Narodna Muzika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O narodnoj muzici - PRICAONICA...

+23
Vlada Miskovic
amater
micha56
vuk78
Ljubo_Srbija
Kanarinac
jovica
Zeps
Boki
goga_ch
Nesbojsa
kicos
marili
Babeu
teacher
siga
kale
vir2all
Trandafilko
ZEKI KEKI
kalauz
Djaga
pesmica
27 posters

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Uto Jan 12 2010, 13:58

Pa da, "Stare radosti"... I tamo ima recimo Kaletovih komentara...

A za Draganu: Nije ti trebao Kasidol, pošto sam postirao isti stranu, ali bez sakrivanja teksta, gde se vidi kako se zove...

poz

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Uto Jan 12 2010, 13:59

Pa da, "Stare radosti"... I tamo ima recimo Kaletovih komentara...

A za Draganu: Nije ti trebao Kasidol, pošto sam postirao isti stranu, ali bez sakrivanja teksta, gde se vidi kako se zove...

poz

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od vir2all Uto Jan 12 2010, 14:05

Kakav nesporazum, zoxx je mislio na onu američku Lady Gagu, a Trandafilko na ovu domaću, sa sve fotkom i pitanjem KO JE OVO? E baš ste me nasmejali Very Happy Very Happy Zaključih da je ova domaća promenila pol, a da je ova strana garant iz Kasidola.

Trandafilko, aj stavljaj ove skenove tekstova iz Sabora, ako imaš naravno. Pratim i sa setom se sećam ovih novina, koje su bile prepune svega o narodnoj muzici, tračeva, recenzija albuma, velikih intervjua i postera.

e kad pesmica od nekoga ne može doći do reči, stvaaarno Smile
vir2all
vir2all
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Babeu Uto Jan 12 2010, 22:37

Neko napade Mileta Basa za kradje.
Da ga niste pomešali sa Pericom Zdravkovićem,Brajom,Perom Stokanovićem...?
JV slušam dvadesetak godina,a toliko i razne optužbe za kradju.
Slušao sam par pesama koje su mi drugari prosledjivali kao dokaz,ali tu ništa nije bilo što ulazi u zakonski dozvoljenu količinu pozajmljivanja od 3 takta (ako se dobro sećam).
Za pesmu "Volele se oči crne i zelene" uzet je onaj kratak uvod,za "Kockara" takodje jedan kratak deo u foršpilu,jedino može za "Zoko moja,zoko" da se kaže da je kradja,pošto je ceo foršil isti,mada Mile tvrdi da je on autor aranžmana.
Voleo bih da me neko demantuje i postavi neku pesmu koja je (po zakonu) ukradena,jer pripadnost nekom stilu ne znači kradju.
Po toj logici i Milanče Radosavljević je pokrao Carevca,jer stvara dvojke.
Muharem,Bilkić,Karović i sl. nisu krali,nego su ih uredno potpisivali kao obrade,za razliku od današnjih kvaziautora koji su božanski dar dobili s početka devedesetih,pa ispade da su oni napisali pola svetskih hitova.
Tvrdim da sedamdesetih i osamdesetih nije bilo kradja,jer se to tada ne bi baš isplatilo ,jer je zakon vladao i takvi bi bili žestoko kažnjeni,ali kad nisu mogli zakonski JV su optužili muzički urednici i skunuli ih sa programa čime su nesvesno doprineli da JV postane žanr za sebe.
Siguran sam da nije bilo te "antireklame" ne bi bilo ni takvog uspeha,jer sam i sam poželeo da čujem "zabranjeno voće",jer sam u "Saboru","RTV Reviji" i sl. stalno čitao o tom muzičkom "zlu".
O drugom smeru kradja neću,jer je spisak predugačak.

ĆAOSKE!!!
Babeu
Babeu
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 50
Drzava/Grad : Beograd, Rakovica, Sunčani breg
Datum upisa : 13.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sre Jan 13 2010, 07:30

Слажем се да је та антиреклама имала супротан ефекат. ЈуВе није било ни на једној националној фреквенцији. Чак је једно време Миле био забранио да се појављују на "Поселу". И поред свега, продадоше на милооне плоча.
Није Миле толико нападан за крађу као крађу, него због тога одакле краде. Сметао људима оријентални призвук.
Далеко од тога да ми је драг, али се увек питам зашто је веће зло кад се неко "зарази" неким звуцима са Арарата, а са друге стране је за сваку похвалу кад ти дете фура хип-хоп, репује, па онда реге, рејв и слично.
Ти Турци, какви су да су, живеше са нама вековима, па се измешасмо.

Рецимо "Чочек", зар није мешавина?

Али се питам од куда дође неком клинцу у Србији да носи фармерке испод задњице као клинци миз Харлема и бруклина, па упреде косу и умасти воском,да добије оне мини-плетенице. Да ли је то у нашој традицији?

Боравећи у УК, од свих бесмислених ставри које видех, издвајам две:
- кад се балканци покондире, па праве неки бал, строго мораш да дођеш са лептирком, кравата се не прима. И онда се послуже пршуту и кајмак, па један апр заигра валцер, да с ебуде у тону, реда ради. А за пола сата се игра гламочко глуво. Част гламочком глувом, али не иде са лептирком.
- Друго, кад се неки такође покондирени тикван, не вади из оних турско-либанских радњи, где купује јувке(коре) за пите, баклаве, туршије, буреке, алве, кисели купус, а при том се плахо грози њихове музике.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od kalauz Sre Jan 13 2010, 08:12

E moj TRANDAFILKO ako je tako u UK onda dodji da vidis ovde u SWE ci u koju trgovinu sazna se da su dosle svinjske nogice a to mislim bas na nogice sa papcima i svinjski repici ovi nasi oma to sve pokupuju netsane za 5 minuta sve kazu valja se za varivo pa se svensoni cude sta ima u tome toliko dobro kad ovi toliko to uzimaju.
A jos ti je bolje ima jedna GRKINJA koja drzi jednu takvu radnju sa nasim il da kazemo mijesaovite robe pa drzi kobasice svargle cvarke itd itd pa joj dodju ovi nasi skockani u kostim odijelo i kravatu pa kupe nekoliko kila cvaraka kao nije za njih oni to ne jedenu odvikli su se a onda trk kuci pa se razvale jeduci da bi onda nakon poslije sat vremena dusu ispovracali jer ih ubi masnoca a uz to kao niko od njih ne voli kiseli kupus kazu odvikli se a na balkonima svi imaju po par bacvica po 50kg zapremine pune kupusa
kalauz
kalauz
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 54
Drzava/Grad : Sweden
Datum upisa : 18.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sre Jan 13 2010, 08:27

Мој калаузе, ко да их видим..
Да не буде забуне, и ја сам посећивао те радње. Зов завичаја. Али се барем нисам правио Тоша. Наравно, нисам конзумирао само те нашке ставри, неко сам правио неку комбинацију, мало енглеско мало балканско, шта ми се већ више свиђа.
Кинези једу своје "спраутес" кувена клице, Индуси своју храну, Грци своје хумусе, тарамосалате, мусаке. Све је то нормално. Само ми ненормално да навалим на шкембиће кад носим лептирку, да је не уфлекам.

Него, ево још мало слика из Сабора. Мало историје, о песми "Димитријо". Може бити интересантно сазнати нешто о историјату песме.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sre Jan 13 2010, 08:30

Јесте мало одсечен део текста са стране, али може да се ухвати значење недостајућих делова речи. Право да кажем, мрзело ме да окрећем попречно и скенирам 4 пута. Овакј скенер изгледа ради на дрво или угаљ, а не на струју. Спор...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od marili Čet Jan 14 2010, 21:52

Zarko Josipovic Skula kao i njegov harmonikas Zoran Pejkovic na zalost nisu vise medju nama. To je bio sjajan orkestar, koji je samo pratio velike zvezde, poput Safet Isovica, Tozovca, Miru Vasiljevic, Tomu Zdravkovica, Silvanu Armenulic...Bubnjar iz Skulinog orkestra ne znam gde svira sada, samo znam da se ozenio pevacicom iz Djerdana, koja sada i koristo to ime iz Mirine grupe, Snezana Djerdan.

marili
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 59
Drzava/Grad : usa
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Pet Jan 15 2010, 07:33

Колико знам, Снежану "Ђердан" (Петковић) је оженио Слободан Мулина, а бубњар је његов брат.
А нисам знао за Шкулу, учинило ми се да сам га видео у Ђокићевом оркестру.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od marili Pet Jan 15 2010, 14:06

Snezana Babic-Petkovic-Djerdan ju udata za brata Slobodana Muline, Voju Mulinu bubnjara iz nekada slavnog ansambla Zarka Josipovica Skule.

marili
Stalni Clan
Stalni Clan

Godina : 59
Drzava/Grad : usa
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od vir2all Sub Jan 16 2010, 01:08

tako je marili, Trandafilko širi dezinformacije Smile

Inače, Vojo je pre Snežane bio u braku sa Ruškom Jakić - ljudi u Srbiji znaju ko je dotična Wink pozdrav
vir2all
vir2all
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 12.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sre Jan 20 2010, 08:22

Пошто је трађен цео текст о "Димитријо", скенирао сам попречно, па је сипало 4 стране. Мало су претумбане, али ради "ротате" опција
[You must be registered and logged in to see this link.]

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Sre Jan 20 2010, 08:27

Опет!
Живео постимаге!
[You must be registered and logged in to see this image.]

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od kicos Čet Jan 21 2010, 19:13

Hvala najlepse! :sm208
kicos
kicos
Stalni Clan
Stalni Clan

Datum upisa : 29.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Čet Jan 21 2010, 20:28

E sad, jel dete od Stojana il od Riste? Ako je od Riste, onda znači prvi eksperiment nije uspeo, pa je Stana nastavila... I nisam baš shvatila kako je to ujko uzeo greh na sebe.. Time što je rekao istinu? Hm, da nije on, verovatno bi neko drugi.. Bilo kako bilo, ispade ono Ako majke barem je ubava ipak smrtonosno... A kako je u pesmi opevano, ja sam nekako tumačila kao da mu nije bitno, kao da je iznad toga... A nije.. Ili ga je možda i sam gubitak Stane slomio.. Nadam se samo da je to dete bilo dobro zbrinuto nakon te dvostruke tragedije...Život piše pesme, hvala na zanimljivoj priči, bilo bi lepo da ima više takvih zabeleženih priča..

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Čet Jan 21 2010, 23:26

Nisu baš narodnjaci, ali ajme mene doobri ćevapiii u lepinji i ostali naši specijaliteti al Huston, da se podsetimo i parimo oči..
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Pet Jan 22 2010, 08:28

Песмице, пошто сам из краја где су у време мог детињства прављени прави ћевапи, та ћу дати сбеи за право да мало закерам по питању ових.
Видим да се прже на плотни. ја лично признајем само роштиљ на ћумур.Ни роштиљ на буан није оно право.
Иначе, ти некадашњи ћевапи нису садржавали соју, нити соду бикарбону да би нарасли и изгледали већи.

Тражио сам и добио одговор да су се састојали од 3 врсте меса. Знам д аније свињско, али помислим да је мешано овчије.
Не, него: говеђе.јунеће и телеће.

Онда ја кажем да је то исто, и јуне и теле су мало говече. Па ми људи објасне да није исто. Није исти шмел телетине и јунетине..

Близу места где радим, био тиоп отворио киоск "Пазарски ћевап". међутим, пекао их на струју и то није било то.

Ја опет одужио са немузичким темама...

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Pet Jan 22 2010, 08:55

Da, jako je teško naći gde se pravi kako valja, ovako ja imam priteftereno (kopirano sa neta)

Sastojci za više od 10 porcija
5 kg plećke
4 kg vrata
1 kg potrbušine
200 g soli
Priprema
Dakle, meso za ćevapčiće se dobija od junećeg rashlađenog mesa. Znači ne važe one priče 60 % june, 30 % svinja i 10 % ovca. Sve junetina. Ali sa tri različita mesta. 5 kg plećke, 4 kg vrata i 1 kg potrbušine.

Meso se iseče u kocke 3-5 cm i na 10 kg ove mase doda se 200 g soli. Meso se dobro izmeša i ostavi da odleži 5-6 sati. Posle toga meso se melje na rešetki prečnika 8-10 mm. Dobro se izmeša i ostavi u frižider (+4 do +7°C valjda su svi frižideri na ovim temperaturama) da odstoji još 8-12 sati. Nakon toga, meso se ponovo samelje na rešetki promera 3-4 mm i dobro izmeša. Takvo meso treba da odleži još 2-3 sata u frižideru.

NE TREBA DODAVATI VODU JER ONA PODSTIČE RAZVOJ BAKTERIJA, A PRI PEČENJU ISPARI, TAKO DA SE PLJESKAVICA SMANJUJE. SODU BIKARBONU NE TREBA DODAVATI JER NEUTRALIŠE MLEČNU KISELINU U MESU I PODSTIČE RAZVOJ BAKTERIJA.

Znači, prilikom pripreme navedenog mesa dodaje se samo 2% kuhinjske soli.

Ipak, mesu se može dodati i malo crnog luka (sitno seckanog), tucane ili zelene ljute paprike (sitno seckane) i malo bibera. Neko dodaje i tvrdi kačkavalj sečen na kockice 5 mm. Sve se dobro izmeša, formira u lopte od 200-250 g i stvlja između 2 celofana namazana uljem. Tada se ravnomerno pritisne kuhinjskom daskom i dobije formirana okrugla pljeskavica debljine 1-1,5 cm. Kad se stavi na roštilj pljeskavica raste u debljini i do 3 cm. Pljeskavica može da se pravi i na druge načine - bez začina, a neki opet, prave dve tanje pleskavice pa između stavljaju nadev od luka, kačkavalja, šunke (sve sitno seckano), spoje im ivice i tako peku na roštilju - to je punjena pljeskavica (neki je zaljute i zovu je gurmanska pljeskavica).
Od istog mesa se prave i ćevapčići i pljeskavice, samo što se ćevapčići protiskuju kroz levak pravljen za tu svrhu ili se valjaju rukom.

Da pomenemo još i leskovačke ćevapčiće, u pripremljeno meso dodaje se sitno seckan beli luk, tucana paprika (malo ljuta) i biber (u našim kafanama dodaju i crni luk koga u običnim ćevapčićima nema). Leskovački su duži (oko 10 cm i prečnika oko 2 cm, dok su obični oko 7 cm dužine i iste debljine, recimo kao kažiprst).

Napomena:
mleveno meso za ćevapčiće i pleskavice čuva se na +4°C i rok trajanja mu je 72 sata. U ćevapčiće i pljeskavice ne treba dodavati luk i ostale začine ranije, već neposredno pre stavljanja na roštilj.

Dodavanjem luka i sode bikarbone meso hoće da pozeleni. Sečeno meso na komade, krupno mleveno i posoljeno sa 2% soli, mora da odleži 16-25 sati na temperaturi +4°C do +7°C.

Samo da još kažem da se knjiga zove "Zanatska prerada mesa i obrada creva", a autor je Miroslav Stojšić Šilja.

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Djaga Pet Jan 22 2010, 13:12

Moram i ja da se umesam u tu diskusiju mada je tu svako za sebe u pravu a i ja sam ti neki majstor kuhinje bar tako me zovu oni koje mrzi da spremaju pa onda ce bolje ti bataDjago ti si majstor salu na stranu.
Kada je rec o toj barabi Silji on zivi u Batajnici inace je veterinarski inspektor i ja ga znam dobrih dvadeset pet godina. Njegov najveci uspon u karijeri je bio kada su poceli nemiri na Kosovu a on tada unapredjen od obicnog opstinskog u republickog inspektora i posto se primio na polozaj covek je jednostavno terorisao sve zivo.
Da nebi gubio vreme oko toga sta je bilo na Kosovu po povratku Silja ponesen inercijom Kosova krene u pljacku malih i srednjih klanica na nasim prostorima pa je izmedju ostalog prodavao sve i svasta kad dodje u kontrolu.To je izgledalo ovako:
Dobar dan ja sam repoblicki inspektor i dosao sam da prekontrolisem to to i to.Normalno uvek se nadje neke sitnice koje nestimaju i onda stupa na scenu Silja ako je doticni kupio nesto iz siljinog asortimana izmedju ostalog i tu knjigu koju ti pominjes kazna se brise ako ne kazna stupa na snagu. U svim tim njegovim javaslucima moguce je da je neki plasljivi mesar nadajuci se da ce ga se osloboditi jednostavno ispricao recept i taj recept se pokazao kao dobar.
Ja ukratko o Silji mada bi o njemu moglo da se prica mnogo vise naprimer kako smo svakog petka jeli bifteke u jednom restoranu pored pijace zeleni venac i jos druge dozivljaje ali dosta je vazno je da je Pesmicin recept dobar ma odakle bio
Gurmani pozdravlja vas bataDjaga

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Pet Jan 22 2010, 14:37

Бата Ђахо, доби ли ти моју ПП после оног виђења у децембру?
Има ли какве шансе за проналажење оне моје песме?

А што се ћевапа тиче: кко год да је и какав год да је тај Шиља, није он ни принети некадашњим мајсторима ћевапа. Да тако кажем - турских, јер ови називи "сарајевски" или "бањалучки" немају везе са животом. Зна се ко је то измислио.

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Nesbojsa Pet Jan 22 2010, 16:46

Ajd Trandafilko podseti nas sve tog teksta, da svi potrazimo Wink

Pozdrav svima

Nesbojsa
Veran Clan
Veran Clan

Datum upisa : 23.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Djaga Sub Jan 23 2010, 00:38

nisam mogao da idem nigde jer sam radio svaki dan u kafani pa jos za neki dan kad prodju ovi nasi sveci pokusacu u radio Rumi inace pitao sam harmonikase i niko nemoze da se seti.
Nisam zaboravio mada treba da spremam moje pesme za snimanje sad dok je zima ali cu ipak pokusati
pozdrav

Djaga
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Godina : 65
Drzava/Grad : srbija
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od pesmica Sub Jan 23 2010, 22:05

Pa dobro bata Đago jel ima neko na kugli zemaljskoj, a da ga ti ne znaš lično? Ja mislim da nema... A tekst je inače kopiran sa SC kulinarstvo, al ne znam više koja tema, valjda neka ćevapska...
A da se vrnemo trandafilku i pesmama, jel to beše ona čuvena od traženih

Radi se o jednoj pesmi, kojoj ne znam ni naziv ni izvodjaca, ali znam ceo tekst. Čuo je još 80-e, na radio Sremu. I vise nikad…
Po zvuku, autor je ili Buca ilI Stepic. Glas sličan Mileni Plavsic, ali nije ona…

Pesma je bez refrena, a ide ovako:

Sa tobom su izgubljene nade
sva mi bdenja uspomene pišu
tražim nekog ko voleti zande
kome pesme na usnama disu

Otiso si ko prolecne vode
nado moja sa izvora sreće
odan svojoj zelji u pohode
ljubav moja vratiti se neće

na grduima tvojima sam snila
opijena toplim dahom tvojim
tad sam žena najsrecnija bila
ja zbog tebe živim i postojim…

Sad me seta uspomenom vara
još te volim i zovem te sebi
vrati mi se uspomeno stara
kao nekad pripadacu tebi…

A tražio je on i ovo
Pocetak 90-ih. U Knez Mihajlovoj ulicni sviraci. I, pojavi s emeđu njima decak, izbeglica, sa sintisajzerom.Između ostalog, pevao je pesmu, meni sasvim nepoznatu, sa refrenom

Suzo moja zar bas moras (Il suzo bola)
otrliti joj tajne sve
da je zivot moj
pakao zbog nje

Mnogo mi se svidela, bar u njegovoj verziji. Pa bih voleo cuti original.
Možda je to i neki zabavnjak. Ili recimo, znam da je original pesme ZBOG TEBE(nikom ne dam da me voli, a dusa boli) pevala grupa „Zlatni dukat” iz Osijeka. Pa je ova pesma možda iz tog repertoara..

pesmica
ZLATAN CLAN
ZLATAN CLAN

Datum upisa : 09.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Trandafilko Uto Jan 26 2010, 07:51

Још давно сам не сцафеу писао надугачко и нашироко о мојој турнеји са "Песмом лета 84" коју је водио легендарни Раде Мумин, јеидни менаџер који је могоа у једну врећу да сложи толико рогова, то јест-толико сујетних звезда и звездица у једну екипу.
И менаџер код кога је важила реч. Није било циле-миле.

Па је то обајављено у "Сабору". Има Верина слика са канистером за лимунаду. Тачно, жена је прекраћивала време у путу цедећи лимунаду на велико и чашћавајући.

Е сад, ова слика како играју реми.. Не знам кад је фотограф ухватио баш сцену са ремијем... За неке друге игре знам.. Рецимо бриџ, хе,хе

На жалост, део путника више није међу живима.

Ових дана се често помиње садашња ситуација са Мирком Кодићем. Тада је био на врхунцу, не само свирачком. Препознаћете га, каао и остале.

Мене нећете препознати. Посебно то неће успети онима који су ме видели на онопм дружењу у БГ крајем децембра. Због другачијег имиџа..

Од свих повремених послова које сам годинама радио преко Студентске/омладинске задруге, овај је био најбољи, најзанимљивији, а и добро плаћен. Да је било напорно-било је. У просеку смо прелазили више од 300 км дневно

[You must be registered and logged in to see this image.]
*
ПС

Песмице, хвала на труду, али Бата Ђага ме заборавио..А рекао човек да има своје људе у радио-Срему, где сам и чуо ту песму...

Бата Ђаго, сад ми жао што ону вече не направих фазон и не узвикнух, гледајући кроз прозор: "Аха, однеше неки црни ауто!"

Trandafilko
Veran Clan
Veran Clan

Godina : 67
Drzava/Grad : UK-London, Srbija-Beograd
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

O narodnoj muzici - PRICAONICA... - Page 3 Empty Re: O narodnoj muzici - PRICAONICA...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu