филхармоније.Рекао ми да постоји тзв „унутрашњи слух“, кад нешто осећаш али не можеш да репродукујеш. А чуо је и прочитао мало моје поезије, где свака строфа има неку своју мелодику. Мало која моја песма се може рецитовати, драмски обрадити, него су више за певање. И рекао ми: Не може се немузикалним назвати неко ко пише овакве строфе..

Наравно, ја сам ипак свестан да сам музички неписмен. Али, и као лаик, могу да оценим да није све у децибелима. Да један тихи тенор Добривоја Т може да буде јача ствар него кад Слободан Лалић изазива пар Рихтера са својим гласом.

И ценим ја Цунетових „9 октава“ (мој фазон), али, некад ми од њега боље легне Неџадов глас. Уз све поштовање за Сафета. . Самосе не бих сложио да имају баш три празна места иза Сафета. Ту бих негде ставио и Неџада и Заима. Некако више топлине у гласу...

Ето, рецимо, Миланче баш кубури са гласом,у смислу јачине и распона, али има неке друге адуте које ти као свирач боље осетиш него ми који само слушамо. Наравно, неку топлину и дозирану тугу.

Сетим се наша два човека, рођени у иностранству свирају гитаре, махом стране ствари. И онда за неке приредбе свирају са шумадинцем хармоникашем-слухистом. Неколико пута их чујем да му кажу „Уђи нам трочетвртински“. Човек никако да укачи. Ја још мање. И онда га, као лаик после зезам и питам је ли им ушао трочетвртински..

Помињао сам да сам ишао 84-е са „Београдском естрадом“ по целој СФРЈ, помоћни радник за озвучење и надгледач локалних цепача карата.
Неколико пута сам чуо да су певачи са момцима из Шкулиног оркестра причали о тим стручним темама и помињали неке фазоне кад свирач може да зеза певача са тим погрешним „уласцима“. Међутим, нисам баш разумео. Ја као слушалац не могу то да распознам. Певач може, и остаје му само да се мршти...

*
Да поменем опет Неџада: једном је причао како је било када је почињао. Дођеш код Царевца, и ако те не ошамари, значи да не фалшираш.
Да је жив, са таквом строгоћом, данас би пола ових нових звездица не шамаро, него би им ломио и ноге и руке ко Турци Лијевљани хајдуцима..

*
Кале, све могу да се сложим. Само Зорицу Б. на трону не могу да замислим да ме убијеш. Не бих рекао да влада својим иначе писаквим гласом. Хајде да је упроедимо само са Бранком Шћепановић рецимо... Не са Видом, Лепом и осталим, немају исти тип гласа...

А једном сам био у друштву са Ралетом Чајићем, када је тврдио да је Љуба Аличић најмузикалнија особа коју је упознао. Е сад, ко сам ја да се не сложим са њим. Али сам морао да приметим да Љуба претерује са плачним галсом, чак се и мршти док пева, као да га је тешка мука спопала..

И ту ћу да га поредим са певачем кога ниси поменуо, и тиме си ме плахо растужио: Гвозденом. Никад и нигде није повисио тон попут Митра и осталих „децибеловаца“. А опет, не можемо рећи да је певао равно и без емоција. Само што су он и Заим то радили на други начин.

Сетимо се Заима, кад у „не чекај ме нити сањај“ изговара: да ти певам као некад.
Како то назначи, без појачавања децибела.
Или Гвозден: Отишла си без збогом да кажеш.. (Болдирам делове које он назначи.)
У пеми „Ти си део мог живота“, кад каже : Тражим једне очи што волети знаше,
Или „Волео сам тебе тајно“
Или: „Сањам скоро сваке ноћи своје драге родитеље... Да их видим и пољубим...

Мени то изгледа сугестивно назначавање, без викања.

И баш бих волео да чујем шта мислиш о томе, сигурно има неки назив за то...

Или, да завршим са Сафетом: Част свим његовим жонглерајима. Међутим, мене то није коснуло ни приближно као „Анђелија“. Обратите пажњу, пева човек са неком јачином гласа о чобаници коју су не само занела светла великога града, него је посрнула до даске. И скончала у реци. И сад, преслушајмо последњу строфу, коју би један Митар или С Лалић издигли на милион децибела. Сафет управо иде контра. Тихо, готово да шапће „Тешки јади мајку јој дотукли,“ и са сваким следећим стихом те завршне строфе помало појачава и на тај начин баш дочарава сву трагику те несрећнице.

Дакле, Кале, Ђага, Љупче,и остали који се разбирају, волео бих чути да ли сам у праву, ово за Гвоздена и Сафета

Поздрав и извините на опширности




od Djaga Danas u 7:48 am

O tim decibelcima imam isto misljenje cak i mozda nesto ostrije to je dokaz kako netreba pevati narodnu muziku ali znamo od kako su oni poceli narodna muzika prestaje
Definitivno ispod Safeta ima praznih mesta neznam koliko dva, tri nije vazno ali to je stav vecine muzicara
O ovima koje pominjes sto ispustaju neke zvuke iz sebe priblizno pacijentu kome stomatolog vadi zube nema smisla govoriti.
Zaim, Nedzad, Gvozden i jos neki imaju sigurno mesta u pominjanju kao dobri pevaci samo primecujem da se cesto zaboravlja jedan Kvaka koji je neponovljiv.
Sto se tice Milanceta njega mogu da slusam u prolazu samo jednu pesmu i obavezno moram na ispiranje usiju barem sa nekim od ovih sto smo pominjali ili recimo zaboravili smo Rajka Jovicica kojeg sam licno znao i koji jednako dobro peva i na ploci i uzivo
Pitao sam Kaleta sta svira jer vidim tu je nesto komentarisao o nekim pevacima pa bih ga nesto priupitao!
pozdrav drustvu



od crna_mamba Danas u 10:16 am

Еее Горане код Тебе на страници све ЦВЕЋКА ДО ЦВЕЋКЕ - ( трандафил , долина јоргована...) а обојица сте заборавили квалитет једног Милета Бобдановића или Нестора Габрића - важно да сте споменули НАЈ-УРЛАТОРА свих времена !!!



od Djaga Danas u 3:07 pm

nisam siguran da si ti kompetentna da o ovoj temi diskutujes a koliko vidim iz prilozenog jedino ti od ruke ide zahvaljivanje od teme do teme.
Sto se tice Nestora on je originalan mada je imao u pocetku muzickih padova ali to je bilo vreme takvo pa da se oprosti na pocetnicke greske posle se popravio a Mile je relativno malo snimao svojih pesama pa ne bih to komentarisao


od Trandafilko Danas u 3:55 pm

Мамбо, збиља би требало много времена да се наведу сви добри певачи. Помињали смо по пар добрих, или најбољих, и пар оних других.
Значи, ије намера бла да сад правимо неке званичне ранг листе.

Десило се тако, дали ми људи "шлагвосрт" да се распричам... Тешко жабу у воду натерати...

Е сад, овде је скоро на неком топику било псотављање топ-листа певача. Остало ми је у сећању да је неко навео да је борј 1 Синан Сакић, па неколико празних места.. Шта рећи? Може неко да воли његове песме, али брате рећи да је најбољи....

Једна је ствар који ми певач "лежи" а који је збиља добар.
Ја могу да признам Мерими и Снеежани Ђ квалитет, али ми се од њих свиђа тек пар песама. Недељков глас ме једноставно иритира, али тне кажем да је он лош. То је мој субјективни осећај.

Миле Богандовић јесте стара легенда. Знам да су он и Цуне правили неке маратоне у натпевавањима, чини ми се у Дому синдиката. Докле ко издржи, пошто знају ваљда по 3.000 песама отприлике. Него, генерално, не ложим се на тај жанр, староградске песме. И немам у свом фолдеру ни једну његову песму.

Значи, колико људи, толико укуса...

Ових дана на Пинку "ја имам талента". Између осталих, један млади апотекар и једна општинска службеница са својих 50-ак година, запањили са својим гласом. Колико год не волим оперу, али да се најежиш..
Тако се можда може речи да је штета што поменутог Слободана Лалића неко није чуо у младости, па да га узме у неку школу, да нешто направе са тим гасом.
Али, и да јесте, да је певао са Паваротијем, мом уву би боље пријао некдашњи Добривоје рецимо..


Poslednji put izmenio pesmica dana Pet Apr 02 2010, 19:54, izmenio ukupno 4 puta

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Pet Dec 11 2009, 19:45

od ZEKI KEKI Danas u 7:41 pm

JOJ JA NESMEM DA SE PETLJAM OVDE PUNO ....ALI IPAK JA VOLIM DA SLUSAM SUMCA ,,I JOS PAR NJIH STO JE POZNATO

ALI DOBRO RAZLIKA NAM JE I U GODINAMA:)))....NEGO DJAGA I TRANDAFILKO SAMO NASTAVITE

JA VOLIM NESTO INTERESANTNO DA PROCITAM ,,,MA DA KOD TRANDAFILKA ON NEKAD MNOGO TESKE RECI UPOTREBLJUJE PA MI TREBA PREVODILAC A MOJA SUPRUGA ,NEKAD I NECE DA MI PREVEDE TESKE RECI

ALI NEMA VEZE IMA GOOGLE TRANSLATOR


E ZA OVO NIKO NE POMAZE..NI GOOGLE NI DRAGANA ..NJU BAS BRIGA VELI TRANDAFILKO: Десило се тако, дали ми људи "шлагвосрт" да се распричам


HMMMMMMM

_________________
hmmmmmmmmmmmm

[You must be registered and logged in to see this link.]

OD JUTRA DO MRAKA ZA VAS SVIRA RADIO RAKA




od Trandafilko Danas u 8:08 pm


Зеки, извини због непознатих речи..
Сад је овде у Србији популарно користити енглеске изразе. Ја онда побегнем у другу крајност, па често употребим неки "архаизам", стару реч. Обично то буде неки турцизам, пошто има много турских речи које смо прихватили.
Е сад, шлагворт није турска него западна реч.
А знаш зашто је ниси нигде нашао? Зато што сам погрешио у куцању и додао слово "с". Није шлагвосрт него шлагворт
Само си узалуд губио време тражећи.

У речницима има више значења. А најчешће шлагворт значи нека реч, део дискусије, који ти дође као нека тема за коју се вежеш.
Не могу да објасним овако, нег на примеру. Рецимо:
Твој коментар ми је дао шлагворт да причамо о мом брзом куцању и грешкама...
Или:
Твој коментар ми је дао шлагворт да размишљам о коришћењу гугла за превођење...
Или: прича о певачима била ми је шлагворт да се опет сетим старих хитова...

Значи "keu" по холандски

Поз

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Pet Dec 11 2009, 20:17

Ja sam vas malko iskopirala i preselila, nadam se da ne zamerate. Tema je zanimljiva i zaslužuje poseban prostor.. Em ne ometa temu postavljača pesama u kojoj je započeta... Dvostruka korist.

Muzičari naravno vide i osete pevača "dublje" od nas običnih slušalaca i gledalaca i zanimljivo je pročitati njihovo viđenje. Meni se čini da se kvalitet jednog pevača ne ocenjuje samo njegovim glasom (koji jeste najvažniji), nego i nekim drugim osobinama, od izgleda do ponašanja. A tu bi se za mnoge od njih moglo dosta toga napisati od pohvala do kritika, svako od nas ima neke svoje omiljene likove među njima, kao i one koji mu nikako ne leže. Sreća da je tako, pa su ukusi različiti...
Meni je, na primer, Tozovac nekako posebno drag, od boje glasa (koji se uvek lako prepoznaje i izdvaja), lakoće sa kojom peva, pa do načina kako šarmira publiku..

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Djaga Pet Dec 11 2009, 23:38

upravu si! Tozovac odaje utisak sarmantnog nacina interpretiranja pesama sto mu izuzetno lezi a nije neki decibelac i izmedju ostalog lepo i svira sto ga cini kompletnim zabavljacem i vrlo specificnim kada je u pitanju pevanje jer retko koji mladji pevac bi se usudio da prepeva njegovu pesmu upravo zbog tog sarma odnosno ja bih to nazvao mangupskim nacinom izvodjenja naravno u pozitivnom smislu.
Tozovca sam davno upoznao izmedju ostalog verovatno to i znate a oni koji neznaju da kazem da se bavi i odgajanjem golubova
Moje misljenje o njemu se svodi na dve reci: ziva legenda

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Gast Sub Dec 12 2009, 09:36

od zoxx69 Juče u 9:05 pm

Djaga ::
nisam siguran da si ti kompetentna da o ovoj temi diskutujes a koliko vidim iz prilozenog jedino ti od ruke ide zahvaljivanje od teme do teme.
Sto se tice Nestora on je originalan mada je imao u pocetku muzickih padova ali to je bilo vreme takvo pa da se oprosti na pocetnicke greske posle se popravio a Mile je relativno malo snimao svojih pesama pa ne bih to komentarisao




Ja bi samo primetim da je bata Djaga Coool


Naj bolji pevaci/ce svih vremena;

Saban Saulic

Mica Stanojevíc Piromanac

Zoran Kalezic

Ostali imaji po jednu dve pesme koje valjaju a pevacica koja nema ni jednu pesmu da valja je Snezana Djurisic i ne samo da nema pesme da valja nego se radi o naj nekvalitetnijoj pevacici



od goran zebeljan Juče u 9:20 pm

Dobro dosli dobri ljudi . Pozdrav za sve . Svar ukusa a o ukusima ne vredi...



od Djaga Danas u 12:02 am

zoxx69 ::
Djaga ::
nisam siguran da si ti kompetentna da o ovoj temi diskutujes a koliko vidim iz prilozenog jedino ti od ruke ide zahvaljivanje od teme do teme.
Sto se tice Nestora on je originalan mada je imao u pocetku muzickih padova ali to je bilo vreme takvo pa da se oprosti na pocetnicke greske posle se popravio a Mile je relativno malo snimao svojih pesama pa ne bih to komentarisao




Ja bi samo primetim da je bata Djaga


Naj bolji pevaci/ce svih vremena;

Saban Saulic

Mica Stanojevíc Piromanac

Zoran Kalezic

Ostali imaji po jednu dve pesme koje valjaju a pevacica koja nema ni jednu pesmu da valja je Snezana Djurisic i ne samo da nema pesme da valja nego se radi o naj nekvalitetnijoj pevacici


Nedaj se Zoki!




od crna_mamba Danas u 12:52 am

Re: Pozdrav iz Kikinde
od Djaga Juče u 3:07 pm

.nisam siguran da si ti kompetentna da o ovoj temi diskutujes a koliko vidim iz prilozenog jedino ti od ruke ide zahvaljivanje od teme do teme.
Sto se tice Nestora on je originalan mada je imao u pocetku muzickih padova ali to je bilo vreme takvo pa da se oprosti na pocetnicke greske posle se popravio a Mile je relativno malo snimao svojih pesama pa ne bih to komentarisao.
_________________

Djaga
ZLATAN CLAN

Ти си ми па КОМПЕТЕНТАН да некога процењујеш - можеш мислити ОН ЈЕ ЛИЧНО ПОЗНАВАО РАЈКА ЈОВИЧИЋА - ( никад - ЧУЛА !!!) - па је на основу њега КВАЛИФИКОВАН да процењује нечије музичко знање и познавање музике !!!
Да си се дружио или барем ПРОШАО поред величина као што је један НЕША-ГАЛИЈА, ГАЛЕ-КЕРБЕР, ЛЕПА ЛУКИЋ... па да Ти човек и призна КВАЛИФИКАЦИЈУ !!!
А ја ??? Ја сам барем ФИНА - признајем сваком ко се труди око НЕЗАБОРАВА наших музичких величина и великана , а тачно је и то да се НАЈБОЉЕ УМЕМ ЗАХВАЛИТИ сваком ко је утрошио своје драгоцено време и не фрајеришем се са постављањем ОНОГА што није МОЈЕ !!!


od zoxx69 Danas u 3:30 am

НЕША-ГАЛИЈА????????????????????

ГАЛЕ-КЕРБЕР?????????????????????


Crni reptilu , ako mislis na mene da se frajerisem sa tudjim trudom slobodno mozes da me imenujes , to sto ja radim nije nikakav greh nego je jedna vrsta druzenja a drugo muzika treba da se siri zar nije tako

Drugo ; to je i moj trud i ulozeno vreme jer sta mislis koliko mi vremena treba da Uploadujem 1 BG i 300 MB ??????????? ali sta vi znate sta je Upload , vi koi samo znate da pisete pametne komentare o Botanici o kupusu , avtusi , repusini , koprevama itd.Neznate nista o Uploadu jer nikad nista niste Uploadovali.

U ostalom veci je broj onih koi postavljaju tude i to nije nikakva sramota , a ti razmisljaj prvo sta ces napisati i nemoj sebi stvarati neprijatelje nego se potrudi da stvoris sebi prijatelje.

Trece ; na drugom forumu bi vas izbacili posle prvog komentara zbog nepostovanja pravila foruma naime , ti trazis na forumu " narodne muzike" kako si je ti nazvala " ozbiljnu i neozbiljnu " muziku ( ustvari se kaze " klasicna" ali ajd ) jer zamisli coveka da udje u gvozdjaru da kupi cevape , svi bi u gozdjari pomislili da covek nije pri cistoj svesti

Nego imate srece pa je Ciga tolerantan i inace dobar covek a vi se potrudite da se ponasate primerno jer ako vas je neko primio u kucu necete mu valjda ispreturati namestaj po kuci

Cetvrto ; he , he , heeee moram da se nasmejem zbog Djagine KVALIFIKACIJE jer ti da znas jedan mali delic o Djaginoj KVALIFIKACIJI nebi ti nikad napamet palo da napises takvu glupost

Aj sad uozbilji te se


_________________


od Djaga Danas u 10:29 am

crna_mamba ::
Re: Pozdrav iz Kikinde
od Djaga Juče u 3:07 pm

.nisam siguran da si ti kompetentna da o ovoj temi diskutujes a koliko vidim iz prilozenog jedino ti od ruke ide zahvaljivanje od teme do teme.
Sto se tice Nestora on je originalan mada je imao u pocetku muzickih padova ali to je bilo vreme takvo pa da se oprosti na pocetnicke greske posle se popravio a Mile je relativno malo snimao svojih pesama pa ne bih to komentarisao.
_________________

Djaga
ZLATAN CLAN

Ти си ми па КОМПЕТЕНТАН да некога процењујеш - можеш мислити ОН ЈЕ ЛИЧНО ПОЗНАВАО РАЈКА ЈОВИЧИЋА - ( никад - ЧУЛА !!!) - па је на основу њега КВАЛИФИКОВАН да процењује нечије музичко знање и познавање музике !!!
Да си се дружио или барем ПРОШАО поред величина као што је један НЕША-ГАЛИЈА, ГАЛЕ-КЕРБЕР, ЛЕПА ЛУКИЋ... па да Ти човек и призна КВАЛИФИКАЦИЈУ !!!
А ја ??? Ја сам барем ФИНА - признајем сваком ко се труди око НЕЗАБОРАВА наших музичких величина и великана , а тачно је и то да се НАЈБОЉЕ УМЕМ ЗАХВАЛИТИ сваком ко је утрошио своје драгоцено време и не фрајеришем се са постављањем ОНОГА што није МОЈЕ !!!


Moram da ti priznam da sam odusevljen sa tojom upotrebom velikih slova to niko ne ume verovatno hoces nesto da naglasis pa ko velis velika slova su za to a nema veze tekst koji je napisan jer on sam po sebi u tvom aranzmanu ne znaci nista pa se da primetiti da je tvoja intelektualna snaga u velikim slovima.
Moram u vezi ovoga da ispricam fazon
Posalje otac sina u hemijsku cistionicu po kosulju i mali ce svrata jer ste ocistili tatinu kosulju nismo drugi dan isto treci dan otac rece sinu:kazi ako nisu uradili da cu ja doci pa ce biti belaja i sin ode i odmah sa vrata ako niste sada ocistili rekao je tata da ce doci i da ce biti belaja a na to ce radnik koji broj kosulje nosi tvoj tata a mali ce pa 34 [ili x ]e onda nek dodje.
Sta da radim kad sam se bavio tom muzikom pa nemogu da slusam te prolazne komentare a izgleda da je tvoj muzicki potencijal i poznavanje istog u prolazenju pored nekog ili u aplauzu koji jedino mozes autenticno da izvedes jer druge muzicke autenticnosti nemas.
Ja se bavim narodnom muzikom a kojekakvi brodovi, galije, gliseri, kerberi me neinteresuju ali zato interesuju mog posinka koji se druzi sa Vladom Georgijevim i drugima i malo koji dan je neko od njih u mojoj kuci i ne samo da se druze vec intenzivno saradjuju mada ja tu nista ne vidim specijalno jer nemora da znaci da ako neko ne poznaje neku poznatu licnost iz svere sou biznisa da je on manje vredan od drugih koji ih na bilo koji nacin poznaju [u prolazu kao ti].
Sa Lepom se znam dosta dugo dobar drug neobrazovana nevaspitana cesto usled nedostatka teksta u nekom izlaganju koristi psovke da bi popunila tu prazninu. Snimala je sve i svasta pa bih se moglo reci od njenih 400 do 500 pesama [to govorim grubo] malo ima dobrih pesama. Neko ce reci a ova pa ova da sve u svemu petnaest do dvadeset priznacete mali procenat.U pocetku seljacki akcenat pa je posle uspela da nauci po meni osrednja pevacica, Silvana mnogo bolja samo nazalost rano okoncala karijeru
Sto se tice finoce kako vidim da si napisala nerazumem u kom je to kontekstu receno verovatno opet tvoja intelektualna idila.
Tacno je da treba postovati ljude koji pokusavaju na neki nacin da produze vek trajanja nasoj narodnoj muzici ali ni slucajno ti nespadas u tu grupu ljudi jer si sama rekla da su ti uzor ovi o kome si pisala izuzimajuci Lepu a koliko se secam pominjala si klasicnu muziku u tvom zargonu ozbiljnu verovatno kada Mica trofrtaljka peva Davorike dajke pa kad se jako uozbilji to je ozbiljna muzika.
Ja imam prilicno mnogo narodne muzike i verovatno za tvog zivota neces toliko imati pa makar isla po svim forumima ovog sveta i nisam ni dosao na forum zbog toga nego prvo iz znatizelje na cafe pa me je ciga zvao da se prebacim kad je otvorio svoj.
Nisam clan ni jednog vise niti me to interesuje ovde sam stekao odredjena poznanstva koja u vremenima koja dolaze najavljuju da predju u prava prijateljstva.Neko ce reci pa nisi mogao na neki drugi nacin da nadjes prijatelja za one koji me poznaju nemoram da objasnjavam a oni koji ne ja sam stalno na putu ali prijatelja nikad dosta a moram malo i da se nasalim u seksu iako je lepo ali je jedna ista poza ponekad dosadna a dalje necu da pricam moze se zakljuciti.
Ima dosta novih clanova koji se pojave jedno vreme pa odu a mislim da mozda i ti spadas u te ali to nemenja stvar korektno ponasanje je jedino merilo i toga se treba pridrzavati.
Mislim da tema Svi smo nasi opravdava svoje postojanje i kroz komunikaciju sa ostalim clanovima vecina je za to.
A kad smo kod frajerisanja [kako jak epitet jer da je glagol morao bi da ima radnju a ovo je umisljena radnja ali to verovatno neko bolje zna pa ako sam pogresio ispravljajte] kada bi se vodili tom konstatacijom pa tu nista nije nase ali cisto iz pristojnosti koliko si dosad poskidala makar nesto i ti postavi pa nema veze dali mi to imamo sto rece mislim Niba ovo sam postavljao ranije ali nije vazno jer ima novih pa ce mozda nekom trebati i sada.
i da te rasteretim muka sa vecinom tih starijih pevaca sam jeo i pio godinama a i dan danas se ponekad sretnemo samo redje jer svako ima svoj zivot

Gast
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Gost Sub Dec 12 2009, 09:59

Ja predlazem da se ova tema pobrise sa foruma jer joj nije mesto ovde.Ja sam jedne prilike napiso nesto negativno o jednoj pevacici pa su mi je Dezurna ekipa foruma pobrisala dva posta (zao mi je sto spominjem ponovo taj dogadjaj jer je u medjuvremenu Dezurna ekipa moj dobar drug )

Mislim da ce ova tema jos vise da produbi rezdore izmedju forumskih klanova i mislim ako svi budemo iznosili svoja licna misljenja o pevacima koje volimo ili ne volimo da ce brzo da dodje do fizickih obracuna

U OVOM SLUCAJU NAPADA NA SABANA SAULIC I PISANJA BLJUVOTINA O NJEMU SAM JA LICNO UVREDJEN

Predlazem da se svi ugledamo na Forumskog profesionalca kalauza , taj se kulturno zahvali za ono sto je uzeo a ono sto mu se ne svidja nikad ne kritikuje i nikad se nisakim nije sporeckao

I jos predlazem da umesto ove teme otvorimo temu;

ISKRENA LJUBAV PREMA BLIZNJEM

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od kalauz Sub Dec 12 2009, 11:27

Dragi moji forumasi neznam sta da vam kazem procito sam ovo sve i stvarno tesko je ista reci a da se neko ne nadje prozvan ili uvrijedjen.

Iskreno receno ja volim da procitam svaki komentar bez obzira bio on los ili dobar a najmanje volim da komentarisem neciji komentar na nekog pjevaca ili slicno jer svi smo mi muzicki razliciti i u slusanju i u poznavanju i u pogledu ja licno cijenim svacije misljenje o nasim pjevacima jer ko sto reko svi mi imamo razlicita iskustva i misljenja.

Ovde ima dosta vrsnih poznavalaca muzike , pjevaca, kompozitora,i ostali muzicki tajni i stvarno me zalosti kad naletim na neki text u kome se clanovi pocnu da prozivaju kao npr. STA TI ZNAS OVO ONO VAKO NAKO zar ne bi bilo lakse i ljepse bez obzira koliko mi volili nekog pjevaca ili pjevacicu ili slicno da napise se IZ MOG ISKUSTVA ILI SA MOJE STRANE MUZICKOG GLEDANJA MEN SE TAJ I TAJ PJEVAC IL PJEVACICA NE SVIDJAJU IZ TOG I TOG BLA BLA mislim cemu vodi prozivanje clanova jedni drugi nicemu nego samo masovnoj svadji a ja mislim da nikom to nije cilj jer ovde smo radi da ako smijem tako da se izrazim VIRTUALNOG MUZICKOG DRUZENJA a to druzenje moze da urodi i da se neko od clanova i sretne uzivo i da se mozda sklope i neka trajnija prijateljstva.

Ja nisam neki pametnjakovic a nisam ni pametan da bi vam solio pamet a mozete i da kazete da sam brljavator al ja ne komentarisem nicji NICK NADIMAK ili vec kako ocete nazovite ako licno ne poznam tu osobu a sto se tice da bi nekome komentariso post sta je on napiso svoje misljenje o nekom pjevacu isto bi tako moro da znam iz kog razloga taj NICK ne voli tog pjevaca jer svako drugo komentarisanje dok ne znam RAZLOG moze samo da dovede do ovakvih postova kao sto su ovi a tu odma dolazi i do svadja i raspravki a ja to nebi zelio jer meni su ovde svi clanovi dragi jer ipak svi mi na neki nacin zelimo da se sacuva ovo nase muzicko blago koje polako nestaje u ovom danasnje turbo ritmu koje mozda nama starijima ne odogovara a danasnjoj mladjoj generaciji odgovara.

Zato ako bi smio da sebi dozvolim na kraju da ne pametujem vise a to mi nije mana to ste mogli i sami da uvidite prije nego pocnete da komentarisete necije muzicko isljenje o nekom pjevacu utvrdite iz kog razloga ta osoba ne voli ili zasto tako lose pise o tom nekom muzicaru i ja bi isto mogo da pisem i dobrog i loseg o muzicarima nasim koje sam sreto i druzio se ovde po skandinaviji i sa kojima sam i jeo i pijo danima .

Dragi moji daj da se druzimo a ne da se raspravljamo i svadjamo i ispisujemo ovakve postove pa zar nije bolje to sto svako napise svoje misljenje o nekoj nasoj muzickoj zvijezdi jer to je samo jedan doprinos boljem upoznavanju te muzicke zvijezde jer niko nije savrsen kako oni tako ni mi sto ocu reci ako svako iznese neko svoje muzicko misljenje o nekoj nasoj zvijezdi to je samo doprinos da saznas nesto sto mozda nisi ni sam znao o toj osobi mozda bude istinito a mozda bude i samo povrsno al svacije misljenje je zanimljivo.

Na kraju znam da cete reci da sa ovim textom BRLJAVIM PAMETUJEM ILI STA VEC ZELITE KAZITE ali bih vas stvarno zamolio od srca ko sto rece ZOOX69

pisite slatke lijepe rijeci druzenja postovanja drugarstva

a ove pogrdne rijeci prozivke ostavite sa strane jer nisu vrijedne

ZAHVALJUJEM SE UNAPRIJED NA RAZUMIJEVANJU I IZVINJAVAM SE NA OVOLIKOM TEXTU

sa postovanjem svim clanovima

kalauz
kalauz
kalauz
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 54
Drzava/Grad : Sweden
Datum upisa : 18.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od ZEKI KEKI Sub Dec 12 2009, 12:23

BRAVO ZEMO ...BRAVO KALAUZ ....OVO SAM RAZUMEO ...
I SLAZEM SE 105 %

AJMO MI DA POPIJEMO KOJE PA CE DA BUDE LAKSE ...VERUJTE MI:))
MORSO SAM ...SA NOVOM DIJETOM ...PIVSKA SE ZOVE
KO ZELI ...NEK SE JAVI ZA RECEPT..........

I BACIMO MI BRIGU NA VESELJE I JEDNE PESME PEVACA IZ MOG SUSEDNOG SELA:)) STRMOVA, POSTAVICU KASNIJE ZA NOVE CLANOVE CITAV ALBUM
STARI CLANOVI VEC TO IMAJU


[You must be registered and logged in to see this link.]



UPRAVO SLUSAM OVO ......PESMU NJEGOVU ZA MENE HIT ,NIKAD DOSTA

POZ NARODNJACI
ZEKI KEKI
ZEKI KEKI
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 48
Drzava/Grad : ROTTERDAM/LAJKOVAC-PEPELJEVAC
Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Djaga Sub Dec 12 2009, 12:32

slazem se da treba gajiti dobre odnose sto verujem da i drugi tako misle samo reka koja je ravna sa pravim obalama i bez ijednog vodopada priznacete malo je monotona i neinteresantna za turiste.
Mozda nije dobro zauzeti neciju temu za ovakvu diskusiju ali budite sigurni da i ovakva diskusija ide u prilog ocuvanju i kvalitetu narodne pesme pa mozda otvoriti temu tog tipa pa ko hoce da diskutuje ode na tu temu i nema ljutis.Treba uvek iskristalisati neki stav o necemu da bi se to uvazavalo za kasnije. Ne treba se zaljubljivati u nekog pevaca ili pevacicu pa usko i tendenciozno gledati kada je on u pitanju ali nikako ni precutkivati neke pogresne konstatacije samo zato da bi se precutalo to nevodi nicemu a netreba se ni ljutiti na neki komentar u vezi toga
pozdravlja vas bataDjaga

zaboravio sam da kazem i to da samo losi djaci beze sa casova

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Sub Dec 12 2009, 15:17

Beže svi kad se štrajkuje, bar tako bilo u moje vreme...
I ja mislim da ovakva diskusija ima smisla, usput da se i mi malko upoznamo kao ljudi sa svojim vrlinama i manama.. Ipak nas veže nešto kad se okupljamo ovde..
E sad zoxx69 je pomenuo nešto na šta moram da reagujem, ne znam odakle njemu takav stav, ali meni je Snežana Đurišić jedna od najboljih pevačica njene generacije, veličina koja traje... Jeste da nema nekih hitova (iako je na primer njena izvedba Odakle si sele već odavno klasika), ali ima dosta lepih pesama. A ne bi valjda ni bila prateći vokal tolikim pevačima da nema glasovnih kvaliteta.. PoZdrav

PS Za crna_mamba: Rajko Jovičić je 1968 snimio pesmu Vodeničarka koja se i dan danas peva... Sigurno si je čula, počinje ovako
Na potoku usred gaja vodenica melje stara,
tiho voda jazom huji, vodeničko kolo bruji,
od jutra do mraka puna je momaka
jer tu brašno melje i ušur uzima lepa vodeničarka....

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Gost Sub Dec 12 2009, 15:36

Ma jok snago samo mi nju ne spominji nemoj ko boga te molim kad se samo setim pesme Nema cara od becara o dragi boze glupe li pesme

Imas toliko boljih pevacica od te , da pocnemo sa ;

Vidom P.

Silvanom A.

Azeminom G.

jedna Vera Matovic je na primer mnogo bolja od te

Ako neces meni priznaj sebi da je tako

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Sub Dec 12 2009, 17:32

Priznala bi ja, al srce neće.. Šta ću kad baš njen glas volim... A šta jes, jes, nema ćara od bećara, jer ne valja lolo stara kad se šara, kad se vara. Čudo da nisi pomeno joj što mi se štuca il udario tuk na luk, he, he.. A šta kažeš kako je otpevala Nisam više tvoja sa tvojim ljubimcem u dujetu...

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sub Dec 12 2009, 17:53

Аух...
Знате оно "Два Србина - четири странке". Тако и овде..

Немојмо бити на крај срца. Све може са мање жучи у дискусијама..

Да пођем од себе: Колико је то могуће, трудим се да свој афинитет не проглашавам за меродавну истину. Па сам наводио примере добрих певача који ми "не леже". Од свих песама Мериме, Недељка Билкића, Тозовца, заједно, не свиђа ми се једва 5-6.
Јесте „Крчма у планини“ призната међу 10 најбољих, али мене нервира, просто ме чини депресивним све, од музике до његовог гласа...

Није ми посебно омиљена ни С Ђуришић. Цењена од свих могућих критичара, у реду. Међутим, осим "нема ћара" коју Зокси наведе, певала је још неких "дрндалица" од песама, које баш и нису светла тачка у њеном CV-ју.
Уз сву жељу да никога не омаловажим, али ће се многи сложити да је прву половину 80-их обележио Александрић, са тра-ла-ла песмама "Јој Радо јој радмила", "Сладак шећер хладна вода" "Девојчице опа-цупа", па неке Снежанине песме...Па Н Топчагић..
Једном Мирослав рекао да је 81-е требало да буде ударна песма "У свет одох мајко", а испала је "Радмила"..

Учини ми се да је неко погрешно схватио моје писање о Шабану. Нисам имао намеру да га омаловажим. Али и даље тврдим да "Дођи да остаримо" није народњак.
А да од пола хиљаде песама има много лоших, то ће признати и највећи обожаваоци. Сетимо се „другара Мише“, па риболовачке, па на свакој плочи понешто мање-више безвезно. Или узме изворну, напише речи да опева Колета, свог другара, бизнисмена из Чачка.

Много тога је погоршано 81-е. Наиме, од те године нико не снима синглове, него ЛП. Хајде буразеру, прибави 14 добрих песама па сними!

Од тих 14, по једна се слуша, осталих нема нигде.
Ко ће да каже "из главе" бар још неку песму сп плоча где су ударне:
Поздрави је поздрави
Теби
Ево ти срце на длану
Мој галебе бели
Кад свећа догори
Сачувај тајну
Ја знам шта је љубав
Треба ми раме твоје
Ти си ме чекала
Да волим другу не могу..
итд,итд...


Зашто онда уопште снимати песме само да би се попунио број?

Мени је на пример жао што за све толике године, Маринко није добио више добрих песама, по мери његовог гласа. Посебно, задњих година, од кад се „грандирао“. Рецимо, слабо прошао 86-е а имао добрих песама „Замириши на бразду“, „Опрости једина моја“, Ти си мени обећала“.

Причи никад краја...

Сад ћу да наставим...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sub Dec 12 2009, 18:21

Док нисам дошао у Београд, нисам био свестан колико има немузичких фактора који утичу на судбину песме или певача.
Утицаја дискографских кућа, као и разних других. Па кланови, лобирања као у политици.

Слично као у фудбалу: Фергусон ће да отера Видића, иако је и даље најбољи играч одбране у Енглеској. Зашто? Човек има 80.000 недељно и тражи више, јер Фердинанд има готово дупло више, а тотално је слаб целу гдину. И сад, ако продају Немању, добиће 30-ак милиона. А за две године, не би добили ништа, јер му истиче уговор.

Тако и са певачима.

Сећам се да сам седео у неким друштвима из света музике, почетком 80-их, кад је ПродукцијаГрамофонскихПлоча „откачила“ Шабана. Нису га отерали, али једноставно, није имао примат. Значи, кад ти треба студио, кад ти треба реклама, ниси у првом плану. И онда га Ноле Н позве у Југодиск.
А они форсирају Мирослава. И онда се деси „Поздрави је подрави“. Толико јак хит, да продају 12 дана по 2 концерта у „Дому синдиката“. И знаш да следећа плоча мра бити неуспешна. Просто је такав закон. И ПГП тада почне да форсира А Илића.
Знао сам да неће успети. Напросто, нема такву „харизму“ да га маса воли као неке. (Харизма је нечија особина да буде масовно обожаанм да привлачи масе..)

Или, сећам се 83-е.Маринко сними са Александрићем, „Потражићу очи нешто зеленије“. На свим програмима Радио ТВ Београд, гурају ту песму. Мени лично се допадне „Љубио сам непознату жену“, због песме Добрице Ерића.
А Студио Б упорно форсира „Једина моја“ песму Милана Матијашевића, која је вероватно и најбоља на тој плочи.

И те године на „Поселу“ Маринко не победи, иако је требало.
Па му после „врате дуг“, кад изгласају да победи са „Свађалицом“.

Као што ти се данас затворе сва врата ако се замериш Саши Поповићу, тако је увек било неких немузичких сила, јачих од твојих гласних жица.

Рецимо, сетимо се Весне Змијанац, како је крајем 88-е постала звезда са „Не куните црне очи“. Уз све поштовање за песму, као и за „Крај ногу ти мрела“, ипак може да захвали Зорици, која јој је тада „отела“ Кемиша. А Срби као народ су сентиментални, воле губитнике...

*
Још смао напомена за Веру Матовић: Као особа, остала ми је у пријатнј успомени са те турнеје 84-е. Врло неформална особа, не знам сада али тада баш није била уображена. Сећам се да је време на путовањима прекраћивала правећи лимунаду у канистеру од 5 литара и чашћавала све у аутбусу, не смао колеге, него и нас, помоћно особље.

Кажем, уз јадног Душка Костића и Слобу Мулину, била је највећи лаф.
Друга крајност су били Ера и Минимакс.

Само уз све дужно поштовање, за њу као особу, не могу да је прогласим најбољом певачицом. Ни међу првих 10-ак...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sub Dec 12 2009, 20:29

И опет ја..
Да не отварам нови топик на дискусијама, ионако их имам највише..
Јесте да нема везе с амузиком, али сам хтео да посотавим један смешан аватар.
некад су постери са том сликом красили многе канцелрљије по фирмама.
Човек као млад, насмејан, а када окренеш слику, стар, ћелав, намрштен, са брадом..
Нисам нашао не Нету, али јeсам женску верзију. А нашао сам је јер је названа: После 6 пива.
Па, кад погледате, сетићете се мушке верзије. Наравно, на сајтовима се слика окреће сама, а овд енеће
[You must be registered and logged in to see this image.]

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Sub Dec 12 2009, 21:20

[You must be registered and logged in to see this image.]

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sub Dec 12 2009, 21:35

Ова лево се појављује на свим сајтовима где су "optical ilusions".а ова десно је такође често бивала на постерима. Може се наћи под именом "what is in is mind", то јсет "шта је мушкарцима увек на уму". Наравно, овај тип је сасвим интелектуална фаца, аристократски профил, старинске начари, уредна брада...
Али нема тог цртежа, насмејани буцко који се оркетањем слике претвара у мргодног старца

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sub Dec 12 2009, 21:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od vir2all Sub Dec 12 2009, 22:33

Trandafilko, pa piše dole da je tip aristokratskog nosa čika Frojd, njemu su i žene i muškarci, kao i njihov međusobni odnos bili na umu ceo život.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i ova optička jpg slika, znači nije animacija. A da li se ovi krugovi od zmija ne kreću? Kad se pogled fokusira u bilo koju crnu tačku, vidi se da su krugovi statični. A skrenete li pogled, sve se kreće... Very Happy
vir2all
vir2all
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Ned Dec 13 2009, 13:44

И овај зупчаник је нешто слично.
*
Виртуалче, доле је потпис Фројдов, али мислим да то није његов портрет,његов лик него његова идеја, или можда његов цртеж, којим хоће да потврди своје учење да се све своди на оне међуножне ствари.

Да не дужим, пошто ово није форум филозофије, али Фројд је по мени, деструкција. Јер, негира све остало, све емоције, љубав према родитељимас, деци, отаџбини, и све своди на секс. И стари Грци су поштовали ту работу, и њихов епикурејизам то подразумева, али не само то.
И „песма над песмама“ то садржи, али и још нешто..
И моји завичајни преци су били орни за то, али их је више дало живот за част и чојство, него за неку женску..

Него... Сад сам баш повучен ја језик. Кад је на једном топику ових дана постављана еротска музика, некако сам се обуздавао. Али сад напросто морам да вам поставим једну песму из еротског циклуса једног поете. Не питајте кога.
Написано за Љубу Мољца, али је он на жалост, отишао. Понегде је аутор оддекламује на неком пригодном месту...

ПСИХУ ЛЕЧИМ СА РУНДОВОМ
ПО РЕЦЕПТУ СИГМУНДОВОМ

У 1-ц разреду
дигла се страшна фрка
нашли Сигмунда малог
како у клупи д.ка

Од стида (ил' чега другог)
клинке се топе ко свеће
фрајери глупо блену
школско се сазива веће.

А Сигмунд - да га видиш
срећна, блажена фаца
не јебе живу силу
већ га у несвест баца

по свршеном послу пита:
-Шта сте зинули у ме?!
Пун ми је кофер дама
које финоћу глуме!

А само што не врисну
ко да их вуци кољу
либиду своме не смеју
да мало пусте на вољу

А учитељке зује
ко муве, лево-десно
место да нађу неког
ко би их добро кресно

Могла би нека од вас
да ми мрак с очију смакне
да пубертет лако прегрмим
и немам вулгарис акне

нећу да будем шоња
већ нека права мустра
што да трауме вучем
да ми се душа фрустра

И знајте да ћу једном
научењак бити славан
јер за све бољке нудим
лек врло једноставан

фини ће да се згрозе
(све им се кожа јежи)
али узрок свакој бољци
између ногу лежи!

Не мораш психијатру
на онај кауч да легнеш
кад имаш добар его
да њиме нешто "егнеш"

Јер, немаш неке вајде
од славе, богатства, сјаја
кад жену оно сврби
а теби пуцају јаја

јер, свет се читав креће
по једној кружној црти
ал' место око Сунца
око чавке се врти

Све наше мисли води
иста водиља- звезда
и све се увек врти
око онијег жлезда

Све зраке што нас воде
скупе се у ту жижу,
зато се сексати треба
-зајеби савести грижу!!!


Е сад, за наше људе рођене ван Србије, да напишем пар језичких појмова:
"Рундов" је понегд еиме за пса, обично мало длакавијег
"бацати га у несвест"- значи он..исати
"Пун ми је кофер нечега"- значи нечега ми је преко главе, досадило ми
Либидо и его су интернационални изрази. Па сам ја направио глагол "егнути", урадити нешто да подигнеш его
"скинути мрак са очију"- у српском жаргону значи изгубити невиност
"вајда" или "фајда", на турском значи корист
"чавка" (на енглески "jay") је црна птица, слична врани, а у жаргону је и... да не кажем...
"жижа" је фокус, место скупљања зрака

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Gost Pon Dec 14 2009, 17:01

Snago , mislim da si odabrala glup naslov ovoj temi;

Trandafilko i društvo o Šabanu i ostalima... ???????????????????

Predlazem da prekrstis temu u;

Sigmund Freud ga baca u nesvest......

A za Snezanu Djurisic sam se salio , obozavam njene pesme a nalazim da joj je i ime lepo

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Pon Dec 14 2009, 17:11

Зокси, није она крива. Откуд је знала шат ће се овде писати..

Кажем, мало сам "повучен за језик" са оним топиком где су еротске песме. Па је после неко рекао да је на слици Фројд..

Поздрав,

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od kale Čet Dec 17 2009, 02:06

Tu sam! Bio sam odsutan, i kod kuce sam opet kratko, pa da se javim.Vidim tema je aktuelna, i ima dosta komentara u smislu,"Los-Dobar-Bolji_najbolji.Da se malo predstavim.Ja sam iz Zenice, trenutno u Americi, kao muzicar citav zivot proveo po kafanama, restoranima, hotelima, tefericima, vasarima i obisao svijet.Instrument je bubanj i djelimicno gitara.Pratio sam do rata, skoro svu pjevacku estradu, bivse nam drzave.Imam srednje muzicko obrazovanje, i sada 60 godina zivota.Ponekad i sad zasviram, ali to je nesto u prolazu.Eto sad u Avgustu ove godine, bio sam u Srebreniku i snimao neke spotove za DM-SAT koju drzi Dragana Mirkovic. Nakon dduzeg vremena sreo sam se sa Ljubom Alicicem, Hakalom, Selmom Bajrami, i jos nekim.Ima to i na Youtub, ali je orkestar u drugom planu.
Uglavnom, palice sam izgleda okacio na pola klina.
E sad.Govorimo o licnom ukusu i kvalitetu izvodjaca.Opet kazem, sve je stvar ukusa i opredjelenja.A ako je neko kompetentan neka izvoli.Ja sam svirao skoro sa svim izvodjacima, pa mi se cini da mogu nesto blize reci i vise, nego obican slusalac.
Naprimjer.Dugo se vjerovalo da pjesmu'Bisenija" kad je otpjevala Danica Obrenic, da vise niko nikad nece moci bolje i skladnije da to ucini.Medjutim, kad se pojavila Zorica Brunclik, sve je otislo u maglu.Zorica je to odradila kako treba, i sad se vjeruje da njoj nema premca.Neko spomenu i Kvaku.Dizem kapu za njega, sjajan pjevac i muzicar.On cak svirao i harmoniku, pa nije bilo problema za intonacije.Ili recimo Nedeljko Bilkic.Ljudi, posteno govoreci, onakvih glasova je malo.On moze da pjeva sta hoce i kako hoce.Saradjuje sa orkestrom, i nikad ne fula.On ima svojih izleta u pjesmi, ali je uvijek u toku i vrati se gdje treba.Pa sad Hasan Dudic.Kad sam prvi put svirao sa njim u Travniku, a cini mi se izda je LP, "Crna zeno sa ocima plavim" i tad je bio kao popularan.I mi poceli a on harmonikasu govori intonaciju.Ja primijetim da je to bas nisko pa kazem, da bi to moglo malo vise jer to je govorna intonacija a ne pjesma.A on se naljutio, pa citav belaj.Onda mu ja kazem da ja ne pjevam, ali bolje pjevam od njega, sto je i tacno.Ljudi, on pojma nema.Ovo slobodno kazem, pa neka me neko opovrgne.Ili onaj mali Boban Zdravkovic.Izdao jedan hit i postao zvijezda.Na bini se ponasa kao Saban.A nista, bas nista, on bi nesto ko htio, ali bez uspjeha.Pa neslavno je i zavrsio.Isto kad mi neko kaze da je Beba Selimovic pjevacica.Ona ima jedan iskonski glas koji nema nikakve harmonije ni stila.Ne mijenja se tonalitet i sve je u istom tonu i boji.Ali za ono vrijeme je valjalo.
Zoricu mi ne moze niko osporit.Ona moze sve.Ima povisilice, snizilice,tenor, triler u svakom slovu, dikciju za desetku, raspon ima kao Marija Kalas, i sve ono sto druge nemaju.Ona u studiju ostaje najmanje vremena.Sve snimi od prve.Tim je sve receno.Inace ona je tamo 70tih godina pjevala u Zenici kao anonimna.Pratio je orkestar "Plave zvijezde" brace Karic.To su ovi Karici iz Peci, a sef je bio Bogoljub-Bogi, a znate vec o njemu iz politike.I ja sam svirao sa njima kad im bubnjar ode zbog alkohola pa se vrati itd.I dobro se sjecam kad Zorica zapjeva "Sini munjo".Kafana je grmila.Oni su oko godinu i pol svirali u restoranu "Paviljon" i non stop je bilo puno.Odnijeli su vagon para.
Skrenuh sa teme, ali to je samo u prolazu.
A sta da kazem.Imam puno toga.Ja sam otvoren i posteno govorim.Mozda se to nekom ne svidja, ali je tako.Naprimjer Serif Konjevic.On se toliko nekad zanese u pjevanju, da padne u nesvijest.Nezna se kontrolisati.Kemal Malovcic dodje pijan, da nema pojma ni gdje je ni sta treba da radi, pa vise puta otkaze tezgu ili gazda javi da je imao neku saobracajku.Slican je i Mitar.Ljuba Alicic je takodje pjevacina.Zna da pjeva, izuzetno je fin covjek i zahvalan za orkestar.Vida Pavlovic je pjevacica vijeka.Ima svoj nenametljiv stil pjevanja koji svakog zadovalja.Nada (Senada) Topcagic, neki je sa pravom zovu Tupcagic.Pa ne pjeva lose, ali ni dobro.Raskalasena seljanka, docepala se estrade, i sad ko je ona je.Milance je gospodin na estradi, i zna da radi svoj posao, kao Novica Negovanovic.A, Bora Drljaca, Ero Ojdanic, to su neki promoteri muzike, koji su tu dosli slucajno i ostali.Pa vidite samo kako je poceo Drljaca.Prijo moja kako ce mo, pa pjevao o punicama o svekrvama i tako opstao.Slican fazon je i kod Ere, ali glasa nigdje.Ovde moram da spomenem Miroslava Ilica.Takodje gospodin, izuzetno fin, i jako smo dobri drugovi, ali nikad nisam volio njegovo pjevanje.To je glas kakvih ima pola seljaka u Srbiji.To je onaj jaki Sumadijski tenor, sa produzenim trilerom.Ali je imao srecu da uleti sa dobrim pjesmama i kasnije okupi ekipu kompozitora i danas je neko na estradi, ali opet kazem da njegov glas nista nije posebno ni neobicno.Toliko za sada, javit cu se opet jer sam u frci sa vremenom.Pozdrav za sve.

kale
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 46
Drzava/Grad : USA-Phoenix
Datum upisa : 21.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Čet Dec 17 2009, 08:51

кад сам био у Лондону, добио сам на поклон ЦД од Хафе Карић. Да ли је Сретенова или Драганова жена, не сећам се. На омоту је доста фотоса из времена кад су њих четворица свирлаи и опутовали. Ваљда су је тако и упознали, да ли у Бугојну или негде у том крају.
Н ебих мешао политику, али њима с емора признати да су бар своје прве паре зарадили поштено. Није лако свакид ан путовати и тезгарити...

Ово што си рекао за бебу, ја то лаички зовем "равно певање". Али, сети се да су 60-их сви ткао певали. Па и лепа нема много тих гласовних жонглераја. Једноставно, српска музика је таква, нема ту много вокланих вратоломија кад певаш "двојку".

Мирослав је некад певао много боље. Толико је израубовао глас по тезгама, певајући "Јој Радо,сладак ђешер,опацупа". Једном је на радио београд ишла његова "Гина Ангелина", и овај што води емисију је рекао" Ето видите, како је некад Мирлсав умео лепо да пева"

Јер, та песма је доста тешка, он сад једино рефрен може да отпева.А на једном мешовитом концерту, Милан Бабић је певао његову "Гину", а он ове своје брзе. Он толико подврискује, да поједини слогови личе на мале ексползије. Најежим се кад чујем рецимо: ех да могу. послати јој сузе... Скоро је тако са тим излетањима и виком отпевао чак и "Моравско предвечерје".

А ниси ништа рекао о Гвоздену...

Поз

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Pet Dec 18 2009, 12:46

Можете ово схватити као рекламерство, али се званично пријављујем на конкурс за коментар, ако не године, барем коментар овог викенда.

Мало-мало па чујеш у песмама да некога боли срце због љубави, па неко даје срце на длану, па неко живи у нечијем срцу...

Још давно сам поставио питање да ли се баш све врти око срца, или још неки органи могу да буду „инволвирани“, што би рекли модерни београђани..

На једном конкурсу, велики боем, сада покојни Крца, као прецедник жирија, дао ми 3-у награду. Хтео прву, али се плашио гнева организатора и спонзора.
Каже човек: „С једне стране ми досадили патетично опевавање рањених срца, лептирова, срна, кошута и сличне теме. С друге стране имамо бору Чорбу, који је отишао у другу крјајност, са оним „Ја нисам песник сломљеног срца...“

Оово је оригиналан приступ љубавној тематици.

То рече пок. Крца.

А ви размислите да ли је моје питање на месту. Уосталом, кад те он/она остави, можда дугорочно страда срце, али ти прво проради гастритис, катар, можда чир, па жуч, па сто чуда:

ЗБОГ ВОЉЕНЕ ЗА МЕ НЕХАЈУЋЕ
ПЕВАМ ПЕСМЕ ЈЕТРОПАРАЈУЋЕ
Све ми нешто хладно око пупка
другом драга на колену цупка

Све ми мис'о кроз главу пролети:
Чиме ли се све може волети?

У све земље и у све регије
срце има те привилегије
да се љубав тамо усмерава
ко терминал љубавних нерава.

Што баш срце за љубав надлежно,
где је разлог тога монопола?
Па када се воли безнадежно
баш се оно поцепа по пола.

Што се мене тиче:

Заклињем се пред Свевишњим суцем:
Волим драгу свим својим желуцем,
од љубави хоћу да се струним
јер је волим крајницима пуним.

А она ме перманентно вређа
уједа ме љуто, као стршљен
не за срце, него посред леђа
ко лумбаго кад ушине пршљен.

Пијан лутам и десно и лево
тужне риме декламујем плачно
све ме због ње жига слепо црево
и помало дванестопалачно.

Свима лето - мене стеже зима
зашто са њом постељу не делим
кад је волим пуним бубрезима
нарочито бубрезима белим...

*
За оне рођене и одрасле ван Србије, који се баш не сналазе са жаргоном, да кажем да су бели бубрези... знате већ шта... Као и прави бубрези, и они спадају у уро-генитални тракт..

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu