Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O narodnoj muzici - PRICAONICA...

+23
Vlada Miskovic
amater
micha56
vuk78
Ljubo_Srbija
Kanarinac
jovica
Zeps
Boki
goga_ch
Nesbojsa
kicos
marili
Babeu
teacher
siga
kale
vir2all
Trandafilko
ZEKI KEKI
kalauz
Djaga
pesmica
27 posters

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od mimi.va Pon Sep 17 2012, 00:57

Prijatelji treba mi jedna informacija za jednu prijateljicu.Da li neko zna nesto o pevacici iz Trstenika nadimak joj je bio"Ševa",pevala je dosta i po inostranstvu???Kako joj je pravo ime,da li je ziva peva li jos uvek???Hvala unapred.Pozdrav za sve!!!!!

mimi.va
Srebreni Clan
Srebreni Clan

Godina : 44
Drzava/Grad : srbija/valjevo
Datum upisa : 20.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Ned Nov 25 2012, 13:51

Пошто немам шта да понудим, (мада нађох пар синглица за које сам мислио да сам дао Бивану на даљи поступак), ево написах нешто необавезно, за Драгишу Недовића:

Путовао у разном правцу
писо песме љубавних тема
сву ноћ чекао на Бикавцу
драгу које нeма па нема.

Да порасте чекао Ане
па да је мува на неком броду
шмекао девојке с гружанске стране
и Раду звао да негде оду.

Молио Ибар да мало стане
док му обала не буде сува
гори од милоште тепао „лане“
и молио да му стадо чува.

Да би му овце биле на броју
док мало сиђе у нижи крај,
молио гору, ал’ не знамо коју
јер је по кинески називо „Чај“.

И нико не зна, стари ни млади
о којој се гори, заправо ради...






Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Ned Avg 25 2013, 06:08

Ево новине, када немају никакве друге сензационалне вести, потежу нешто што смо знали одавно али нисмо ударали у таламбасе:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sub Jan 18 2014, 21:59

Хајде да признамо да међу нашим песмама које су стекле статус "изворних" (какав глуп израз!) има плагијата.

Зна се да је Мухарем дословце преписао "Зашто су ти косе" бар музику.
Послушајте само ово, нешто из тридесетих година прошлог века, нешто касније, из филма о старом Египту.

[You must be registered and logged in to see this link.]

и ово:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Не сећам се ко се потписао као аутор "леле Врањанке"...
*
Иначе, давно једном на Тв била репортажа о египатском граду Александрији, уз музичку подлогу тамошњу. Ја слушам па помислим да је микс Томиних песама.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Djaga Ned Jan 19 2014, 13:57

Pozdravljam te veliki prijatelju i apsolutno podrzavam tvoj komentar sa malom dopunom Toma Zdravkovic, Stanisa Stosic i ko zna koga cemo jos provaliti u lopovluku odose u legendu sa tudjim pesmama. Ovde sve moze da prodje vazno je samo da nije iz Sumadije, Pomoravlja itd.
Pre neko vece dosli neki momci iz Batajnice kod mene da se lece i uz pricu jedan vide moju harmoniku i upita jer sviras ja mu rece onako pomalo te ce on jesi cuo za Lelo Niku ja mu kazem da jesam i da on svira iskljucivo cigansku muziku protiv cega ja nemam nikakve zamerke ali meni ta muzika neznaci apsolutno nista.Pitam ja njih dali ste vi nekad slusali dr.Jovicu Petkovica a oni se nasmejase pa rekose jesmo i tu stadose na trenutak a jedan ce to je onaj matori sto ubija.Ja ih pokupim i odvedem kod mene u studijo i pustim neku mazurku sto je Jovica snimio onako usput dok je vezbao i oni su se usrali. Pustim Lelo Niku posle toga i jedan ce onako kroz zube pa ovaj svira jedno tejedno. Naravoucenije mi smo spremni da prihvatimo Sve ono sto nije nase po svaku cenu a tek onda kad udarimo glavom u zid ili nas neko osvesti pocinjemo da razmisljamo i o nasem.Zato nam sve tako kilavo i ide.
Sasa Popovic nikad nije znao da svira harmoniku al je zato izuzetno dobro znao da upropasti narodnu muziku kompleksi su cudo.

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Kanarinac Ned Jan 19 2014, 14:17

Bata Djago svaka ti cast na komentaru i jedan veliki pozdrav tebi familiji iz CH Pozdrav i za prijatelja Trandafilka
Kanarinac
Kanarinac
MODERATOR
MODERATOR

Godina : 104
Drzava/Grad : Bern CH
Datum upisa : 14.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Djaga Ned Jan 19 2014, 20:21

Kanarinac ::Bata Djago svaka ti cast na komentaru i jedan veliki pozdrav tebi familiji iz CH Pozdrav i za prijatelja Trandafilka

Gde si bre brate kome ja cuvam onu rakiju ti rece da ce da navratis ali od toga nema nista

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Kanarinac Pet Jan 24 2014, 13:21

Nece ona da propadne sto starija to bolja A razlog sto nisam dosao zna Ciga i da sada ne pisem Da smo zivi i zdravi i nadam se da ce biti jos prilika da se okupimo

Pozdrav
Kanarinac
Kanarinac
MODERATOR
MODERATOR

Godina : 104
Drzava/Grad : Bern CH
Datum upisa : 14.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Pet Apr 11 2014, 06:26

Да не отварам тему зарад једне песме: Зна ли ко нешто о песми где каже:
"Шта ћу ја овде где се ладна вода плаћа."
Рекао бих да је крајишка, нешто као дошао горштак из природе у метрополу, где нема душе него се све плаћа па и чиста вода...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sub Sep 27 2014, 06:03

Нешто у данашњем Куриру о песмама за које се погрешно мисли да су изворне. Ми знамо које су то, али овде има неких детаља о ауторима, које нисмо знали

[You must be registered and logged in to see this link.]

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Pet Okt 10 2014, 07:48

Поздрав свима,
ретко сам на форуму ових месеци, времена таква, није ми баш до музике.... Али да се не жалим...
Него тако, повремено ми дође у мислима неки рефрен...Па не могу да се сетим ко је и која песма. Тако ми неки дан дошао рефрен:

Кад умукну виолине звуци
и кад дођу чемерни тренуци
у ноћима дугом чиме бол да блажим
на крај света пошао бих да те тражим...

И онда излепелост. Не могу да се сетим ко пева и која је песма...
Па ако се неко сети...
Поздрав

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Kanarinac Pet Okt 10 2014, 19:03

Pozdrav druze Ja pokusao al bez uspeha
Kanarinac
Kanarinac
MODERATOR
MODERATOR

Godina : 104
Drzava/Grad : Bern CH
Datum upisa : 14.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Pet Okt 10 2014, 19:12

Глас плачан као Стево Дамјановић али није он. Или као Драгослав бечић, али није ни он. Знао сам годинама, и сада ми, како се каже, на врх језика...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Djaga Ned Okt 12 2014, 13:27

Danas pre podne u sezdeset trecoj godini je preminuo Dobrica Zivotic-Dzogula vrhunski harmonikas i moj veliki prijatelj i kum.Srbija je izgubila jos jednog harmonikasa koji je na najbolji moguci nacin shodno vrhunskim majstorima interpretirao nasu narodnu muziku. Licno znam da je svirao sve od romansi pa redom tako dobro da se ni jednog trenutka nije postideo nijednog naseg vrhunskog harmonikasa pod znacima navoda jer je cak i bolje svirao od mnogih.Snimio je preko dvesta ploca svirajuci raznim harmonikasima drugu harmoniku[a to ko se razume je teze svirati nego prvu] izmedju ostalog da se potsetimo Aca Stefanovic-Lepa zeno neznam ti ni ime Biserka Misic-Mlad cobane kad u frulu sviras pa U prolecne divne dane i td.Poslednje snimke je uradio samnom pre dva meseca i trebalo je jos nesto da se doradi ali nazalost sve se desilo iznenada i brzo, otisao je u legendu nek mu je laka crna zemlja i vecna slava. Poslednji pozdrav od tvog kuma bataDjage

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Kanarinac Ned Okt 12 2014, 13:40

Znam ga sa slika koje si objavio i neka mu laka crna zemlja i vecna slava
Kanarinac
Kanarinac
MODERATOR
MODERATOR

Godina : 104
Drzava/Grad : Bern CH
Datum upisa : 14.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od bivan Pet Okt 17 2014, 16:19

Bata Djago
Moje iskreno saucesce

Imao sam srecu da ga slusam uzivo kod tebe, zao mi je mnogo za njega
Strasan harmonikas je bio... steta velika
Neka pociva u miru i neka mu je laka zemlja
SLAVA MU
bivan
bivan
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od siga Uto Okt 28 2014, 10:16

Dok ti mirno spavas - Hranislav Urosevic Badza, pa posle recite da nista ne znam.
Pozdrav drustvu.

Trandafilko ::Поздрав свима,
ретко сам на форуму ових месеци, времена таква, није ми баш до музике.... Али да се не жалим...
Него тако, повремено ми дође у мислима неки рефрен...Па не могу да се сетим ко је и која песма. Тако ми неки дан дошао рефрен:

Кад умукну виолине звуци
и кад дођу чемерни тренуци
у ноћима дугом чиме бол да блажим
на крај света пошао бих да те тражим...

И онда излепелост. Не могу да се сетим ко пева и која је песма...
Па ако се неко сети...
Поздрав

siga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Čet Okt 30 2014, 20:30

.
pa posle recite da nista ne znam

А кој може тако нешто да каже?

Мало ми другачија верзија него што ми у сећању, али је то због година...
Поздрав и хвала!

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Pon Nov 10 2014, 16:54

Ево унук Вере Ивковић наследио таленат.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 8 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu